Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó lenne a lányomnak egy ló?

Jó lenne a lányomnak egy ló?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves (kis)lányom.Szeptembertől lovagol,már eljutott az ügetésig,nemsokára jön a vágta.Pici kora óta szereti a lovakat és szeretne egy sajátot.Van több állatunk,van sajátja is akik nagyon jól vannak,hiszen a lányom gondozza őket rendszeresen.Minden másnap tudna kimenni a lóhoz.Vagy mindennap kivéve a hétfőt,szerdát.Bértartásban lenne,ridegbe,de ez a ló fajtájától is függ.Milyen fajta ajánlott egy 12 éves lánynak?Volt olyan lovaglóórán ahol a lovat ijesztgették,meg tudta fogni.Egy arabon lovagol,nagyon tetszik neki hogy ez a ló sebes,mármint nagyon tud menni.Mennyibe kerülnek az oltások,egy évben hányszor kapnak a lovak.Mikor kell féregteleníteni őket és az mennyibe kerül?Mik még a fontos dolgok ilyen szempontból?
2011. ápr. 24. 20:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

A lótartás költségeit már párszor leírták részletesen keress rá. Röviden a legolcsóbb bértartás 25ezer. Körmölés, ha nem kell patkó 4ezer+ kiszállási költség. Oltás évente egyszer, attól függ mit kész, de szintén 5-10 ezer. Féreghajtó baráti alapon is legalább 4ezer, kereskedelmi forgalomban 7.

Plusz a felszerelés, amit néha szétvernek, és a váratlan orvosi költség, amire legalább 100-150ezret kell tartalékolni.

Edző - ami lányod tudásást ismerve kötelező: kb 3000, per alkalom, hetente kb kétszer.


Szóval ez nem igazán szeretne, nem szeretne kategória, igen komoly anyagi megterhelés.


Fajtája meg lényegtelen, nem az teszi a jó lovat.

2011. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Arra is számíts,hogy egy esetleges nagyobb betegség,ne adja Isten egy műtét több százezres költséget jelent,és az azonnal kell.

Lehet,hogy sosem lesz gond a lóval,de elég egy bélcsavarodás,és könnyen ott járhatsz a sok százezernél.

2011. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Abban az esetben, ha heti 2 napot nem tudna kijárni, és kezdő is, semmiképp nem ajánlok arabot. Az arab tapasztalt lovasnak való, nagyon érzékenyek és ha nincsenek minden nap jól ledolgozva, akkor bizony sok nehézséget okoznak.

Inkább egy tapasztalt, olyan 8 év körüli nyugodt kancát, vagy heréltet ajánlanék, magyar félvért, kisbérit, hogyha esetleg majd szakágban akar lovagolni, akkor legyen egy sportosabb lova.

Az oltások olyan 15-20.000 forint körüliek - állatorvostól is függ, hogy mennyi kiszállást kér - és a féregtelenítés olyan 4-6000 de ez is orvosfüggő. Félévente kell oltatni, féregteleníteni. Hat vagy maximum 8hetente körmölni, esetleg patkoltatni kell, és arra fel kell készülni, hogy bármilyen baleset, vagy sérülés közbejöhet, ami újabb orvosi költséget jelent évközben.

És persze be kell szerezni egy oktatót, edzőt, aki tanítja is őt - de ezt felesleges mondanom, mert ahogy olvastam, az már van :).

2011. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs rengeteg pénzed, akkor jobb, ha kijár lovagolni valahová, ott biztosítanak neki egy lovat (nyugodt, idősebb kancát, nem valamiféle galoppos vagy ugró versenylovat). Egy 12 éves gyerek még nem biztos, hogy vissza tudja fogni a váratlanul megriadó lovat. A baleset lehetősége állandó, esett már le barátom húga egy lovardában úgy, hogy csipőtöréssel vitte el a mentő. És 15 éve lovagol. Várjatok azzal még, hogy saját lova legyen.
2011. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

jobb ha eljár lovagolni. töredéke annak ha vesztek egy lovat az ár és mikor majd odajut hogy érettségi nem fogtok tudni mit kezdeni vele.


ha mindenképpen vesztek pedig NE NYERSET ÉS NE ARABOT. nem való neki. inkább egy magyar félvért vagy hasonló nyugodtam vérmérsékletű és idegrendszerű lovat.

2011. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Vikkki95 válasza:
100%

Kedves szülő! :)


Hogyha az otthoni állatkáit megfelelően tudja gondozni, és tud rá elég időt fordítani a tanulás mellett, hogy egy lova lehessen, akkor igen, jó lenne neki.

Emellett nem kevés pénz is kell ehhez.

