Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Inkább kancát vagy inkább...

Inkább kancát vagy inkább mént vegyek?

Figyelt kérdés

Párszázezer forintból venném meg, bértartásban tartanám. Tisztában vagyok a kiadásokkal (etetés, itatás, féregtelenítés, oltások, bértartás ára stb.), ne azt írjátok, hogy nagy felelősség! Inkább kancát vagy inkább mént vegyek? Azt is írjátok le, hogy miért!

Köszi.


2011. ápr. 25. 13:21
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
51%

Szerintem kancát vegyél, azok nyugodtabbak, jobban, türelmesebben viselkednek a gazdájukkal...

De ez lófüggő...

2011. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
25%
hát ... ez vicc
2011. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Diamond's master ***** válasza:
52%
amúgy én ajánlanék valamit.. ne kérdezz, ha aztán minket osztassz le, és ne mentegetőzz! ha mindenképp akarsz egy lovat, akkor heréltet válassz, az a legnyugodtabb! a kancák hisztisek, a mének pedig már nem kezdőknek valók..
2011. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
100%
Mindenképpen kancát.Lehet egy mén kedves és aranyos amikor nem sárlik egy kanca , de ha sárlik ki jön belőle az állat. Nem egy ismerősömet harapta meg elég komolyan a saját ménje mert sárlott körülötte egy kanca.De mént is vehetsz , hogyha vállalod a herélés költségeit.
2011. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a válaszodat. Te legalább nem sértettél vérig, mint a legtöbb eddigi válaszoló.

2011. jún. 6. 14:51
 26/34 anonim ***** válasza:
81%

Ők se megsérteni akartak, csak nem akarták hogy rossz legyen neked.

Én több mint 10 éves lovastapasztalattal vettem lovat, szakértői sgítségem is van, és mégse egyszerű.

Várj még inkább, amég teljesen önállóan tudsz mondhárom jármódban terepen, pályán közlekedni.

2011. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
65%

kancát előnyösebb venni, mivel nyugisabb míg egy mén pörög. Igen, ha sárlik a kanca akkor bedilizhet (nekem is mén van és rá is rúgott a kezemre amit nem szokott!) Csak ha összerakod egy ménnel (puszta véletlen is lehet) akkor a csikó várás problémás ügy.

Ha mént veszel: akkor tuti hogy nem csigamódban mész terepen, pályán, mint írtam pörgős. a kanca ügyet megoldva kiheréltetheted csak az is pénz, de nincs olyan hogy csikó, + sárlás (+ pucolás) Viszont ha mént veszel és kiherélteted, számolnod kell azzal, hogy lehet lomha pacid lesz. ^^


Remélem nem hangzott okoskodásnak vagy bármi, és értelmesen válaszoltam. ^^

2011. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:30 vagyok


nem olvastam el a többi választ. ez esetben mindenképpen kancát vegyél minimum 9 évest, ami rendesen be van lovagolva. Akin meg tudsz tanulni rendesen lovagolni.

Egyébként semmi baj azzal hogy nem vágtáztál, saját lóval a legjobb a tanulás. :) először saját lóval ugrattam terepen a rúgos ménemmel galoppból és nagyon jó volt, mintha repültem volna :) csak mikor megállt majdnem leestem mert hirtelen állt meg. Egyébként én lovagoltam be a pacit, ahhoz képest jó lett. :D


de most hogy belegondolok... eleve heréltet kéne venned. az nyugis de abból is 9 év fölött de 15 alatt :) megha nem akarsz lomhát, köztük is van olyan aki nem az. Fajtából sodrottot ajánlom. :) hideg+ melegvérű. Jó paci tartást.! Egyébként hány éves vagy?

2011. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sértő, provokatív válaszokat, kedvesek vagytok! Amúgy nem olvastátok el rendesen a kérdést: arra voltam kíváncsi, hogy mént, vagy kancát ajánlotok-e.
2011. jún. 6. 19:36
 30/34 anonim ***** válasza:
56%

Mi pedig a kérdésedre válaszoltunk: egyiket sem javasoljuk! Kezdő vagy és tapasztalatlan. Nem vagy elég gyakorlott lovas ahhoz, hogy saját lovad legyen. Ne vegyél lovat! Először tanulj meg lovagolni mindhárom jármódban, legyen biztos az ülésed, és legyen legalább annyi tapasztalatod, amikor már nem kell ilyen kérdéseket kiírnod, mert tudod, hogy KEZDŐ LOVASNAK NEM VALÓ MÉN!


Amúgy meg én javasolnék neked egy átmeneti megoldást: még ne vegyél saját lovat, hanem próbáld ki, hogy egyáltalán milyen az, és társulj be valakihez, mint feles bértartó.


Saját ló egyelőre nem való neked, főleg nem úgy, hogy még a vágtánál sem tartasz. Ha már mind a 3 jármódban magabiztosan, önállóan el tudod lovagolni a lovat, akkor elgondolkozhatsz egy saját pacin is, de addig én azt tanácsolom, hogy válaszd a feles bértartást.


Ja, és kérlek, amíg nem biztos az ülésed, és nem tudsz gond nélkül, mindhárom jármódban (tehát VÁGTÁBAN IS!) probléma nélkül lovagolni, addig mindenképpen egy edző vagy lovasoktató felügyelete alatt lovagold a lovat! Ez egyrészt a Te testi épséged miatt fontos, hiszen amíg nem biztos az ülésed, akármikor leeshetsz, ha a ló valami váratlan mozdulatot tesz, másrészt a pacinak is szüksége van rá, hogy valaki felügyeljen rád, nehogy akaratlanul is elrontsd a lovat a tapasztalatlanságoddal (pl.: rosszul reagálod le a ló egy hirtelen mozdulatát, esetleg ijedtedben megrántod a szárat, téped a száját, és ezzel őt is megijeszted).


Nem bántani akarlak. Ez csak jó tanács. És ha ez vígasztal, én is így kezdtem, mielőtt saját lovam lett: feles bértartó voltam. Hidd el, hogy sokat számít! :)


Remélem, tudtam segíteni.

2011. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!