Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel jár a lótartás? Leírás!

Mivel jár a lótartás? Leírás!

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok lovagolni, heti 2-3 alkalommal, már profi szinten megy a lovaglás.

Jövőre lehetséges, hogy költözünk, emiatt olyan házat keresünk, ami jó nagy telekkel rendelkezik.

Mivel jár a lótartás?

Azokat már tudom, hogy havonta (vagy gyakrabban?) kovács kell nekik, tisztán kell tartani őket (kefélni, nyáron esetleg meg-meg"fürdetni"), illetve széna is kell nekik sok. A szénás dolgot egyébként hogyan lehet a legegyszerűbben megoldani? Saját termőföld...? Bár ez lehet hülyeség, bocsi.

Illetve milyen lovat tudtok ajánlani, akinek nem kell "társ"? Tehát nem kettőt szeretnék, hanem egyetlen egyet.

Kislóban gondolkodom, de nagy lóról is lehet szó...

Ha össze is jön ez a lótartásos dolog, addig mindenképp jobban utána fogok nézni ezeknek, érdeklődök szakemberektől.

Illetve az is igaz, hogy lovat csak edzővel szabad venni...? Nem igazán bírom az edzőmet, elég "póker arc" típus... Két helyre járok lovagolni, a másik "edzőm" sokkal normálisabb, de ő hivatalosan nem oktató.

Illetve melyik éri meg jobban? Ha saját lovas utánfutónk van, vagy ha kell, bérelünk?


Köszönöm a segítséget!



#állattartás #ló #lótartás #Kezdő állattartó
2023. júl. 28. 23:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel: [link]
2023. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
társként megfelel egy kecske, vagy birka is.
2023. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
Lószarral
2023. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
nem csoda, h nincs humorérzéked, a lovaknak sincs, olyan fapofák, nem szimpik
2023. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Kinek
2023. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Vagy szamár is lehet társ. Azért mégis jobb neki ha van mellette egy állat, 0-24ben nem fogsz vele foglalkozni
2023. júl. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Lószaggal és sok léggyel.



Lehet, hogy a lovaglásban "profi" vagy, de hogy a lovakról fogalmad nincs, az tuti.


A ló nem csak szénát eszik, hanem abrakot is... Ennyi hozzá(nem)értéssel inkább vegyétek neki a kaját.

Bár mindenkinek jobb volna, ha lovat sem vennétek.

Olyan nincs, hogy nem kell neki társ!!!!!

A nyaralgatást, utazgatást, egész napos programokat el is felejtheted, reggel, este etetés, napi 1x csutakolás, ganézás.

2023. júl. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


7-es nagyon is jól tudom, mivel jár a lótartás, a hivatalosan nem edzőm (nem tudom másként hívni) lovait nagyon sokszor én "gondozom", ez persze karám takarítással, csutakolással, etetéssel jár. Stb...

Azért a szénát kérdeztem, mert abban nem vagyok még biztos, hogyan lehetne megoldani, ugyanis a hivatalosan nem edzőmnek saját termőföldje van... A többi ételével nincs gond, be lehet szerezni.

Illetve eddig sem jártam nyaralni, ezután sem fogok. Rengeteg állatom van, mindig velük vagyok. Nekem ők az életem értelme.

2023. júl. 29. 02:50
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szénát lehet venni bálásat, de annak olyan tárolót is kell csinálni, hogy ne tudjon bepenészedni.
2023. júl. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudsz te semmit, Havas Jon...
2023. júl. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!