Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hallottam, hogy a ló...

Azt hallottam, hogy a ló másfél éves koráig annyi zabot ehet, amennyi belefér, mert akkor fejlődik ki rendesen. De azt is hallottam, hogy a zabtól "menős"lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 06:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A zabot egészben etetjük. a jobb hasznosulás érdekében belehet áztatni. Viszont egy fangli zab olyan mint halottnak a csók. amit meg írsz,hogy "olyan mint ha éhes maradna"-nem abrakkal kel jóllakatni a lovat, hanem szálastakarmánnyal. Istállózva van? Ha leírod milyen testalkatú, fajtájú, istállózva van e, lehelési lehetőség, mennyit mozog-szívesen adok neked takarmányozási tanácsot. Viszont a legjobb mérvadó a gazda szeme. a bordaív nem látható szabad szemmel, viszont kitapintható, ha végig simítod az oldalát. Írj, szívesen segítek. van tapasztalatom.
2011. ápr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
a majdnem 60 éves lovasoktatóm mondta hogy ennyi kell,10 évesen már böven a lovakkal foglalkozott...
2011. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A paci 1 éves welsh póni és réti széna a szálas takarmánya,mert ezt kapott az előző gazdájánál.Igen ki szoktuk vinni legelni,és utána istállóban tölti az éjszakát.És köszi,ha segítesz!
2011. ápr. 4. 05:33
 14/14 anonim ***** válasza:
sok jó tanácsot kaptál de a zab vagy más abrak nem szokás kérdése azért adjuk roppantva áztatva az abrakot mivel gyorsan átmegy rajta a takarmány így sokkal többet hasznosít és kevesebb jut a verebeknek
2011. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!