Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bírom elviselni, ha...

Nem bírom elviselni, ha idegenek puszilgatnak. Nagy bunkóság, ha találkozáskor/bemutatkozáskor elhárítom mások ilyen irányú közeledését?

Figyelt kérdés
Hogyan mondjam meg nekik, hogy "bocs, de undorodom ettől"? Nagyon beteg vagyok?
2011. júl. 31. 16:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

24/L


és arra is kíváncsi vagyok, melyik korosztályban szoknak már le erről az emberek...

2011. júl. 31. 16:55
 2/14 anonim ***** válasza:
Én a lányra hagyom, hogy akarja e vagy nem.
2011. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a 30-asok között is dívik, én is nagyon utálom. :S

Akkor nincs puszi, ha valakinek felesége van, vagy pedig ott a párja (de még ekkor sem mindig), de mindenki puszizkodni akar, akkor is, ha valószínűleg akkor és ott találkozunk előre és utoljára.

Talán a 40-esek között már nem szokás.


Szerintem ünneprontó lenne nem elfogadni, utána tartózkodóbban viselkedne mindenki, ezért nagy undorodva elfogadom a puszit. :/

2011. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*előre = előtte
2011. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislánykoromban én se szerettem, mikor nem látták, letöröltem-:-). Meg idegen kezét se fogtam szívesen, legfőképp egy másik gyerekét...De ez később, ahogy kamaszodtam, megváltozott.

Szerintem ezt valamilyen szinten meg kéne szokni, hiszen nemigen lehet elkerülni, és, igen, benne van a pakliban hogy megsértődnek az emberek, legalábbis furcsán néznek rád.

Ha már csók és amit nem szeretek, az a kézcsók. Nagyon maradinak tartom, ha lehet, elkerülöm.

2011. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én még azt tartom furának, hogy nálunk a munkahelyen is vannak olyanok, akik megpuszilják a másikat, pedig napi szinten találkozunk egymással. Meg anno a középsuliban is divat volt ez.Én nem szoktam, csak azokkal, akiket ritkábban látok / barátok, rokonok, ismerőseim / és a közvetlen családtagjaimat.
2011. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

*előre = először

(teljesen hülye vagyok ma :D)

2011. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért undorodom ettől, még akkor is ha láthatóan igényes és jól ápolt az illető.


Ha idegenek megölelnek, megfogják a karom, a vállam... blejjj, nem bírom elviselni.


Párommal meg olyan bújós vagyok, hogy csak na. :)


De mástól nehezen viselem az érintést/puszit, még a családtagjaimtól se esik jól. :(

2011. júl. 31. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bemutatnak valakinek nyújtsd ki szépen előre a jobb kezedet! Ha nem tőled idősebb nővel találkozol nem is vétessz az etikett ellen! (Mert ugye mindig a nő nyújt kezet, valamint az idősebb a fiatalabbnak!)


A kinyújtott jobb kezeddel gyakorlatilag elhárítod a közeledést, és "lányos zavarában" mindenki pacsizni fog veled, aztán megy a dolgára! Mégis csak jobb, mint a puszilkodás!

2011. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi! Ez lesz a legjobb megoldás!
2011. júl. 31. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!