Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen sűrűn kell/ szoktatok...

Milyen sűrűn kell/ szoktatok új felszerelést venni a lovatoknak?

Figyelt kérdés
Olyanra is gondolok ami mondjuk fogyóeszköz, pálca, kötőfék, vezetőszár pataolaj, sörényfény stb meg olyanra is amiből csak azért veszel újat mert megtetszik vagy csak hogy legyen pl nyeregalátét, több lábvédő, kantár. Tehát milyen sűrűn kell ló vagy lovasfelszerelést venni ha saját lovad van versenyzel vagy hobbizol. Azt is leírhatjátok hogy átlagban havonta mennyit költötök csak felszerelésre. Köszi a válaszolat

2023. aug. 28. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Kérdésedre a válasz akkor, mikor szükségessé válik... Mindenkinek más az anyagi háttere és saját maga/lova igénye. Az sem mindegy, hogy mennyit vagy hajlandó rá költeni. Ne turkálj más pénztárcájában.
2023. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, ha csak 1-2év múlva szeretnél lovat venni, ne a mostani árakhoz viszonyíts semmi értelme. Kérdezz inkább az edződtől! 1-es voltan.
2023. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy anonim oldal nyugodtan le lehet írni az anyagi dolgokat kutya se tudja kivagy. Legalább itt legyenek őszinték az emberek
2023. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Két hobbiló tulajdonosa vagyok.


Fogyóeszköz: csak ha gajra megy vagy elfogy. Öt éve ugyanaz a kötőfékem (2400 Ft volt, ha jól emlékszem) és patakaparóm (500 Ft) van, semmi bajuk, néha kimosom. Pálca dettó. Vezetőszárból párat már eltépett a lovam, most cserélhető karabinereset vettem (2500). Sörényfény, patazsír: ha elfogy. Egy évig is eltart egy doboz.


Lábvédő, nyeregalátét: 2 db van per ló, felváltva használom és mosom őket. Fix ízlésvilágom van, nem igénylek hetente új színű szetteket. Szintén 5 éve szolgálnak, pedig nem csilli márkás darabok. (A nyeregalátét 5-8000/db volt, a lábvédő talán 20 000/ló, ha jól emlékszem).


Kantár: mindkét lónak van egy sima angol bőr kantárja (alsó árkategória, az egyik konkrétan decathlonos, szerintem 25 000 alatt volt mindkettő), meg egy dizájnos paracord sidepullja (kb 20 000/db).


Nyereg: többször lukra futottam a használt meg ilyen-olyan csodanyergekkel, végül egyedileg készíttettem egyet a lovam hátára, amit szükség esetén ráigazíttatok nyeregbeállítóval. Drága volt (2 éve 350 000), de nem annyira, mint a hátfájást kezelgetni meg mindenféle emelőalátétekkel varázsolni. Vettem hozzá egy színben passzoló kengyelszíjat (7000).


Heveder: szintén többszöri nekifutásra találtam meg a megfelelőt, a régieket eladtam, ezt addig használom, míg el nem kezd rongyolódni. (19 000)


Amire nagy összegeket tudok elkölteni, azok a vitaminok.... Kb amit megspórolok felszerelésen, az megy étrendkiegészítőkre. Egy kis porcvédő, egy kis légzéskönnyítő, egy kis multivitamin, hopp, százezer.

2023. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!