Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is lehetetlen?

Szerintetek is lehetetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok. Nagyon szeretem a lovakat, már elég sokféle lóval találkoztam jámborral és vaddal egyaránt :) Van, amikor nem lovagolni, vagy ápolni megyek őket, hanem csak figyelem, ahogy legelnek. Már sok mindent megtanultam a szokásaikról, hisz mindent lejegyzek egy füzetbe. Van viszont még millió dolog, amit meg kell tapasztalnom :) Szeretnék lovakkal foglalkozni ha felnövök. Kiképezni csikókat, kezelhetetlen lovakat megszelídíteni, ilyesmik. Szerintetek is lehetetlen, hogy ebből megéljek? Tudom, hogy nagyon nehéz lesz, de azért nem lehetetlen, ugye? Nem feltétlenül maradnék Magyarországon, nagyon szeretek utazni :)

Mit gondoltok?


2011. márc. 16. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén? Felejtős! Egy közeli lovardában kérd meg, hogy nyáron besegíthess, és végezd csak 1 hétig a lovász munkáját. Utána máris nem fogod ezt akarni. Ugyanis lovakkal dolgozi messze nem olyan, mint lovakkal hobbiból elleni. Előbbi esetben szó szerint te kapod a meló sz@r részét, minimális pénzért. Persze feketén. Megélni persze meg lehet, amíg nem akarsz gyereket, házat, kocsit. Akkor rádöbbensz, hogy sok meló után sincs semmid, még lehetőséged se! Persze van akiknek szerencséjük van, és bejön a dolog, de ne erre alapozz, mert ez kb pár ember.

Jobban jársz, ha kitanulsz valami normális szakmát, és mellette még mindíg foglalkozhatsz lovakkal -ahogy a többség teszi, és jó okkal!

2011. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Természetesen már volt alkalmam, istállómunkára, de engem ez sem taszít. Szívesen végzek minden lovakkal kapcsolatos dolgot! :)

Mindenesetre köszönöm a válaszod! Hasznos volt :)

2011. márc. 16. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem értek egyet. A lovász és a bereiter munkája között ÓRIÁSI különbség van.

Ahhoz azonban, hogy bereiter lehess, befutott, és elismert lovasnak kell lenned, versenyezned kell az adott lovakkal, amiket kapsz. Igen, vannak olyanok, akik csak lovaglással foglalkoznak egész életükben, és jól megy nekik. Ehhez kell egy szponzort, vagy egy olyan ember keresni, aki megadja a kezdőtőkét, mert eleinte nem tudsz vele sokat keresni.

Ezt úgy jó csinálni, hogy edző, és belovagló is vagy. Külföldön milliószor jobban megfizetik az ilyen lovasokat, de itthon is meg lehet belőle élni. Nem mindenki él belőle luxusszinten, sőt, itthon ez elképzelhetetlen, de igen, ez is egyfajta munka, életstílus.

Az biztos, hogy rengeteg munka, és még több áldozat, mert szabadidő szinte nuku, versenyről versenyre kell menni a kapott lovakkal, és ha valamelyiket elrontod/rosszul kezeled a problémáját, azt az emberek jobban megjegyzik, és a rosszakarók - akik mindig vannak - mindig fűtik majd ellened az embereket.

2011. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy rendes érettségit adó középsuliba, érettségizz le, és ha továbbra is ezt szeretnéd, akkor csináld meg a 2 éves OKJ-s lótartó lótenyésztő képzést és az erre ráépülő belovaglóit.

Megmondom őszintén, hogy nem egyszerű dolog elhelyezkedni, mivel belovaglóból rengeteg van, de igazán jóból kevés. Viszont azt is meg kell jegyezni, hogy a lovak belovaglásának többféle módszere is van. Vannak a klasszikus módszerek, illetve a mostanában népszerű természetes lókiképzés (lásd Monty Roberts vagy Pat Parelli kicsit különböznek, de lényeg ugyanaz). Mindkét módszer elsajátításához rengeteg időre és sok sok tapasztalatra van szükség. Illetve nem árt választani, hogy klasszikus, vagy természetes vonalat követed, hisz utóbbi egy életsítlus, teljesen más szemléletet követel a lovastól (főként westernesek alkalmazzák, de már az angolosok közt is egyre népszerűbb,jah ez nem a wescos életmódot takarja).

Ahogy leírtad, szerintem hozzád ez a természetes vonal áll közelebb, mert ez a lovak kommunikációjára épül, amit te is megfigyelsz, mikor a legelő ménest nézed. Igaz ezt nem iskolában tanítják, hanem különféle kurzusokon juthatsz a megfelelő tudáshoz (pl Mészáros Gyula-féle mgy), igaz ez nem kis pénz.

Sokat keresni ezzel csak az igazán jók tudnak, a többi az mellékesben csinálja valamilyen másik munka mellett. Én is szeretnék ezzel foglalkozni a későbbiekben, csak én szeretnék több lábon állni az életben, ezért szerzek egy diplomát, és ha időm és főként pénzem engedi, akkor belevágok.

2011. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A 3. válaszolóval értek egyet.

Az én párom gyerekeket tanít lovagolni. Ha nincs diák, akkor futószárazza a lovakat, trágyázik, vagy ápolja, takarítja őket egy olyan tanyán, ahol a gazda nem ér rá az ilyenekre. Mi ebből élünk ketten.

2011. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Én egy német cégnek versenyzek havi kb. 600e ért, suli mellett, nekem megéri:)
2011. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább, legyen nagyon jó munkád és mellette annyit lovagolsz amennyit akarsz.
2011. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem lehetetlen csak nagyon nehéz. Ahhoz hogy jól megélj belőle előbb olyan lovas referenciákat kell szerezned hogy elismerjenek és utána már vannak lehetőségek. Ha olyan szinten jutsz versenyzésben pl Díjlovaglásban vagy már egy közép-nehéz osztályos díjlovas akinek nagyon jó eredményei vannak akkor külföldön mehetsz a nagy eladó istállókhoz pénzért lovakat lovagolni eladásra. Vagy akkor már esetleg lerakhatod az edzőit és vállalhatsz tanítványokat(külföldön is). Semmi nem lehetetlen de előbb meg kell küzdeni azért hogy legyenek eredményeid. H anincs mit felmutatnod később akkor viszont tényleg nem sok az esély... :)
2011. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tarts ki az álmaid mellett!Sokan megélnek belőle.És ez gyönyörű foglalkozás.De rengeteg tapasztalatkell hozzá.És tanulni kell menj olyan iskolába tovább ahol van lehetőség lovas tanulmányok elvégzésére.Sok sikert kívánok!
2011. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!