Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtnátok tippeket, hogy...

Tudtnátok tippeket, hogy legyek lovaglással kitartóbb?

Figyelt kérdés
A lényeg 5 éve lovagolok ezalatt 4-szer váltottam lovardát, mert mindegyikkel volt gond. Vagy az oktatóval volt baj vagy a lovakat nem tudtam kezelni és én nem igazán vagyok egy kitartó ember ha tűrésről volt szó, így föladtam 2-szer. 1-szer újrakezdem de megint nem találtam örömömet benne. Végül ismét abbahagytam. De a lovakat imádom szeretnék is tartani majd, viszont ahhoz tudnom kéne, hogy üljem meg. Bár tudok lovagolni mind a 3 jármódban de az ülésem még nem tökéletes. Kérhetek tanácsokat?

2023. máj. 14. 15:17
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:
Az csak egy időtartam a kezdéstől az utolsó alkalomig voltak benne nagyobb szünetek persze.
2023. máj. 14. 22:03
 12/59 anonim ***** válasza:
100%

3mas vagyok.

Mit gondolsz az ötletemről, kérdező?

2023. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

#10 ez a nem rosszindulatú, nem tudatos félrevezetés esete volt tőle. :)

Mint amikor én azt mondtam egy ismerős meglátogatása után, betegen fekszik a szoba közepén. Kérdezték, fel sem emelted? Visszakérdeztem, miért kellett volna? De hát azt mondtad, a szoba közepén fekszik. Ja, hát ott van az ágya...

2023. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
#14 Sajnos olyan helyen élek ahol nem igazán van lehetőségem terepmunkára a lóval csak úgymond ráülhetek. Bocsi a fogalmazásért ne tudtam jobban összeszedni remélem azért érthető.
2023. máj. 15. 19:05
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Reagálnál a 8-ra kérdező? Nagyon érdekel hogy mi a baj a 167 centis lóval, na meg abban is vannak jó ötletek, mit gondolsz róluk?
2023. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

3-mas, 14-es vagyok.

Ne haragudj, azt hiszem félreértettél.

Egy szót sem ejtettem a terepmunkáról.

A földi munka azt jelenti, hogy a lóval nem lóhátról, hanem földről dolgozol, tehát nem ülsz fel rá, így lentről foglalkozol vele.

Ahol van ló, ott ez megoldható, csak hozzáértő embert kell keresni.

Melyik környéken vagy?

2023. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
75%

Én is kb 5 éve lovagolok, és mégse látszik, mert az első 3 évet egy hobby lovardában töltöttem, ahol nem értettek nagyon hozzá, közben estem is, akkor kimaradt fél év, majd ezután voltam itt is - ott is, de sehol nem volt jó. Egy fél évet újból elvesztegettem egy feles lóval, aki csak lehúzta az önbizalmam, ezután kerültem a mostani lovardámba, ahol végre megtaláltam a helyem. Jó lovak, jó edzők és mindig tanulok valami újat, egyszóval tökéletes. De, a sok elvesztegetett időnek hála legalább van tapasztalatom minden féle lóval, helyzettel.

Arra akartam kilyukadni, hogy kell találj egy olyan lovardát, ahol jól érzed magad, és tényleg foglalkoznak veled, ahol tudsz fejlődni.

Sok szerencsét

2023. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
#14 értettem mire gondoltál csak nem tudtam mi a rendes kifejezése nem arra gondolok, hogy tereplovaglás meg ilyenek.
2023. máj. 15. 19:37
 19/59 A kérdező kommentje:
Azzal a lóval annyi baj volt, hogy én akkor még nagyon kezdő voltam és alig 125 centi. Valamint a ló kezelhető volt egy tapasztaltabb lovas számára. Viszont ott és abban a pillanatban olyan sokkhatás lett urrá rajtam amikor felültettek rá, hogy ez a ló megérezte és elkezdett forogni én meg elkezdem sipítozni, hogy:,,SEGÍTSÉG! SEGÍTSÉG! Itt halok meg! Tehát nem a ló hibája volt hanem az enyém.
2023. máj. 15. 19:43
 20/59 anonim ***** válasza:
88%
Hány eve
2023. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!