Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Inkább kancát vagy inkább...

Inkább kancát vagy inkább mént vegyek?

Figyelt kérdés

Párszázezer forintból venném meg, bértartásban tartanám. Tisztában vagyok a kiadásokkal (etetés, itatás, féregtelenítés, oltások, bértartás ára stb.), ne azt írjátok, hogy nagy felelősség! Inkább kancát vagy inkább mént vegyek? Azt is írjátok le, hogy miért!

Köszi.


2011. ápr. 25. 13:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

sok lovas könyvet olvastam már, és mindjárt megtanulok vágtázni... na ezen nagyon jót derültem :) de most nem ez a lényeg.

az első, amit muszáj leszögezni: a mén NEM kezdők kezébe való. már pedig, akármit állítasz, te kezdő vagy. könyvekből nem lehet megtanulni lovagolni. egyébként meg, ha tényleg annyi könyvet olvastál, tudnod kéne,hogy a ménekhez tapasztalat kell; nekem kb. 6 lovas könyvem van, mindegyik legalább fél oldalban foglalkozik a témával...

tehát: ne vegyél mént. sőt, szerintem egyenlőre lovat se, de ez a te döntésed. ha ragaszkodsz hozzá, mindenképpen kérd szakértő segítségét (pl. oktató), aki azt látja a lóban, amit kell (lábszerkezet, fogak, felépítés, esetleges hibák), nem azt, hogy milyen szép színű. és ha már ló, kanca vagy herélt, 7-8 éves kor fölött. semmi esetre sem csikó! az "együtt mindent megtanulunk" szépen hangzik, és általában egy elrontott, összezavarodott lovat és egy görcsös, tanácstalan lovast eredményez. ahhoz, hogy mént tartsál, ahogy erre előttem már rámutattak, tapasztalat kell. a mének kemény fiúk, nem véletlenül vállalják őket olyan kevesen. a kancáktól bediliznek és sokkal dominánsabbak az emberrel szemben, ami egy egyéve lovagoló lovasnál, aki még nem ismeri a vágtát, valljuk be, nem szerencsés.

dióhéjban: mént ne, ha jót akarsz. kancát vagy heréltet, ami még csak véletlenül sem csikó. és mindenképpen kérd szakértő segítségét!

2011. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit sem megbántani, de már majdnem sírtam mikor a válaszaitokat elolvastam! Amúgy mire megvenném már a vágtához is eljutnék (jelenleg nincs pénzem)! Amúgy meg több mint két éve lovagolok, csak rosszat írtam.
2011. ápr. 25. 17:48
 13/34 Diamond's master ***** válasza:
ja, mire megvenném. eljutnál,de tapasztalatot nem kapnál, és nem az, hogy 1 edzésen már kikötővel vágtáztál, nem ezért nem ajánljuk..
2011. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
66%
lassan +12 éve lovagolok, és még mindig van mit tanulnom...de fel a fejjel:)
2011. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Mént csak akkor vállalj, ha minimum 20 év tapasztalat van a hátad mögött... figyelj az a 2 év összevetve gyakorlatilag semmi, nulla, érted? Majdnem azt mondom, hogy a 4-6 is kevés saját ló vállalásához. Ménhez meg pláne. Kezdőnek lovat szerintem semmiképp! Ha meg két éve lovagolsz és most jutsz el a vágtához... hát no comment, bocs. Kancák meg rohadt hisztisek tudnak lenni, nekem egy 7 éves mfv kancám van, nagyon hisztis, de persze ez lófüggő, láttam már rohadt nyugodt kancát is.

Mindent összeömlesztve, szerintem várd meg, míg lesz egy stabil lovastudásod, biztos ülésed, már van tapasztalatod ugrás, és alap idomítás területén is, és terepen is megállod a helyed AKÁRMILYEN lovon. Akkor azt mondom, vehetsz egy 8-12 éves heréltet, aki tapasztalt és nem lehet elrontani.

2011. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%

:))))))

Igaza van az előttem szólóknak. A könyvek kb semmit se érnek, a lovaglást, lótartást csak a gyakorlatban lehet megtanulni. Ha egy ilyen kérdést teszel fel, ki lehet szűrni, hogy neked még nagyon nem való egy ló. Ez nem azt jelenti, hogy később nem lehetne lovad, de mindenképpen várnod kell még a lóvásárlással. A vágtát most kezded... Amikor én kezdtem emlékszem először nem is volt olyan hűdejódolog, gyorsan megy a ló, irányítani kell, új dolog stb., most meg már csak azt várom szinte, hogy mikor vágtázhatok, és hidd el nincs jobb egy jó kis galoppnál, főleg terepen. A vágtához bátorság kell, úgy gondolom. Szerintem 2 nagy lépcsőfok van a lovasnál: az 1., amikor ráérez a ritmusra és megtanul könnyűügetni, a 2., amikor vágtázik, de semmi félelemmel, és csak az jár a fejében, hogy méééééééég gyorsabban. Kezdő lótartóknak heréltet, vagy kancát szoktak ajánlani. Már találkoztam halál nyugodt ménnel is, a kancák meg sárláskor elég hisztisek tudnak ám lenni, herélttel eddig nem volt probléma, szóval inkább jellem, mint nem kérdése, de ha már nagyon ajánlani kéne, akkor egy 10 év körüli tapasztalt, nyugodt, könnyen kezelhető heréltet ajánlanék.

Ezeket nem azért írjuk hogy téged megbántsunk, hanem azért, hogy tudd, még messze jársz a saját lótól, tapasztalatokat kell gyűjtened...

2011. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
hát nemhinném ha nem olvasnám itt hogy hat évi lovaglás után még mostis bizonytalan nemtud ugratni gyorsan váltanikell másra mondjuk sakkra vagy pecára ennyi idö után álni kéne a lovon úgymint székely éva ugratása a puszta ötössel vagy a mészáros testvérek
2011. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Amúgy már tudnék elvileg vágtázni, csak amikor tanultam volna, akkor beteg voltam, és csúszott az egész.
2011. ápr. 28. 08:46
 19/34 anonim ***** válasza:
tudod egy év után már tudnod kéne vágtázni de szerintem nemis a te hibád inkább az oktatódban van a hiba
2011. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Lovardát váltottam és volt idő amikor pl. télen a régi lovardába, nem jártam.
2011. ápr. 29. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!