Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglásra arab telivéren...

Távlovaglásra arab telivéren kívül milyen fajták honosodtak még meg nálunk?

Figyelt kérdés

A kedvelt fajtáimból tudtommal egy egyed sincs nálunk, és az arabot leszámítva csak sportlovakat látok.

Ti tudtok másik fajtáról?


2011. ápr. 8. 16:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Terepre jó a western lovak, csak éppen tempójuk nincs egy versenyen. Magyarországon a távlovasok 90%-a arab telivérrel vagy shagya-val, vagy valami nagyon sok arabot tartalmazó félvérrel indul, más lófajtával nagyon labdába se lehet rúgni.

Az ilyenek, mint a berber és a kabardini itthon nagyon ritkák, ha sikerül is egyet kifogni az biztos drága lesz.

2011. ápr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :)


Én is úgy tudtam, hogy még nincs változás.

Nincs nagy bajom az arabokkal, arab lótenyészetnél tanultam meg lovagolni :D Bár nem szoktak túl kegyesek lenni hozzánk, és nem éreztem őket túl kényelmesnek sem, de vitt már egy arab sáros, csúszós talajon, hegyen, szakadékok között úgy, hogy átvette tőlem az irányítást, és hihetetlen módon viselkedett: kitapogatta a talajt a patáival óvatosan, aztán eldöntötte, hogy milyen az ideális tempó, nem volt hajlandó máshogy menni, egyszer csúsztunk meg, és ezért hálás vagyok neki is, és elfogultan a fajtának is :) Mindenki más botladozott, csúszkált, de ő mindig óvatosan tájékozódott, konkrétan tapogatózott, mielőtt rendesen ment volna, imádtam (igaz, így sokszor feltartottuk a menetet, de az érdekelt a legkevésbé, én csak a mélységre tudtam gondolni xD).


De szívesen kipróbálnék egy kathiawarit, vagy criollót, vagy kabardint, tőlük még többet várnék.

2011. ápr. 11. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!