Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire kell "figyelnem"?

Mire kell "figyelnem"?

Figyelt kérdés

Tervben van hogy kapok egy lovat,a gond csak az hogy ez egy 3 éves shagya arab lenne.De nem biztos hogy gond szerintetek nem túl fiatal ahhoz hogy rendesen be legyen lovagolva?Már vágtázok,de ugrani nem ugrottam,de nem is nagyon szeretnék.Ha ismerőstől vesszük attól még kell állatorvos gondolom..legalábbis én szeretném ha megvizsgálná alaposan hogy ne legyen semmi baj vele.Ha nem tudjuk egybe megvenni a felszereléseket akkor az jó lenne ha először vagy szőrén lovagolnék vagy patrac lenne nyereg helyett?Azt hallottam hogy jobb ha először szőrén tudok mert utána könnyebb nyeregben.Ez igaz?


Köszönöm előre is hogy válaszoltok és hogy segítetek nekem!


2011. máj. 12. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha egy állatorvos rendszeres időszakonként látja, az biztosan nem árt. A többit nem tudom.
2011. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze látná rendszeresen.Úgy gondoltam hogy mikor vesszük akkor megnézze-e hogy ne legyen gond abból ha bármi baja van,csak szemmel nem látható.Bocsánat ha rosszul fogalmaztam.
2011. máj. 12. 18:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Mióta lovagolsz?
2011. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem régen.1 éve,de már a vágta is jól megy.
2011. máj. 12. 19:54
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ha 1 éve lovagolsz és most tanulsz vágtázni, nem ajánlom, hogy lovat vegyél, főleg nem egy 3 éves shagyát. Biztosan vannak hibáid, először tanulj meg jól, stabilan mindent, aztán jöhet a paci. Nem is beszélve arról, hogy egy 3 éves ló még gyerek, még tanul, és kezdő keze által nagyon könnyen elrontható, amit utána csak szakember tud korrigálni. Első lónak egy 10 év fölötti megbízható, tapasztalt, elronthatatlan ló a legalkalmasabb. Ha mindenképpen most szeretnél lovat, akkor olyat válassz, de szerintem várj még a saját lóval. A 3 éves még tapasztalatlan, tanulnia kell. Fiatal ló is lehet jó ló, de én tapasztalatlanul 3 éves lovastudással elrontottam egy 5 évest, ne kövesd el ugyanezt a hibát. Most így hogy 5 év van a hátam mögött (még ez sem sok, sőt, kevés) van felesbe egy 8 éves kancám, aki kicsit szivatós de helyre rakható. De ebbe ne menjünk bele.

És tényleg csak jót akarok, hidd el, nem szabad neked ebbe még beleugrani :)

2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Háááát.... a 3 éves igen csak "gyerekló" még. Elvileg még csak most kéne elkezdeni a belovaglását, ráadásul egy frissen belovagolt ló még egy tapasztalt lovasnak is tud meglepetést okozni, nem ám egy "kezdőnek".

Az araboknak, még a shagyaknak is nagy a mozgásigénye, szóval hetente legalább 3x-4x menned kell vele, hogy eleget menjen.

Nem biztos, hogy ez a ló megfelelő lesz neked. Az állatorvos jó ötlet, akármilyen lovat is választasz, jah és a másik fontos dolog: ADÁS-VÉTELI Szerződés!

2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha jól értem kezdő vagy. Akkor pedig a 3 éves csikó felejtős, de nagyon. Egyrészt azt még képezni kéne, másrészt nem éppen a legnyogodtabb korában van. Általában ilyenkor legalább 8-9 éves lovat szoktak javasloni. Ne ess abba a hibába, hogy azért veszed meg azt, meg ez van közel meg ilyen ostobaságok, mert sok évnyi szenvedés vagy öröm múlik ezen. Ha 100km-el messzebb van, akkor ott van. De ezt a lovat nem javaslom neked, mert túl fiatal, te túl képzetlen vagy hozzá.
2011. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 napietus ***** válasza:
71%
én sem ajánlom. Te is kezdő vagy, a ló is, vak vezetne világtalant. aztán utána elég fáradtságos a hibákat kijavítani.
2011. máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb baleset és félreképzés a kezdő lovas-kezdő ló párosításból születik.

Én várnék, tanulnék és pénzt gyűjtenék a helyedben, hogy vegyek egy megbízható lovat, legyek addigra jobb lovas, és meg tudjam venni a felszereléseket, és legyen pénzem egy nem várt állatorvosi kiadásra is. Mert az nem szokott sokat váratni magára...

2011. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hasonloan kezdo fejjel vettem en is kezdo lovat. Persze rogton elrontottam. Azota vasarlasnal 8 ev alatti lora ra sem nezek.
2011. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!