Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék játszani a...

Hogyan tudnék játszani a csikó lovammal?

Figyelt kérdés
7 hónapos nagyon szelíd jószág. Annyi a gond, hogy nincs kivel játszania. Mindig minket piszkál, hogy játszunk vele de nem tudunk semmi olyan játékot.
2010. nov. 25. 15:48
1 2
 11/16 MME ***** válasza:
100%

Szerintem ne csak játssz vele, hanem vond be egy csomó mindenbe, elviheted sétálni (tudom, hogy nem kutya, de a lovaknál is így működik).

Már viheted terepre úgy, hogy az anyján ülsz, aztán amint kiértél a városból/faluból, el is engedheted a csikót, megy szépen az anyja után.

Szoktathatod már most az ingerekhez. Meg fogja hálálni. Simán megcsinálhatod, hogy amikor boltba mész, megy veled, és kikötöd, nálunk is van, aki így csinálja, viszi, ahova csak tudja.

Egyébként sem tudsz neki nagyobb élményt adni ennél, semmi sem ér fel azzal, hogy kimozdulhat ismeretlen tájakra, követheti az anyját, szabadon vágtathata határban ;)


Vagy például tanítgathatnád, sok mindent ki lehet találni, akár olyat is, ami majd a későbbi belovaglását teszi pofon egyszerűvé :)

2010. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnos amikor 3 hónapos volt az anyja meghalt kézzel nevelték fel. Már 3 hete, hogy elhoztuk a pacit! Már 2x elvittem sétálni a folyóhoz mert ott nagyon szeret lenni. De a 2. sétánk nem volt olyan jó mint az első. A második sétán ugrándozott és bakolt. Majdnem megrúgta a barátom. Most az előbb engem is majdnem megrugott de a kutyák végett mert ugráltak rá. Pedig 9 kutyával volt együtt és azok is ugráltak rá! :S
2010. nov. 26. 13:07
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le, hogy a lovat egyedül tartod.

Az pedig nem túl jó.

Ha így van, nem tudjátok más ló mellé elhelyezni?

Vagy legalább egy kecskét mellé?

Asszem még az állatvédelmi törvényben is benne van, hogy valami társállat kell mellé.


Ha nem így van, akkor szerintem a labda a jó megoldás, illetve ennyi idősen is idomítgathatod már, lábat feladni, egy pulcsit a hátára teríteni, pucolás, kikötés, stb. Kézen vezetve cavalettizhettek is, de egy csomó kunsztra megtaníthatók :)


Csak arra figyelj -ha csődör-, hogy még a legkezesebb gamó is sok kellemetlenséget tud okozni, ha ivarérett lesz.


Sok sikert!

2010. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy így nem fog megtanulni "lóul" viselkedni.

Ismerős a szitu, nálunk is volt kézzel nevelt csikó, soha nem fogadták be a többiek, nem tudott velük kommunikálni.


Jó lenne ha el tudnád néha vinni, lovakhoz, vagy tényleg kellene mellé valami állat. Egy boci, kecske, birka, bármi.

2010. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nagyon sok mindent lehet neki tanítani, pl a lábfelvétel, fektetés. Nagyon tanulékony és ő játéknak fogja venni.

Ha egyedül van a karámban érdemes valamilyen más állatot is tartani mellette, hiszen a ló társaslény. Van amelyik egy kecskével is nagyon jól elvan, vagy barival, esetleg egy pónit is tarthatsz mellé.

2010. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Elszoktam vinni sétálni így az utcában. Az utca elején egy kedves bácsi vett egy lovat ő is kanca mint az enyém ő is kézzel volt nevelve és mindig mikor elviszem arra mindig nyerítenek egymásnak és oda megyek vele és nem bántsák egymást. Ő a kiszemelt paci, hogyha az én picikém is megnől akkor együtt visszük őket sétálni, vagy lovagolni. (=
2010. dec. 1. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!