Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtnátok tippeket, hogy...

Tudtnátok tippeket, hogy legyek lovaglással kitartóbb?

Figyelt kérdés
A lényeg 5 éve lovagolok ezalatt 4-szer váltottam lovardát, mert mindegyikkel volt gond. Vagy az oktatóval volt baj vagy a lovakat nem tudtam kezelni és én nem igazán vagyok egy kitartó ember ha tűrésről volt szó, így föladtam 2-szer. 1-szer újrakezdem de megint nem találtam örömömet benne. Végül ismét abbahagytam. De a lovakat imádom szeretnék is tartani majd, viszont ahhoz tudnom kéne, hogy üljem meg. Bár tudok lovagolni mind a 3 jármódban de az ülésem még nem tökéletes. Kérhetek tanácsokat?

2023. máj. 14. 15:17
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Ő nem motiváció forrást adott hanem kérdésre kérdéssel felet. Ez már inkább filózófia és riktig semmi köze nincs a ,,Tudtnátok tippeket, hogy legyek lovaglással kitartóbb?"- részhez a kis színészeti tapasztalatainak
2023. jún. 8. 22:49
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

Te pedig nem motiváció forrást kértél, hanem tanácsokat.

A tanácsa az volt hogy ezt meg ezt a kérdést tedd fel magadnak.

Egyébként nem jutnál tovább azzal, ha apró motivációs elemeket keresel ahhoz, hogy lovagolj.

Mindenkinek kell legyen egy saját, mély motivációja, ami miatt lovagol, erre pedig csak úgy találsz rá, ha bizonyos kérdéseket felteszel magadnak.

A filozófia pedig sokkal fontosabb szerepet tölt be ebben a kérdéskörben, mint ahogy gondolod.

2023. jún. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
67%

#49

Tipikus lenéző, köpködő attitűd, amit a szokásaikba és kulturális hagyományaikba beleragadt személyek szoktak képviselni. Az előző válaszodból, amit töröltök ez szintén látszik, valamint az azt megelőző 'kedves, érdeklődő' kérdéseden is. Az ellenérveid pedig nem érvek, csak azt szeretnéd, hogy te majd jól megmondd a semmit.

#40 konkrét érveket hozott fel, amiket megcáfolhatnál hasonló érvekkel, ezzel egy értékes szakmai vita jöhetne létre, amiből mindenki tanulhatna.

De azzal, hogy "Klimke tudta, miről beszél" (gondolom a 40es is ilyen alapon???? mert hogy alapja nincs azon kívül, hogy klimke eredményes volt a sportban, aminek a nézeteit látszólag 40-es nem osztja, így a sport értékeivel esélytelen érvelni, viszont össze lehet mérni az értékeket)

"Magyarroszágon is van élethosszos futószáras zseni. A Spanyol Iskolában is a lóképzés része" - az első mondat nagyon a levegőbe lóg, hiszen amúgy biztos van ilyen személy, mégha nem is ismert, ugynakkor az is teljesen szubjektív, hogy kit nevezünk ilyen embernek. Én is ismerek olyan személyt, aki bármilyen lovat megtanít futószáron precízen feladatot végrehajtani, hosszú száron is (egyébként kikötőszár nélkül), és gyönyörűen izmoltak a lovai. A spanyol lovasiskola meg mind szép is jó, de érdemes lenne megkérdezni több embert ezzel kapcsolatban, mert ha én (egy témához laikusabb személy) megkérdőjelezem az ott történteket a nemrégiben vitákat fakasztott vezetőcserével kapcsolatban is, és még sorolhatnám, akkor egy szakember miért ne tehetné? Hiszen pont attól lesz valaki szakember, hogy nem csak issza a nagy elődjei szavait, hanem megkérdőkjelezi, s ezzel érti meg azokat, ezután pedig eldönti, hogy szeretne-e hasonló úton járni.

És ha már spanyol lovasiskola, egy dán lovas mester (Bent, hogy konkrétat írjak) régen rendszeresen használt pilármunkát, de mára elhagyta ezt, mert belátta, hogy nem járul hozzá a helyes lókiképzéshez. Miért ne tehetné meg ugyanezt Klimke? 2 év múlva bejelenthetné, hogy bocs, tévedtem a kikötőszárral kapcsolatban.

Bár ebben őszintén kételkedem, mivel Klimke első sorban sportoló.

2023. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
32%

#53, ja, te egy harmadik vagy? :D A tipikus beleköpködő? Mire megyünk azzal, hogy nem ismered a magyar lovasélet nagy egyéniségeit, de véleményed van? Javaslom, képezd magadat, az neked is és az országnak is előnyös lesz.

Ha már utaltál előző, törölt hozzászólásomra, akkor nyilván olvastad ott azt a spanyol isis nevet, akivel kapcsolatban teljes értelmetlenség volt felhozni a vezetőváltást.

2023. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
67%

Most akkor elfogadjuk, hogy mindketten szaralakok vagyunk, vagy csak én vagyok az és hoznál fel érvet (például a kikötőszár használata mellett)?

