Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A 7éves kancám rohan. Mit...

A 7éves kancám rohan. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy 7éves kancám.Nagyon jó ugróképességű. Nagyon rossz múltja van. Úgy vettük meg, hogy rossz hírek terjengtek róla, de engem nem érdekelt. Nagyon aranyos paci, és akar ugrani! Imád vágtázni és száguldozni. Magyar Sportló, de telivér vérvonala is van. A gond csak az hogy sokszor rohan... tudom irányítani, de nem tudom tartani és csak kiskörön tudom kontrolálni vagy felvenni. Én csak egy 11éves lány vagyok, de régóta lovaglok és több olyan lóval lovagoltam "kiváló" pályát ami másnak besem ugrik vágtába. Tudom, hogy a lovammal is megfogom tudni csinálni... de most ezt kell megoldanom!Várom az ötleteket,tanácsokat!
2011. márc. 29. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Mióta van meg a paci?

Annyira nem értek a lovakhoz, de egy embernek is hosszú idő mire egy rossz élményt elfelejt, nemhogy egy lónak. Lehet még a mai napig se tudta kiheverni. Légy türelmes hozzá, ha látja hogy törődsz vele és nem erőltetsz rá semmit akkor idővel talán jobb lesz.

2011. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Cseréld le. Nem tudsz ugyanis mit kezedni a ló alap temperamentumával. Ha gyors ló, mint pl angol telivér, akkor gyors, ha visszahúzod a saját lassabb tempódhoz, csak rontasz rajta. Kellemetlen, de sajnos ez van, ezért szokták kihagsúlyozni, hogy ne pofára válasszunk lovat, hanem ami illik hozzánk. Te a jelek szerint előbbit tetted, vagy elfogadod, hogy ilyen, és alkalmazkodsz, vagy csere. Persze ő is alkalmazkodik majd, de ez a teljesítménye rovására fog menni.
2011. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

dehogy kell lecserélned. elrontott ló utóidomítása, ilyenről nem hallottál 19:53-as??

jól csináltad eddig,amit leírtál. a lényeg, hogy ha rohan mindig vedd kiskörre. mész vele, rohan, egy kiskör. mész tovább megint el kezd rohanni, megint kiskör. Addig csináld míg rá nem jön, hogy ez neki nem jó és visszafog venni. valamint az üléseddel is tudod tartani, azaz ne előre hajts az üléseddel, hanem tarts ellen és akkor még ez is lassítja. a lényeg, hogy minden előrehajtó mozdulatot hanyagolj. csak arra figyelj, ha leáll majd a rossz szokásról, akkor nehogy visszatartson vagy szár mögé bujjon.

2011. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sok felvételt lovagolj vele, ha vágtában rohanni kezd, rögtön vedd fel, és léptesd hátra. Fontos, hogy mielőtt vágtázol, jól fáraszd le ügetésben, úgy könnyebb lesz felvenni. Vágtázz vele körön sokat, röviden, az kicentrifugázza az agyát. ha ugrás után rohan, azt azzal tudod kinevelni belőle, h először cavalettiken lovagolsz vele ügetésben, és amint átért, felveszed, utána ugyanezt vágtában. Vágtában nehezebb.

Fontos, hogy ne tépd a száját, és ne úgy vedd fel vágtából, hogy durva vagy. az ilyen rohanós lovak főleg a szájukra érzékenyek, és emiatt minél jobban téped a száját, annál jobban fog menekülni. Ha jól idomított könnyű dolgod lesz, mert akkor fel tudod venni derékkal és nagyon pici szárral. Ha nem, akkor először ezt meg kell tanítanod neki. Ezt is fokozatosan kell, előbb lépésből megállítani majd ügetésből felvenni lépésbe és így tovább.

A telivérezett lovaknál azért nem ajánlatos ez a 'ha rohan, körre fordítom' mert felidegesítik magukat tőle. Persze nem mindegyik, de a legtöbb. A körön való monoton munkával is csínján kell bánni - tudom, hogy ajánlottam, de mértékkel!

Ha sárlik, hisztisebb és nehezebben kezelhető lesz, úgyhogy akkor majd különösen figyelj oda rá, mert akár még rohanósabb is lehet olyankor - hisztis. Türelem, és menni fog ez, nem kell eladni, a problémás lovakból is lehet jó lovat csinálni, csak szaktudás és idő kérdése.

2011. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sok sok felvételt lovagolj vele, fáraszd le ugró edzés előtt, esetleg vidd el terepre.

Másnál is ennyire rohan? Lehet még nem vagy elég jó a lovadhoz, de ne félj, mert egy jó edzővel idővel hozzáfejlődsz, meg tudod majd tartani, és akadály előtt is jobban fel tudod majd venni.

2011. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az edzőm magyar válogattot a legjobb a világon! és eszem ágában nincs eladni a pacit! és köszi!
2011. márc. 30. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lovam is pont olyan mint ahogy te leírtad a sajátodat :) bemelegítésnél ügetésnél még nem is annyira,de az első vágta után nem lehet leállítani :)

több dolgot is szoktam vele csinálni,próbáld ki hátha beválik valamelyik:)

-adj hosszabb szárat...az én lovam minél rövidebbre fogom annál jobban megy...ezzel sok ló van így.először lehet hogy úgy érzed hogy elvisz,és vágtázni akar...de aztán rájön hogy nincs hova rohannia.csak a legvégső esetben vedd rövidebbre:) (vágtából pl ha már sehogy se bírom megállítani,ált. ha csak a szár végét fogom magától megáll :D )

-néha alapból csak úgy lovagolok rajta hogy a szár végét fogom :) főleg akkor ha csak így lazulni akarok vele,mert előző nap sokat dolgoztunk :)

- ne húzd a száját folyamatosan...tart-enged-tart-enged... amint lassít lazíts a száron :)

bocsi ha hosszú lett. majd írj hogy bevált-e valami

2011. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Edina? Ezt a kérdést Te írtad?

én Lili vagyok :)

rájöttünk hogy mit kell vele csinálni!hál'Istennek!

csak sokat kell vele ügetni:)

2011. ápr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lovaglás előtt ha lefutószárazod az kicsit lefárasztja.Kikötőszár is segítene,hogy ne rohanjon.Ha szeret száguldani terepen vágtass vele jobban fogja veled érezni magát.Lovaglás után adj neki nasit. :D
2011. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Diamond's master ***** válasza:
Ne parázz be, ne rángasd a szárat, ne húzd hátra! Először is: Ha tapasztalt vagy, ugrasd be vágtába (attól függ mibe rohan), tehát menj vágtában és hajtsd meg! Majd megtanulja, hogy ki alatt szaladgáljon! Ja ezt többször megcsinálod, kifárad és megjegyzi, hogy nem jó amit csinál. Ha kezdőbb vagy (mondjuk nem tudsz tökéletesen ugratni, mert azért nem mindegy kinek mi a kezdő), akkor nem a szárral, hanem derékkal próbáld kontrollálni, és próbálj meg egyensúlyban ülni!
2011. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!