A ridegtartás 30 ezer körül kezdődik, ilyenkor kinn van a szabadban a ló, esőben, hóban. Ez neki a legtermészetesebb, de ilyenkor elkél egy vastag takaró, főként edzés után a hidegben. Ami körülbelül 10 ezer, egy jó, vastag, vízálló takaró.

Boxos tartásban 4*4 es boxban van a ló, és van ahol kiengedik nagy legelőre, de van ahol csak egy kis kinti pár négyzetméteres karámban van napközben. Ez körülbelül 50 ezernél kezdődik...

Lovarda függő...

Évi 2 oltást, 2 féreghajtást.

Az oltások 5-8 ezer között mozognak. A féreghajtások 6-8 között.

Aztán, 6-8 hetente patkoltatni kell a lovakat, ami szintén 5-6 ezer között van.

Ha valami baja esik a lónak, neadjisten, akkor állatorvos kell, ami nem olcsó...


Na meg ugye kellenek a szükséges lovagló felszerelések:

- nyereg: ha jó minőségűt, kitartót szeretnénk, akkor azért a minimális 50 ezer forintot el kéne, hogy érje a nyereg ára, mert ha alatta van, rossz minőségű, gyorsan tönkremegy...

Tudom ajánlani a Stübben nyergeket, inkább használtat, mintsem olcsót vegyenek.

- nyeregalátét: 5 ezer körül már lehet találni, de

a határ a csillagos ég...

-kantár: 10 ezer körül lehet venni, jó strapabíró kantárt.

- bokavédő: ha összeveri a hátsólábát

-invédő: védje az inait

-szügyelő: hogy ne csússzon hátra a nyereg


a lányának felszerelések: nadrág, kobak, pálca, esetleg kesztyű


lónak pucolószerek....kötőfék, vezetőszár....


nem kevés pénz az egész, az biztos...


szerintem aki oktatja a lányát, ő tőle kéne megkérdezni, hogy milyen lovat ajánl a lányának.

sok sikert :)

2011. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha 5-6 év múlva is ugyanennyire szeretni fogja a lovakat és már nagyon sok mindent megtanult és tud normálisan lovagolni és nehezebben kezelhető lovakat is ellovagol majd akkor vennék csak ill. ha meglenne a biztos anyagi háttér akkor mikor a gyerek alkalmas rá. Felesleges lovat venni csak azért mert a gyerek nagyon szeretne. Nagyon sok költség és mi van ha a ló nem azt csinálja amit ő akar? Ha nincs elég tapasztalata nem fogja tudni megoldani a problémát és a ló rossz szokásokat fog felvenni pl.: bakolós lesz, vagy csipkedős vagy átveszi az irányítást és elviszi a lányod stb.
2011. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én mióta tudok beszélni mást nem mondtam a szüleimnek csak annyit, hogy ló ló ló.. Nos már itt vagyok 24 éves. 18 évesen kaptam meg a lovam. 9éves korom óta jártam lovagolni. Így is nehezen akarták anyukámék megvenni a lovat.De végül sikerült egy nagyon szép lovat választanom. Én még várnék 3-4 évet. Egy 12 éves lánynak nincs akkora ereje, hogy terepen vissza fogja a lovat. Még én sem tudom vissza fogni úgy terepen barátnőmék lovát. Veszélyes. A tényekben is volt, hogy egy 12 éves kislányt ledobott a ló. Nincs annyi ereje, hogy vissza húzza. Terepen egy 12 évesnek ÉLETVESZÉLYES! A karámba meg nem fog vele mászkálni. Előbb utóbb unalmas lesz neki és majd csábítsa az, hogy had menjen terepre. De ön dönt... (= Nem olyanok a lovak mint a nyuszik, kutyák stb. De hát ha veszélyeztetni szeretné lánya életét hajrá. Elég volt neki a 12 év nem? sokat élt már. :)
2011. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

részben igaz de egy jól képzett lovat derékkal fel lehet venni terepen is.

Az fontos hogy ha lovat vesz valaki, keresse a minőséget(nem elsősorban származásra értem, hanem belovagoltságra.), ne vágóáron akarjon gyereklovat.

2011. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha annyira akartok/akar akkor a felestartás mindenképp ajánlom LEGALÁBB az elején!

Olcsóbb, edzést kap (legtöbb helyen), lovardákba is van, a költségek és a felelőség is megoszlik! és az övé is szóval megtapasztalja, hogy milyen is ha az embernek lova van.

mert hát egy 12éves (kis)lánynak elég nagy felelőség egy ló még főleg, hogy nem tud olyan szinten lovagolni.

2011. ápr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!