Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás! Hogy lehet B2-ből,...

Díjugratás! Hogy lehet B2-ből, B3-ba, át"ugrani"?

Figyelt kérdés

Barátnőmet érdekelné ,nekem már elég rég volt, és nem tudom most mi a szabályzat...


Milyen minősítést kell szerezni a feljebb lépéshez? vagy hány pályát kell menni, milyen eredménnyel?

Másik:


Ugye most eltörölték a "kezdő lovak" versenyszámot, akkor most a fiatal lovakat, hogy lehet minősíteni nagyobb versenyekre? Úgy tudom ha a ló külföldön nagyobb pályákon versenyzett, akkor nem kell ez a minősítés, de ezt hogy bizonyítom be? És akkor is kell a csikókat "minősíteni" nagyobb versenyre ha nem kezdő, hanem A-kat.os lovas lovagolná? És ha igen, akkor hogy, mivel nincs már ilyen versenyszám...


Bocsi a sok hülye kérdésért, de nekem ez a díjugrató szabályzat nagyon magas, és régebben teljesen máshogy volt, most már elvesztettem a fonalat...


2011. márc. 29. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

B2-ben 4 teljesített pálya után lehet B3-ba feljutni. De nem érdemes ilyen gyorsan feljebb lépni, mert balesetveszélyes. Egyébként ifi lovasoknál az edző dönti el, és az edzőt veszik elő baleseteknél. Edző nélkül nevezni sem lehet.

A kezdő lovak kategória megszűnt, de az 5éves, 6éves, 7éves nem. Uh, akkor 1 méteren nyitottban indulnak. A külföldi szerepléseket nyilvántartja a díjugrató szövetség. Azért érdemes letölteni az eredményvizsgákat a külföldi versenyek honlapjáról a szereplés alátámasztása végett.

Igen, kell minősíteni, a csikók versenyében nem a lovas képzettsége számít, hanem a csikóé, így természetesen kell minősíteni. Ezt kimondottan 'minősítő' versenyeken lehet elérni. Ott kap minősítő pontokat a saját számában - ha 1., 2., vagy 3. helyet ér el. Nyilván ha 5 éves, akkor 5 évesben kell indítani és így tovább.

2011. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!