Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért jobb a ló mint a kocsi?...

Miért jobb a ló mint a kocsi? Mindenki válaszoljon aki tud. ()? ()

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 14:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

A kocsi egy tárgy, amit kedved szerint használsz.


A ló egy barát, egy élőlény, akivel együtt éltek át csodás pillanatokat. Olyan, mint egy gyerek, egy társ. Az ember kötődik hozzá, és fordítva is igaz. Persze ezt sohasem fogja megérteni olyan, akinek nem volt lova, vagy nem volt "lovak társaságában".

2011. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Én már13 éve lovagolok és sokkal jobb lóháton menni valahová,mint beülni a kocsiba és elhajtani ami ráadásul pénzbe is kerül mert drága a benzin.A ló az ember hűséges és egyben csodálatos barátja is,aki örül ha a gazdijával lehet.Oké,hogy nem csillog és nincsen neki jó hangja nem lehet feltuningolni de ló még ming jobb mint az autó ami még a környezetet is szennyezi.
2011. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Jók az eddigi érvelések köszi hogy írtatok ,de létszi még írjatok előre is köszi:)
2011. márc. 19. 18:52
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Miért annyira fontos neked,hogy melyik a jobb??A ló egy állat a kocsi meg egy tárgy!Nem lehet összehesonlítani őket...előszőr ismerd meg mindkettőt és tudni fogod ;)
2011. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%
olcsobb, környezet barát, nem uti elazembereket,nagyon jó barát, és aki ült már lovon tudja mien csodálatos főleg mikor együtt vágtáztok..mondjuk a kocsi után nem kell trágyázni de a széna olcsobb mint a benzin a ló lehet beteg de a kocsi is elromolhat, a lónak a patájával van gond a kocsinak a kerekével de a ló nem kap defektet és kikerülhető a dugó is :)
2011. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mire. Száguldozni jó ez is, az is. Ötvennel erdőben lovagolni félelmetesebb, mint 200-zal döngetni a pályán. A kocsival nem nagyon kell foglalkozni, ha nem használod. A lóval kell minden áldott nap sokat törődni. A kocsid viszont nem örül neked ha meglát. A lovad igen. A kocsid köp rá, hogy jó kedved van, vagy megbántottak. A lovad nem. A benzin 400 körül van per liter, de csak akkor kell ha használod. A lónak akkor is kell a 2x 3x 400 forintos szénabála naponta, ha csak az istállóban áll. Abból mész 20-30 km-t kocsival... Ez is drága, az is drága. Magyar vagy. Nem úszod meg olcsón.


Kinek mire van lehetősége, affinitása, munkakedve. Egy biztos. Nem láttam olyan lovast, akinek ne lett volna kocsija, viszont sok olyan autóst láttam, akinek nincs lova... Nekem nincs lovam... de szeretnék. ☺

2011. márc. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%

Mármint eszköz (ill. "eszköz"), amivel szállíttatjuk magunkat és csomagjainkat?

Amióta aszfaltos utak vannak, még jó, hogy a kocsi alkalmasabb, gondmentesebb, terhelhetőbb, az egy gép, nem fáradékony, nincsenek izmai, ízületei, stb. És kevésbé sérülékeny, aszfalton. Földúton egyből más a helyzet, ha átlag személyautót nézünk - persze oda speciális típusok is vannak már. Igen, terepjáró.

Lóval ugyanúgy meg lehet tenni települések közti távolságokat, csak épp pont, hogy aszfaltra nem lehet menni vele a sok barom autós miatt, akik élvezettel dudálnak ránk és hajtják meg a lovakat, aztán a lovas meg imádkozhat az életéért. Ezt értetted egyébként megbokrosodás alatt? Mert ez a legnagyobb veszélye annak, ha valaki lóháton akar eljutni A-ból B-be (azaz ti, autósok-motrosok). Remélem, hogy akinek lova van, vagy volt köze lovakhoz, az nem játszik ilyenekkel, ha lovas mellett kell elhaladnia...


Ma is rengeteg autóval járhatatlan vagy nehezen járható terep van, oda vagy lovat, vagy helikoptert/repülőt használnak. Tehát a ló ott van, mint értékes segítség.


Itt, a mi közegünkben (Európa közepén) jobb az autó szállítási célokra. Ázsia nagy részén ellenkezőleg, lóval sokkal többre mész. Stb.

