Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen érzés ugrani?

Milyen érzés ugrani?

Figyelt kérdés

Mikor fogom elkezdeni? 5 óra alatt eljutottam az ügetéshez,pedig elötte nem tudtam lovagolni.Mennyi idő kell még az ugráshoz?Még a vágtát nem próbáltam.Most nagyon várom,de ahogy ismerem magam mikor odakerülök akkor biztos nagyon fogok "félni.Nem kifejezetten félni hanem izgulni.Milyen érzés?És mit hogyan kell csinálni közben?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 2. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne siettetni először tanulj meg nagyon jól ügetni utána nagyon jól vágtatni és csak utána az ugrás tudod milyen veszélyes! És először csak kissebb akardályokkal amit a ló csak átlép! kb. fél év hogy megtanulj ugrani ha nem akarsz balesetet!
2011. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az ügetés már nagyon jól megy.A vágta nagyon nehéz?
2011. ápr. 2. 12:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennyire ne bízd el magad... Engem edzőm 1 évig vágtázni se engedett először, nemhogy 5 óra után... Nagyon sokat kell még ahhoz tanulnod.
2011. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ügetésre mondtam hogy 5 óra után elkezdtem.
2011. ápr. 2. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:

hát én pici kromban,5-6 évesen tanultam lovagolni,és az ügetésig jutottam el (pár hónap alatt).aztán költözés miatt abba kellett hagynom. azután 15 évesen egy sportnapon ültem lovon kb. 10 percet ami alatt engedett az oktató vágtázni is.az volt életem első vágtája,és nem olyan nehéz,sőt sokkal könnyebb mint az ügetés. kicsi olyan,mintha hintáznál.felejthetetlen élmény :D

(sajnos azóta sem ültem lovon,bizonyos okok miatt...)

17/L

2011. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát én 3év lovaglás után kezdtem el nemrég ugarni kb most tartok 80cm-nél és hamarosan rajtengedélyem lesz de am nagyon nagyon jó leírhatatlan érzés
2011. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg már legelső alkalommal szabadon ügettem, kengyel nélkül is, és azt leszámítva, hogy a sarkam nem volt elég laza ahhoz, hogy tökéletesen lenyomjam, úgy ment, mintha már hónapok óta csináltam volna. Mégsem ugratok, pedig másfél éve lovagolok. Arra még nem állok készen. Szerintem egy év lovaglás mindenképpen előtted áll.

Én is nagyon bíztam magamban, nem gondoltam volna, hogy ügetésben bármi miatt is le tudnék esni a lóról, aztán két hónap lovaglás után beraktam alám egy 3 éves kancát, ami bemutatott egy bakolás-sorozatot. Onnantól kezdtem el tisztelni a lovat is, és magát a lovaglást is, mint művészetet :D

Hidd el, nagyon tapasztalatlan vagy még, rengeteg tanulás vár rád, de ez a szép benne :)

2011. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor még először vágtázni tanulj meg és helyesen ülni aztán kezd el ugratni.Nem kell elsietni én is 2 év után kezdetem elé ugratni az alapoktól.
2011. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én már több mint 3 éve lovagolok rendszeresen, és még mégse ugratok mert nem vagyok felkészülve rá... na jó régebben ugrattam, de nem sokat, és szőrén is... és repültem szépeket.:)XD most kezdtem el cavalettizni az a baj hogy elég sokat járok terepre pedig nem ártana a karám...xD de valjuk be a terep 1000x jobb. :) Szóval még nagyon sokat kéne tanulnom az ugartáshoz. Még 1 év, mire megtanulok rendesen ugratni valószínűleg. Főlleg azzal a lóval amivel most dologzok... először azt akarom elérni hogy rajtamadardjak. xD Azt javaslom neked, hogy ügess rengeteget, könnyűügetés, tanügetés, és kétpontos ülésbe is ügess. Valamint néha ülj fel szőrén ha jobban megy az ügetés és így gyakorolj! Hidd el meg lesz az eredménye. Amikor én kezdtem nagyon unalmasnak találtam az órákat azt hittem hogy többet is tudnék.. de már rájöttem hogy nem nagyon sok minden áll még elöttem... de megérte az az év szenvedés és unatkozás!!XD Ha kitartó vagy, és figyelsz mit mond az oktató annál előbb kezdhetsz el ugratni! De először ÜGETÉS!:)
2011. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Diamond's master ***** válasza:

Tapasztalatlan vagy még. 5 óra?! Te csakis az ugrásért vágtál bele? 5 óra alatt én még javában róttam a futószáras köröket. És voala: ma 8 éve, de legalább mindent tudok úgy ahogy.. Ne siettesd! Ha a vágtát próbáltad volna, még megérteném, de jó pár óra kell még vágtában is tökéletesen tudsz ülni. 5 óra alatt nem hinném, hogy ügetésben is jó lenne az ülésed..

NE SIETTESD! Valamint semmiképpen nem interneten keresztül próbáld megtudni, hogy milyen érzés, hogy kell csinálni! Az edződ el fogja mondani, ki kell próbálni!

Amúgy az ugratás nagyon jó érzés, de szerintem ha többszáz embertől ugyanezt a választ kapod, akkor sem tudod majd pontosan milyen érzés is.

2011. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!