Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovardai lónak mennyit...

Egy lovardai lónak mennyit egészséges dolgoznia egy nap?

Figyelt kérdés
A lovardában, ahová járok, egyre nagyobb a forgalom, a lovak állandó használatban vannak és egyre soványabbak. Szerintetek mennyi az a napi munkamennyiség, ami mellett megfelelő kondiban maradhat egy ló?
2011. ápr. 4. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Most attól függ, hogy egész nap csak futószáron sétálgat, vagy esetleg terepre járnak, ugranak vele.

A munka mennyiségétől és minőségétől függene ugye a takarmányozás is.

És ugye pihenőnap kötelező.


Én elfogult vagyok, és nagyon haragszom a "nagyüzemi" lovagoltatásra, és még a futószáras munkából se engednék naponta max 2-3 óránál többet.

Nyilván ennél többet bírnak fizikailag.

2011. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csinálnak ezek (szerencsétlenek) mindent: futószár, osztály, terep, ugrás....

Többnyire napi 3-4szer hetente 2 pihenőnappal...

2011. ápr. 4. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
3-4 órát egy jó kondiban lévő lónak bírnia kell. Más kérdés, hogy nyilván kajával is követni kell a terhelést. Egyébként pl távlovas versenyen ennél jóval többet is mennek, igaz, az már speciális eset.
2011. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egy ember le tud dolgozni 12 orat minden nap akkor egy lo siman. Inkabb csak megunjak a setalast mintsem hogy kimerulnenek.
2011. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, csak az a probléma, hogy lassan elfogynak. Alapjáraton a ló szinte egész nap eszik, így minél több időt tölt melóval, annál kevesebb ideje jut kajálásra.
2011. ápr. 5. 06:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ott akkor spórolnak a kajával vagy nem tudom mi lehet.

Egy futószáras lónak ált fél óra-max 1 óra a menetideje egy lovas alatt utána pihenőt kell neki tartani vagy más munkát, mert te se éreznéd magad jól, ha 2 órán keresztül csak két irányba körön mehetnél. Ilyenkor jól jöhet esetleg egy jobb lovas alatt patanyomfigurákat lovagoltatni vele, hogy ne fásuljon be és hogy felkeltsék az érdeklődését.


Ebben a szép tavaszi időben egy lónak 4-5 órát simán kell bírnia agyilag és fizikailag is, persze napközbeni pihenőkkel, illetve heti 1-2 pihenő nappal. Nyáron más a szitu, mert 35 fokban tűző napon a lónak se jó, neki az már túl meleg (olyan 18-20 fok környékén érzik jól magukat), ráadásul ott van az a rengeteg bögöly és egyéb vérszívó ami miatt képtelen a lovasra figyelni és érdemleges munkát végezni. Nyáron általában délelőtt 10ig érdemes lovagoltatni (korábban kezdnek a lovak), délután pedig olyan 4-5 órától este 8-9ig simán mehetnek, akkor már nincs olyan fullasztó meleg. Persze egy jól szellőző fedeles esetén nincs ilyen probléma.

Szerintem nálatok a takarmány lesz a ludas, szerintem nem kapnak a munkájukkal arányos abrak adagot.

2011. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egesz nap dolgozik ugy hogy bem hagyjak enni akkor tobb abrakot kene kapjon, vagy jo minosegu szalas takarmanyt es abrakot,vagy valami speci kajat
2011. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, ahol én oktatok, napi 3 x 3/4 óra a max. Előfordulhat nagyobb üzem, amikor ez kivételesen 4. Amelyik terepen megy nem, vagy nagyon ritkán megy kerül aznap vissza oktatni. Emellett heti 1-2 nap pihi van. Fizikailag bírják, bár egy-két egyed eléggé le van pukkanva. Itt a takarmányozás a rossz, de persze hiába tépem a számat...

Szóval napi 3-4 óra munkát a megfelelő takarmányozás és orvosi ellátások mellett bírnia kell. Persze a mentálisan bírás más kérdés, mint a fizikai, azt látom a nagyobb problémának.

2011. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Legszívesebben én magam adnék jóféle takarmányt a kis soványkáknak, de sajna nem az én lovaim, így ezt nem tehetem meg. :(
2011. ápr. 5. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!