Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a lovamtól?

Miért félek a lovamtól?

Figyelt kérdés
Nagyon szelíd kiscsikó! A mai nap nagyon megváltozott! bíztam benne nem féltem. Az előbb kimentem hozzá, hogy megnézzem mit csinál leguggoltam észre vett és hátra csapta a fülét és jött felém. Rosszat tettem mert kifutottam a karámból. Viszont oda mentem a karámhoz kivülről oda jött és hozzám bujt. Nem értem mi van ma vele eddig sose jött felém. Ugyan abba a ruhába mentem ki amibe lovazni szoktam még az ő szaga is rajt van! Az idő végett is változhatott meg vagy most ezt miért csinálta?
2010. nov. 8. 16:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Először is, csikót nem szabad egyedül tartani, főleg leválasztás után. Szüksége van a társaira, hogy megtanuljon viselkedni, mert később ebből problémák lehetnek. A ló társas lény, a csikó pedig leválasztás után különösen igényeli a másik lovak társaságát.

Másodszor, a csikók szeretik próbálgatni az erejüket, de nem hiszem, hogy erről lett volna szó. Azt írtad, hogy rég óta ismered, bízol benne, etc., tehát elvileg tisztában kell vele lennie, hogy te vagy a főnök. A hátra csapott fül lehet, hogy fenyegetés volt, de az is lehet, hogy csak hátrafelé figyelt. Ha nagyon a fejére lapította, akkor természetesen nem erről van szó.

Csikóktól nem szabad tartani, ellenkezőleg, meg kell mutatni nekik, hogy mindig, mindenhol az ember alatt foglalnak helyet a rangsorban! Ha ezt nem nevelik beléjük még fiatal korukban, az később gondokat okozhat.

2010. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szerintem azért csinálta mert nem evett zabot. Tegnap evett először és nem is lett hajtva apukám adott neki. Így a fölösleges energiát így adhatta ki vagy nem tudom. :S Csikóval még nem volt dolgom ezért egy picit fura.
2010. nov. 9. 21:18
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem kapott zabot nyugodtabb.
2010. nov. 10. 13:52
 14/16 anonim ***** válasza:

A ló dominanciája nem kajafüggő, max ha tele van a segge akkor jobb kedve van és kicsit ugrál, de nem megy neked!

Ha legközelebb ez van állj elé széttárt karokkal, és az sem árt ha nálad van egy kötél vagy egy pálca amivel elküldöd. Hiába fiatal ezek a dominancia játékokat le kell játszani. Érdemes a Monty Roberts vagy a Pat Parelli féle játékokat játszani. Ezzel tisztázhatod a szerepeket, illetve a későbbiekben is megkönnyíti a dolgotokat.

2010. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 marcipanfelho ***** válasza:
nem biztos hogy azért csapta hátra a fülét mert sunyított... biztos ez tévesztett meg :D ne aggódj, nincsenek gyilkos hajlamai a lovadnak...
2011. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Egyik ló sem biztonságos. A lovaglás azzal jár, h tudod, h egy ártalmatlan póni is megölhet. Ha csiko akkor meg fel van pörögve, es SOHA ne guggolj le egy ló elé, mellé stb. Mert egy ló akármennyire is megszokhatja akkor is hirtelen megijedhet.


Ne legyél hülye, h leggugolsz

márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!