Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ijedös lovunk mit...

Van egy ijedös lovunk mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A forgalomban főleg a nagyobb jármüvektől és inkább a hangjától fél ,gondoltam fűl dugó kéne neki. Akinek volt már hasonlóban része fogadnám a tanácsát.
2011. márc. 14. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát én a fokozatos hozzászoktatást javasolnám, akár csak sétálva, hogy nem ülsz fel rá és amikor jön egy kamion vagy nagyobb autó, akkotr beszélsz hozzá, nyugatod. a lényeg hogy te is nyugodt legyél.és előbb utóbb megszokja, ha rendszeresen mész forgalomban.
2011. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
hát, nem tudom, merre laksz, de én túl nagy forgalomba nem mennék vele...
2011. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

Igen őróbáld meg vezetgetni és ha jön valami jármű vagy bármi amitől félne felé fordítod hogy lássa miaz:D

vagy ha vanrá lehetőség akkor másik lóval menyetek ki(ugyanígy sétálva)és lehetőleg olyan lóval ami nem ilyedős hogy tapasztaljon.)

2011. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Tehetsz rá fülvédőt, valamennyire hangszigetel, de a fokozatos hozzászoktatás mellett voksolok. Magától a motorhangtól fél? Mert ha igen, akkor először azzal kezdeném, hogy beindítom mellette az autót, és járatom. Hogy szokja, lehet neki adni répát/almát, hogy pozitív dologhoz kösse. Aztán sétálgatni vele kisebb forgalmú útnál, plusz egy nyugodt, tapasztalt ló kísérőnek nem árt. Ha már oké kis forgalomnál, akkor lehet vinni nagyhoz is.

Mondjuk az ezerrel elzúgó kamionokat nem fogja megszokni egykönnyen, sőt talán soha azoktól mindegyik nagyon fél, pláne ha dudálnak is... :S Mielőtt forgalomba viszed - és először szigorúan csak sétában - előtte dolgozd le, hogy ne legyen kedve ficánkolni fáradjon el, tompuljon el egy kicsit, úgy könnyebb vele.

2011. márc. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%
Vidd suttogóhoz.
2011. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én nem javasolnám a füldugót.
2011. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én is a fokozatosság mellett vagyok.


Amikor suliba jártam, az osztályfőnök csngőt rakott a csikóra amikor kimentünk terepre. Azt mondta azért hogy szokja a zajokat

2011. márc. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4.-eddig a bevált tanács ha jóllevanhajtva akkor nemreagálugy a személykocsikra ha hátulról előznek figyelembesemveszi a szembőljövőtőlsemfél annyira
2011. márc. 16. 18:11
 9/21 anonim ***** válasza:
Egy idő után megszokja csak addig éld túl
2011. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
csodálkozom hogy még nemkérdeztétek hogy hány éves az ijjedős ló :)
2011. márc. 17. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!