Mert mint említettem, én nem vagyok szakember, de a vitákat értékesnek tartom, és nagyon kíváncsi lennék, mi a szól a kikötőszár mellett? És persze hogy ebből mit lehet legöngyölíteni.

Nem mindenkiből lesz szakember, belőlem már az életkoromat tekintve erősen kétlem, hogy valaha is az válna, így nem zavar, ha számonkérsz a tudásomért.

De számomra nem érv az, hogy azért csináljunk valamit, mert valami nagy név azt mondta. Pont ilyen a balról lóraszállás is. Megmaradt hagyomány, aminek ma már elveszett az értelme, de folytatjuk.

Szóval értem, hogy hülye vagyok, a válaszaidból ez nyilvánvaló, de ez nem változtat azon, hogy nem tudod megindokolni azokat az állításokat, amelyben oly magabiztos vagy.

2023. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
24%

Nekem nincsen szükségem arra, hogy megindokoljam. Lehet, hogy te a facebookon bemásolt néger gyerekhez hasonlóan a pukival várod, hogy élvezetes legyen a vita, de nekem nincs szükségem arra, hogy megindokoljam. Ezelőtt rengeteg hozzászólással úgy kezdődött, hogy a szerencsétlen kérdezőnek azt írtam, a földi munka az nem lovaglás, mire ketten nekem estek, Ezt tartom továbbra is, azok ketten hajmeresztést írtak, a többi meg továbbra sem érdekel itt. A tények meg tények, vannak, akik a futószárazást a ló és lovasa hasznára tudják fordítani, bár a futószárazás sem különösebben érdekel, de ha látom, hogy az (akkor annak tartott) utolsó nagy Spanyol Iskolás belovagló lófejlesztő céllal előveszi a futószárat, akkor neki is elhiszem ezt. Engem a lovaglás érint.

El sem olvastam válaszodat, de remélem, nagy vonalakban megfelelőt írtam. :D

De ha a seggedet csípi az erőspista, van itt a környéken egy másik kérdés, ahol valaki kezdőknek való információs lovaskönyveket keres, adjál neki jobb tanácsot, hátha én nem adtam elég jót.

2023. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

38-as, 40-es vagyok.

Nagyon sajnálom, hogy idáig fajult ez a beszélgetés. Sajnos a normális kommunikáció mindkét féltől függ, ezért nem mindig jöhet létre.

Lezárásként azt tenném hozzá ehhez az egészhez, hogyha valaki jól dolgozik a lóval, az a lovon meglátszik. Meglátszik azon, hogy a ló mennyire közreműködő, mennyire precízen értelmezi a segítségeket, milyen fizikai és mentális állapotban van. Ez számomra azt jelenti, hogy aki alatt (az én látásmódom szerint) jól mozog a ló, és minden fentebb említett klappol, az jó lovas a szememben, még akkor is, ha ezt földi munka nélkül veszi véghez. Mindenkinek a saját ügye-dolga, hogy hogyan vélekedik, s hát majd meg fog látszani a gyakorlatban, hoty

2023. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyik működik, melyiktől él tovább a ló és melyik használja el a lovat.

Egy szó mint száz, mindenkinek megvan a saját tapasztalata. Én már tapasztaltam a földi munka előnyeit, az előttem szóló valószínűleg nem, ezért őt ez az egész nem érdekli, minden joga meg van hozzá.*

2023. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Én eddig csak a kérdést olvastam el😅


Jelenleg én 18 vagyok, de minden nap járok ki a lovakhoz. Elhiszem, hogy vannak lovardák amelyek sz**ok, én nekem is volt, (váltottam, igaz én amiatt, mert gyatra körülmények között tartották a lovakat)

Az nem megoldás, ha menekülsz a ló elől. Nálunk is van egy kisfiú, aki folyamat auto lovakon lovagol, (nahát úgy sose fog megtanulni) aztán bőg, hogy milyen köcsög a ló. Sokan itt adják fel, pedig itt kezdődik a kihívás, amikor nem egy automata lóra kell ülni, hanem igenis fogni kell a lovat, vagy küzdeni vele. Fel kellene ülnöd egy fogósabb illetve hajtósabb lóra is, menni és csinálni, nem feladni. Engem mindig ez motivált, hogy fejlődni akarjak.


Azért lássuk be, hogy a lovas emberek a lelkük mélyén kötődnek ehhez az egészhez, ha már napokig nem tudunk kimenni, akkor haldoklunk🥲

Itt azt kellene belátni, most nem megbántásból, hogy ez nem mindenkinek való sport. Mindenki jó valamiben, azt kell megtalálni, hogy miben, de ha tényleg nem megy, nem érzed azt, hogy valami motiváljon akkor szerintem ne erőltesd és maradjon egy sima hobbi, kikapcsos időtöltés, hogy néha-néha kimész, megsimized, kicsit lépsz ügetsz. Tanácsot kértél, de szerintem ez egy olyan dolog, ami vagy megvan valakiben vagy nincs.

2023. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!