Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az Anna-hegy...

Mi a véleményetek az Anna-hegyi Lovardáról? Mennyi ott a bértartás?

Figyelt kérdés
előre is köszi a válaszokat:)
2011. ápr. 17. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam 40ezer körül van, de személyesen nem ismerem a lovit. enegm is érdekelnének a vélemények :)
2011. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ango válasza:

Törökbálint?

Soha semmilyen körülmények közt nem vinném oda a lovam. Ha nincs pénz, a tulaj selejt pékárut kerít a lovaknak enni, ezért hal meg néha telente 5-6 ló "rejtélyes módon" kólikában. Bértartott ló is volt köztük!!


Van jártatógép, de csak kamu, voltaképp alig használják, mert "drága az áram". A lovak az idő java részében a boxokban, vagy a lenti barlangokban állnak, messze nincsenek annyit mozgatva, mint kéne.


Hogy most oktatólovakkal hogy állhatnak, nem tudom, mert pár éve az állományuk jelentős része meghalt...A "méneseik" felnőtt, eredetileg nem is rossz lovakból állnak, de azokkal nem foglalkozott senki soha, elvadult, meghülyített lovak, némelyik elég veszélyes. Azért volt a közel 20 éves lovakon mindig osztályozás reggeltől-estig...Mert azok "elég szelídek".


Jellemző, hogy ha egy fiatal odakerül, hagyják, hogy valamelyik selejt lóba beleszeressen, foglalkozzon vele, esetleg rendbe is hozza, közben persze melózzon mint lovász vagy fizessen lovasórákért, aztán mikor kb a lóval már lehet mit kezdeni, közlik az illetővel: vegye meg, vagy fizesse a bértartását (a lovon még valszeg semennyire sem lehet biztonsággal lovagolni, és persze a kaja és alom mennyisége nem fog megnőni, csak mert a bértartást fizeti valaki a lónak...), vagy eladják a lovat, mert mostmár érték....


Am a tulaj így van vele: van egy csomó félig-meddig tönkrement lova, amiket néha nem bír etetni, de nem adja el őket, hanem álljanak a boxokban nyersen, képzetlenül felnőve, sokszor selejt takarmányon (vagy a kiflin-kenyéren, ami ki sincs szárítva, de néha penészes), mert a ló így is érték!!


Akármennyi is a bértartás, nem éri meg lovat odavinni...

2012. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
48%
Utolsó nemtudom honnan veszed ezt, de a fele sem igaz
2020. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó ez régen volt (igen, tudom egy eve irtad te is) lehet, hogy régen így volt (nem hiszem) de most már biztos, hogy nincs így.
2021. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!