Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Engedhetem-e a lovamnak a...

Engedhetem-e a lovamnak a hozzám való dörgölőzést felszerelésben és anélkül?

Figyelt kérdés
Kérlek fejtsétek ki. Köszönöm.

2023. júl. 30. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Én hagyom neki. Ha dörgölőzik, valószínűleg viszket neki valahol. Sokak szerint ez rossz szokás, mert "tiszteletlen" vele a ló, de én ezzel nem értek egyet. Ezzel is csak erősíted vele a kapcsolatodat, épp úgy, mint amikor a pucolásnál a kefékkel vakargatod. Egymást is vakargatják, rágcsálják a ménesben, nekik ez természetes. Amúgy meg ha nem beléd, akkor a karámba/kikötőbe/falba fog dörgölőzni :D

Általában akkor szokták a fejüket a lovasukba dörgölni, miután leveszed róluk a kantárt. Beizzad alá, viszket az arca, neadjisten zavarta, rosszul volt beállítva, ilyenkor egyértelműen jól esik nekik, ha valahova dörgölőzhetnek:)

2023. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így gondolom, mármint, hogy tiszteletlen lenne. Nálunk mindig lovaglás után fordul elő miután rögtön leszálltam. De köszönöm! Jöhetnek még a válaszok.
2023. júl. 30. 01:15
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Tiszteletlen? Mitől?


Ha dörgölőzik HOZZÁD, akkor a szeretét akarja kifejezni....


ha viszketne neki valahol, akkor

a) hemperegne,

b) ha erre nincs lehetősége, akkor más valamihez menne onna dörgölőzni...


Egy kicsit érteni kéne "lóul" , ha már lovagoltok....

2023. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó sajnos te nem értesz lóul 😂

Én is sokáig úgy tudtam, hogy ez tiszteletlenséget jelent és van olyam edző ismerősöm aki ezt a mai napig annak tartja. Viszont egy másik edzőm szerint, akinek a szavára sokkal többet adok, mert látom, mennyire máshogy áll a lovakhoz mint néhány edző társa. Ő is a viszketésnek tulajdonítja be. És ezáltal én is így vélekedek róla, főleg, hogy az én lovam is csinálja és szerintem egy tök természetes dolog, hogy viszket neki főleg lovaglás után.

2023. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A dörgölőzés sok mindent jelenthet.....


Adott eset tudná eldönteni, hogy miért.

2023. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én lovam is dörgöli a fejét. Szeretem, és csak akkor nem hagyom neki nagy ritkán, ha olyan ruha van rajtam, amit nem lenne jó, ha összekoszolna/szőrözne. Ilyenkor a testbeszéddel, de legfeljebb az orrához érintett ujjal le lehet állítani, minimális "tiszteletlenség" sincs benne.
2023. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez ismerni kellene a konkrét lovat, a habitusát, a mentalitást....


Nem biztos, hogy viszket neki bármi is.... ezt az tudja, aki a legtöbb időt tölti vele.........és nem is biztos, hogy tiszteletlenség.

2023. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Lovaglás után megizzad és viszket neki, ezért az embert nézi vakarófának. Én nem szoktam neki hagyni, inkább magam nyúlok oda megvakarni, ahol viszket, de fel ne döntsön már, mert úgy tartja a kedve.
2023. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Engem egyszer jól szájon vert az orrával - nem akart rosszat, csak nagyon viszketett neki. Szegény fogaim bánták :D


Azóta inkább megelőzöm a dolgot, és jól megvakargatom a kezemmel. Értékeli :D


Kérdésedre a válaszom: Kapcsolat szempontjából nyugodtan engedheted neki, társas viselkedés.

Én inkább azt javaslom, hogy vakargasd meg, mert nem vagytok egy súlycsoport, akaratlanul is okozhat balesetet.

2023. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a "tiszteletlenség kérdést" feltétlen ki kell egészítenem. Tény és való, hogy a lovak a ménesben is vakargatják egymást, dörgölőznek stb., de amit nem vesztek figyelembe az az, hogy csak a magasabb rangú ló teheti ezt meg a kettő közül! Az alacsony rangú ló ezt nem teheti meg, ebből kifolyólag az emberrel sem. Jobb letisztázni ezt is időben különben mást is megenged majd magának veled szemben..


Léptesd hátra, állítsd meg és legfeljebb kézzel dörgöld TE meg neki, de azt ne hagyd, hogy ő mozdítson ki téged a pozíciódból egy egy lökéssel. Ha te nem is, hidd el a ló elkönyveli magának, hogy megpuhított téged.

2023. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!