Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó versenyre szoktatása,...

Csikó versenyre szoktatása, alapokat hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Van egy 6éves huculom 2 éve van nálam az elején rugott a csizmára ügetni nem lehetett vele se semmit, azóta felfejlődtünk annyira, hogy itthon szépen lép üget vágtázik és ugrik a 80cm-et simán ugorja, sort is elkezdtem ugrani vele voltunk máshol terepen is, több ló között is voltunk vele másfél hétig de viszont levittem a lovardába és ott mindent előről kellett kezdenünk mert nem figyelt rám mindennek az ellenkezőjét csinálta de a végére ott is egész szépen ment és abban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tanítsam arra hogy szépen előre menjen és ledületesen szóval ne tuszkolni kelljen, nyújtásokat és rövídítéseket szoktam csinálni vele de viszont máshol brutál hajtós és még abban is szeretnék kérni tippeket hogy hogyan legyen fegyelmezettebb mert van hogy kiszabja magát a kezemből és elfut ez a legnagyobb baj és hogy erről hogyan szoktassam le? Szóval hogy nem tiszteli a földön az embert, szóval ahhoz kérnék segítséget hogy a lendületett és a fegyelmezetséget hogy érjük el nála?

#ló #versenyzés #Hucul #Fegyelmezetség
2023. júl. 31. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg még az is a baj hogy ha kakilnia kell akkor nagyon vissza vesz össze vissza megy ameddig nem sikerül neki akár eltőrhetnék rajta egy pálcát is arra se reagál ilyenkor és ilyenkor nehezen kakil és a futózás is vele egy rémálom de minden alkalommal egy hozzá elértő teszi fel több emberrel de viszont nem kakil a futóban sem
2023. júl. 31. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rosszindulatból írom ezt kérdező. De kérlek ilyen problémáknál ne gyakorin kérdezősködj, keress edzőt! Ha ezt màr itt kell megkérdezned, nem értesz hozzá. Hozzáértő ember majd ad tanácsokat aki látja is, hogy mi a baj! Versenyhez meg még ne szoktasd ha ezek nincsenek meg, de ha mégis akkor is edzővel!! Az ilyen tanács kérős gyakoris kérdések 100%-át megoldaná egy edző. További sok sikert az állattal.
2023. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok földi munka idegen helyen. Menj el máshova, szoktasd hozzá, hogy nincs más csak te, rád kell figyelnie. A futóra felrakás is gyakorolható, kell egy másik tapasztaltabb ló is, ha látja, hogy az fel egy, akkor előbb utóbb a tiéd is befog. Aztán ha az megy lehet gyakorolni egyedül is. Szóval ne csak akkor lásson futót, ha mentek valahova, mert akkor általában időre megy az ember és amúgy is stresszel, ami nem segít a helyzeten.
2023. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló nem kérdezném itt ha az edzőm segített volna volt nála ott a lovardában más fél hétig látta mi a baj de nem úgy állt hozzá mint kellett volna ezért kérdezek itt hát ha van valakinek ehhez hasonló tapasztalatta mert kiváncsi vagyok ők hogyan oldották meg, futót nem csak szállításkor lát folyamatosan vele egy területen van a futó sokszor volt már bevezetve és ki de mióta a farvasat és az ajtó becsukás megvolt (semmi rossz élmén,e nem volt futóval se a vassal se az ajtóval) de azóta egy szenvedés vele és azóta csak egy hozzá értőre bízzuk hogy tegye fel de neki is nehezen megy
2023. aug. 1. 23:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd kötözködésnek, de szépen kérlek, hogy legközelebb tagold a mondandódat. Használj írásjeleket, sortörést.


Tényleg nem rosszból, de úgy fulladtam ki a kérdés olvasása közben, hogy nem is hangosan olvastam :D Nagyon összefolyik az egész, nehéz elolvasni.


Kérdésedre a válaszom: Én is azt tudom javasolni, amit már írtak előttem. Edző - ha a jelenlegi nem jó, akkor keress egy másikat, mert ez lenne a dolga.


Versenyre sem szoktatnám, először csak az alapok menjenek vele rendesen.

2023. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!