Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lóval kapcsolatos. milyen?

Fríz lóval kapcsolatos. milyen?

Figyelt kérdés
előre letisztázom ezeket: nem vagyok lószakértő bevallom. és ezért szeretnék kérni segítséget. nem az szeretném hogy elmondják nekem más ló kéne, én szeretnék megtudni tapasztalatokat a lófajtával. vad, nyugodt, pörgős, laza? mindent hogy megtudjam mire számíthatok. aminek utána tudtam nézni az az hogy jó fogathajtó és lovaglásra is jó. de ennél többet nem írnak le. mindegy hogy jó vagy rossz tulajdonság engem minden érdekel róla. előre is köszönöm a rendes megjegyzéseket.
2023. aug. 2. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Tudod miért nem írnak többet? Mert nem fajta, hanem egyedfüggő. Nem kell neked ló.
2023. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Egy ismerősömnek van három fríz lova. Eléggé drága lovak. Ezek 20, 11 és 16 évesek. A két idősebb ló, nyugodt, megbizható és érdeklődő, a harmadik meg idegbeteg... Kényesek, sok gond van velük, állandó vendég az állatorvos. Takarmányra nagyon kényesek. Persze ez csak az én egyéni tapasztalatom ezzel a hárommal kapcsolatban, nem általánosítok.
2023. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem van egy frízem és személy szerint első lónak abszolút NEM ajánlom őket. Hiába szépek, bújósak stb. (rengeteg pozitív tulajdonságuk van), de nagyon kényesek, hozzájuk érteni kell nagyon.


Az enyémnek pl. törik a körme, sokszor nyom a lábára, hajlamos a bőrbetegségekre, nyáron a melegben meg akar halni, hízékony, így hajlamos a patairhára stb. Nem erre száraz, meleg éghajlatra vannak kitalálva egyébként sem. Sajnos hamar véget ér a "szerelem" ha elkezdenek jönni a problémák.


Mielőtt félreérti bárki, a legnagyobb körültekintéssel van tartva és kezelve minden problémája, de a genetika az genetika.

2023. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok (20:32). A 3-massal teljesen egyetértek. Kezdőknek nem való. Ismerősömnél is ezek a problémák jelentkeznek. Patákkal állandóan gond van, legelőre nem mehetnek, mert utána minden bajuk van. Gőzöljük nekik a szénát kezdetek óta, mégis az egyik COPD-s lett. Az, hogy "nyom a lábára" az is stimmel, ha kánikula van meg akarnak dögleni...macerásak na. Nekem nem kéne!
2023. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nevelés kérdése az egész, hogy milyenre van nevelve, + van egy személyiségük, de ez egyedfüggő. Kb olyan, hogy ha találkozol egy arénányi bulizó emberrel azt a következtetést vonnád le, hogy az összes ember szeret bulizni. Ennyire nem lehet általánosítani. Általában barátságosak, ami ménnel dolgozok kifejezetten szorgalmas, a herélt már annyira nem, de azzal sincs különösebb gond. Mint írtam, a végeredmény attól függ milyenre van nevelve, képezve egy ló. Ha bunkó, az jelleméből fakad, de nem fajta jelleg. Amit általánosságban el lehet mondani, nagyon szépek, mutatósak, nem a legkitartóbbak, okos, jól tanítható lovak, viszont a genetika miatt elég kényesek. Nem kell őket búra alatt tartani, de a bokaszőr miatt sokszor vannak bőrproblémák, főleg nedvesebb időben. Nekünk a patákkal nincs gondunk, az viszont tény, hogy ettől egy picit hűvösebb éghajlatra lettek tenyésztve.

Az, hogy egy ló vad, pörgős, vagy nyugodt azt a felmenői, illetve a nevelése határozzák meg.

2023. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos kommentet és a sok tapasztalatot
2023. aug. 3. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek fríz x sodrott 6 éves kancája van, ridegtartásban folyamatosan legelőn van. Álltalában feszes, nehezen engedi át magát, nehezen lassul le, vagy áll egyhelyben. Nála pata vagy akármilyen egészségügyi problémát nem tapasztaltunk.

Fosásra hajlamos, de nem nagyon befolyásolja semmiben, nem hasfájós.

Mindig jó erőben van, nem fogy a telek alatt, de ha nincs szénához hozzátáplálva akkor, nem hízik el úgy mint pár másik ló a ménesben.

Temperamentum miatt mondanám arra a lóra is, hogy nem kezdőbarát.

Meg a frízek mozgásuk miatt kicsit kényelmetlenebbek is szerintem.

2023. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!