Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat ajánlotok egy...

Milyen lovat ajánlotok egy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés
Hobbi lovaglásként, 55 kg vagyok.
2009. febr. 22. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Az attól függ.

Ha tök kezdő vagy, és már nem gyerek, akkor mindenképp egy nyugodt vérmérsékletű szelíd, lovat keress! ajánlani nem tudok kimondott fajtát, mert minden fajtában vannak könnyen kezelhető, szelíd lovak, és rossz szokásokat felvett, elhanyagolt "kezelhetetlen" lovak. Egy kezelhetetlen lovat egy hozzáértő ember több kevesebb munkával kezelhetővé tud tenni, de ezt nem ajánlom kezdőknek.

Szóval az arab fajta -ami lehet arab félvér, arab telivér vagy shagya arab- "könnyűhátas" . Könnyű velük bánni, nem makacskodnak és nem egy nagy termetű lovak. Az angol telivért nem ajánlom, mert bennük él a versenyszellem- de vannak közöttük kivételek.

Nem ajánlanám még a gidránt, a lipicait és a nóniuszt sem (annak ellenére, hogy mi nóniuszt tenyésztünk)

Viszont még a mezőhegyesi amit furiosonak hívnak másnéven még el tudok képzelni kezdőnek.

A magyar félvér az sokmindenre jó lehet, mert sok fajta lóból alakult ki. Magyarul ez olyan, mint a kutyában a " keverék" Csak a lovaknál ezt elfogadták egy fajtának...


Ezeken felül én egy idősebb lovat ajánlanék, semmiképpen nem valami fiatal lovat. Legyen az a ló 10 év feletti.


Ha valami kérdésed van még írj privit, szivesen válaszolok.


Egy állattenyésztő -és állategészségügyi technikus és lovastúravezető

2009. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még gyerek vagyok(14 éves) és nagyon kezdő... Amúgy köszi a választ!
2009. febr. 22. 17:12
 3/13 Hortobagyi ***** válasza:
5%
Öcsi! Szerintem egy testesebb szelíd komondor (nagytestű fehér hosszúszőrű kutya)vagy egy szelídebb sertésen is gyakorolhatod a lovaglást De ha más nincs kéznél, egy csüngőhasú vietnami malac is megfelel
2009. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Mielőtt saját lovat vennél, keress meg valakit, lakóhelyed közelében, akinek van lova, és ha az ő segítségével az ismerkedés sikeres, és tartósnak bizonyul, csak akkor vágj bele sajátba, az első válaszoló útmutatásai alpján.

Ha van esetleg lovarda, vagy lovasklub a közelben ott is kopogtathatsz, biztos segítenek.

2009. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%
Telivért ne válassz, egy gyengekezű, kezdő lovasnak rémálom lehet egy ilyen ló. Én a helyedben egy szelíd kancát választanék, esetleg heréltet, fajtában meg talán a magyar félvérre szavaznék. De mindenképpen vigyél magaddal szakértőt, pl lovasoktatót, vagy aki tanít téged lovagolni. Azt pedig ne hagyd, hogy mások vegyék meg a neked szánt lovat, anélkül, hogy te előtte láttad volna. Egy személyes találkozás során könnyen eldöntheted te magad is, melyik ló illik hozzád. Sok sikert!
2009. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 23. 16:26
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

szerintem ha meg annyira kezdo vagy eloszor lovastabor is nagyon jo hatassal lenne rad es utana valaki lovan (esetleg megegyezed vkivel h minden nap elviheted a lovat terepre...de ez csakis az utan miutan mar jol lovagolsz es "érted a lovak nyelvet")es csak azutan vegyel lovat miutan mar mindent tudsz roluk es megfeleloen rendezned....es szerintem meg egy felnott is kene melled segitsegnek aki mar profi a loneveles szinten

Kulonben lenne ahol tartsad?megfelelo korulmenyek? ahoz hogy lovat nevelj nem eleg az hogy kivalaszd a fajtat es bevidd egy garazsba. a lo nem ugyanaz mint egy horcsg vagy teknos.És te majd csak delutanonkent tudsz vele foglalkozni (mert gondolom hogy suliba jarsz)? A oval sokat kell torodni es nem csak lovagolni kell rajta beletartozik apolas, takaritas...szoval nem egy leanyalom.De ha kitarto vagy akkor barmi sikerulhet.Csak ne siesd el! Nyarivakációban még egy lovardábn is dolgozhatnál segédkent és így megtudod hogy mi az a lonevelés! Bar lehet hogy ugy nez ki, de en nem lebeszélni akarlak(ha van hol tartsad na meg idod es kedved akkor csak hajra!), drukkolok neked!

2009. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. márc. 7. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kezdő vagy így mindenféleképpen egy idősebb(nem feltétlenül öreg de legalább legyen 9 éves!!!)nyugott ló.Vehettek akár egy d kategóriás pónit is ami majdnem akkora mint egy rendes paci.És mielőtt megvennétek próbáld ki!
2009. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan semmilyent. Inkább menj el egy jó edzőhöz és ott lovagolj. Ha csak egy lovat lovagolsz akkor a többinek nem fogod megismerni a jellemét, szokásait stb. Ez később nagyon visszaüt. Sokkal többre mész ha sok ezer lovat lovagolsz -kipróbálsz .Ezáltal beáll a stílusod is a lovaglás terén (dijlovas, western ,ugró stb.)De ha mégis saját lovat szeretnél akkor nyugodt (öreg, belovagolt) lovat válasz ...semmi esetre se telivért :P és lehetőleg nem csődört
2009. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!