Bár, ha túrázni akarsz, de nem a lábad lejárni és a cipőd elfogyasztani, és ahhoz kell szállítás, akkor ott csak egy megoldás van: a túralovaglás. Gépjármű nem fog erdei-hegyi, stb. terepeken vinni téged vagy a cókmókod xD


Ezt a kérdést pontosítsd kérdező!


Hiszen nem szállítóeszköz a ló a világnak ezen a részén, hanem hobbi és sport! Életmód, sőt, életfilozófia.


A ló előnye: kivisz a természetbe, visszaad valamit, amit elvesztettünk, lovagolni és lovakkal foglalkozni szép kihívás testileg-szellemileg-lelkileg (érzelmileg) is. Lehet, hogy nem vagyunk fogyatékkal élők, de a terápiás hatást akkor is, mi is érezzük.


Továbbá, eltévedni nem fogsz lóval, hazavisz bárhonnan. És ez működik minden körülmények között, nem kell hozzá elektronika, akku, benzin (mint az autós navigációs technikához), széna, stb. Ha kiéhezett és teljesen kimerült a lovad, akkor is hazavisz!


Élvezed vele az ügyességed, a kitartásod, a munkád jutalmát, akár dolgozol vele, akár csak szimplán lovagolsz. Egy jogsi ilyet nem tud :D

Élvezed a sebességet, és nem mesterséges szabadság, vagy a szabadság illúziója az, amit lóháton érzel. Autóban, hiába száguldozol, egyedül vagy, mérgekkel, kreálmányokkal. Vagy embertársaddal. Csakhogy az embertárs is olyan mesterséges, olyan mű érzést kelt, az nem adja vissza az elvesztett élményt, amiből a város kiragad. Ahhoz egy állat kell. Mármint olyan, ami a természet szépségét testesíti meg, a kutyán kívül csak a ló ilyen.

Ezért életfilozófia. Van, akinek szüksége van rá, van, akinek nem. Bár, kétlem, hogy ha valaki engedné, hogy megtapasztalja, az nem válna "függővé"... (értsd: hobbi).


Az autó, nem fogja jelezni neked, ha valami jelen van. Pl. éjszakai túrákon (én azokért élek-halok), vagy csak ha kiül valaki a kanális partjára, lóval több mindent megfigyelhet.

Egyrészt, jelzi, ha valami közelít, ezért több állatot vehetünk észre. Alapból a ló elől nem menekülnek, míg az autó gondoskodik róla, hogy egy lélek se legyen a közelben. És a ló megkülönböztetően tudja jelezni, hogy ember-e vagy állat, ami közelít, ill. ragadozó vagy nem.

Igen, ezek különlegesebb esetek, de az én életmódomhoz ezek nagyon kellenek. A lovak vigyáznak rám ilyenkor.


A többit leírták már (társ, barát, drága a ló is, autó is, stb., stb.).

2011. márc. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat:D . Az utolsó kitett magáért XD
2011. márc. 20. 09:19
 19/25 anonim ***** válasza:
43%

Itt mindenki egy lóbolond! És nekik csak a ló az "ember"!!!

De, írd ki ezt a kérdést az autók/motorok kategóriába! Meglátjuk hányan istenítik majd a pacikat! Igen, a lovakat fogják isteníteni... A LÓERŐKET!

2011. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

"A ló az egy megbízható barát is lehet, míg a kocsi csak egy tárgy, ami a környezetet is szennyezi. A kocsinak csak annyi az előnye a lóval szemben, hogy gyorsabb."

Az én véleményem az az, hogy

-

Inkább százszor magamra, és a kocsimra bíznám az életem, mint egy állatra.

Lehet, hogy a kocsi nem tud megállni időben, és kilapít a fa, de inkább legyen az én, vagy a kocsim állapota a hibás, mint hogy MEGBOKROSODJON a ló, és ledobjon, vagy berántson az árokba!

Minden évben hallani, hogy mennyi az autó baleset, de inkább biztonságosabb egy autóban bekötve, mint egy megbokrosodott ló hátán!!! "


Hát én erre annyit mondok hogy ez egy idióta én 9éve lovagolok és képzeld még soha semmi rosszat nem tett egy ló se az ismeretségi körömbe úgy beszélsz a lovakról mintha valami vadállatok lennének. Még jó hogy a ló a jobb az egy érző lény szeretni és érezni képes nem úgy mint az autók ami csak egy tárgy.

2011. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!