Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne elvállalnom kevés tapasztalattal lovak tanítását?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm rokonának van 3 lova. Senki nem foglalkozik velük, legelőn vannak tartva, nagyon rég lovagolták őket, ezért el vannak vadulva.Van akivel nem bántak jól, bizalmatlan az emberekkel.

Felajánlották, hogy foglalkozhatnék velük. Én 4 éve lovagolok, csak nyáron lenne időm erre, de nem tudom, hogy jó ötlet-e, mert nincs semmi tapasztalatom ilyen téren. Persze sokat olvasnék és igyekeznék, hogy minél jobban menjen.

L/16


2011. márc. 11. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a mostani helyzetnél csak jobban járhatnak veled a lovak....
2011. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani.

Én így ismeretlenül azt mondanám, nem lenne jó ötlet, de lehet, hogy igaz csak 4 éve lovagolsz viszont egy őstehetség vagy.

Tehát ez függ a te tudásodtól, és persze a lovaktól.

2011. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
mit nem adnék ha a helyedben lennék...
2011. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
*lehetnék /bocsi/
2011. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, én is örülök, szerintem fel tudnék készülni.

Csak az a gond hogy suli közben egészen biztos, hogy nem érek rá, csak nyáron, és nem tudom mit szólnának ehhez a lovak.

Meg félek, hogy valami rosszul sül el és azért én leszek a hibás. Tehát ez nagyon nagy felelősség, 3 ló életével "játszani" , már így sokmindenen mentek át és a szerszámok is rengeteg érték.

2011. márc. 11. 13:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnagyobb probléma,hogy csak nyáron tudnál velük foglalkozni. Lehet,hogy eltudnád velük érni,hogy bízzanak benned,tudnád is őket lovagolni,de aztán eljön a suli idő és megint ki lennének rakva a legelőre a következő nyárig.
2011. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
inkább foglalkozz velük a google-ba meg írd be hogy ló idomítás.... a mostani helyzetükön nem tudsz nagyon rontani , meg ha már rég lovagolták őket... miért nem adják el vagy stb.
2011. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én sem értem, hogy minek tart lovat, ha egy idegenre csak így rábízná őket. Szóval ez is kicsit érdekes.
2011. márc. 11. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Mire meg renbeteszed őket,eladja a tulajdonos.Szerintem erre megy ki a játék:ha foglalkozva van velük,lovagolva vannak,jobb árat kaphat.

Balesetveszélyes munkáról van szó,nagyon óvatos legyél!

Van itt egy jó kis fórum,kérj tanácsot:

[link]

Van egy oyan topic például,hogy "Problémák a ló és lovaglás körül".Erre a fórumra rutinos lovasok járnak,és biztosan segítenek.Esetleg lehet közöttük hozzád közel lakó,aki a gyakorlati munkába is besegít.

2011. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Írok a fórumra, én is erre gondoltam, hogy bármi lehet belőle, meg a gazda hozzáállása sem éppen a legmegbízhatóbb, ismernem kéne.

Majd beszélek még az oktatómmal is, ő mit gondol.

2011. márc. 11. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!