Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shagya arab és a díjugratás?

Shagya arab és a díjugratás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 19:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek alkalmasak rá?
2011. máj. 5. 19:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben!!!!

nekem Shagya Arabom van és 130 140-et ugráunk vele

2011. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondolom szoktál versenyre is járni vele. Ott milyen kategóriában?
2011. máj. 5. 19:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

B/1 ,B/2

B/3-at megugorja de azu 1vágtásokban meg ezekben már nembirja kiugrani

2011. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznék az előzővel, a shagya-k nem igazán díjugrató lovak. Most az egy dolog, hogy van kivétel, és persze ugrani minden ló tud, deha igazán versenyezni akarsz, akkor nem túl jó választás.
2011. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem túl jó Shagya arabbal ugratni. Egyrészt agyasak, nehezen kezelhetőek, és hisztisek, másrészt ha nincs jól kiképzeve, idomítva, akkor nem tudod jól megnyújtani a vonalakban úgy, hogy ne lapuljon el, és ezért képtelen magasabb kategóriákban kivágtázni a kombinációkat, vonalakat.

Persze próbálkozni szabad, baja nem lesz tőle, csak nem biztos, hogy könnyű dolgod lesz vele.

2011. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alacsonyabb kategóriákban egy jó lóval lehet esélyed vele, de ugratni kisbéri, sportló, vagy akár egy jól kifogott félvér is jobb.

Shagya távlónak, illetve fogatba jó. Páran alkalmazzák díjlovaglásra is, de ott is csak alacsonybb kategóriákban.

2011. máj. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ezt a fajtát nem a díjugratásra tenyésztették, csak újságban is olvastam hogy mostanában egyre több sikere van ennek a fajtának a díjugratásban. Ismerősőm Shagya-ja is lazán viszi a 150cm-t ezért gondoltam hogy megkérdezem hogy más lovasok ismernek-e ilyen Shagya-t.:)
2011. máj. 5. 23:14
 9/11 anonim válasza:

Nekem is Sh-m van, kiválóan ugrik, magasat szépen. És szívesen. Egyáltalán nem agyas az Sh, nagyon könnyen tanítható, jól idomítható, igazi társ. Igaz, lobbanékony, de ha robban, mindig a gazdájával együtt teszi, viszont kifejezetten ugrólónak én sem ajánlanám (bocsánat, de előbb meg kellett védenem a fajtát, annyira csodálatos). Arra én is inkább valami magasabb, hosszabb lábú fajtát mondanék (kisbéri, msl). Hobbilóként ugyanakkor nálam a vakondtúrást is megugorja, díjlovas alapokat is tud, de ilyen szempontból tényleg nehézkes vele, mivel az arab fajtáknak eggyel kevesebb csigolyájuk van, így a fejtartásuk is magasabban van alapból, nem úgy teszi le a fejét mondjuk, mint egy Qh :)

Távlónak való, mert könnyen átviszi a terepakadályokat, erős, szívós, inas, tudja tartalékolni az erejét és persze a gazdájáért a csillagokat is... (de ez már mindegy "egygazdásodni hajlamos" fajtára igaz :P)

2011. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt egy shagya arab lovam de neki fogalma sem volt mi az akadály egyszerűen rálovagoltam és szüggyel leverte az összeset de ha alacsonyabb volt azt meg átlépte...úgyhogy nem is értette hogy neki miért kell ezt átugrania! De alapveten alkalmasak!
2011. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!