Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire kell "figyelnem"?

Mire kell "figyelnem"?

Figyelt kérdés

Tervben van hogy kapok egy lovat,a gond csak az hogy ez egy 3 éves shagya arab lenne.De nem biztos hogy gond szerintetek nem túl fiatal ahhoz hogy rendesen be legyen lovagolva?Már vágtázok,de ugrani nem ugrottam,de nem is nagyon szeretnék.Ha ismerőstől vesszük attól még kell állatorvos gondolom..legalábbis én szeretném ha megvizsgálná alaposan hogy ne legyen semmi baj vele.Ha nem tudjuk egybe megvenni a felszereléseket akkor az jó lenne ha először vagy szőrén lovagolnék vagy patrac lenne nyereg helyett?Azt hallottam hogy jobb ha először szőrén tudok mert utána könnyebb nyeregben.Ez igaz?


Köszönöm előre is hogy válaszoltok és hogy segítetek nekem!


2011. máj. 12. 18:06
1 2
 11/15 ancsiibaba válasza:

Ha jól olvastam kezdő lovas vagy. Terepen vagy karámban lovagolsz? Mert ha karámban, akkor sz*rt sem érsz vele szerintem. Terepen ha megtudsz fogni egy lovat és jól el is tudod lovagolni, akkor már lehet szó saját lóról. Egy shagya arabbal kezdenél? Jól meggondoltad? Az a ló úgy elvinne téged, hogy csak na. Főleg egy 3 éves ló! Először egy magyar félvérrel, vagy valami pónival kezdj. Például egy haflingival és mindenképp herélt legyen, mert az kezdőknek való és ne 5 év alatti legyen, hanem már 10 körüli legyen! Tudom idős, de csak nem annyira "hiperaktívak", mint egy fiatalabb ló. Plusz egy tapasztaltabb lovas ismerősöd, vagy esetleg az oktatód vidd el magaddal a lóválasztáskor. Nem elég úgy lovat választani, hogy ez a kedvenc fajtám és jaj imádom, meg a külleme alapján. Először ki kell próbálni és ha lehet terepen is, hogy ne nálad kezdjen bolondozni.

Amúgy a szőrén lovaglás sokkal jobban javítja az ülésed, az egyensúlyérzéked is sokkal jobb lesz és olyan izmokat is megmozgat amit más sporttal nem tudsz. :)

2011. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Terepen kezdtem,csak a legelső órán voltam karámban,futószáron pedig még sosem.Egy 12 éves Shagya arabon lovagolok most.Előtte egy Magyar félvéren lovagoltam,de nekem a Shagya tetszik jobban,de nem a külleme hanem éppen a gyorsasága miatt.Jobban tetszik az ha egy ló vágtat a végtelenbe(persze ez nem azt jelenti hogy elvisz hanem azt hogy nagyon-nagyon gyors) velem minthogy szenvedjek azzal is hogy ügessen.(Sajnos a magyar félvér ilyen volt.)
2011. máj. 13. 22:06
 13/15 ancsiibaba válasza:
Jaj, hogy te a vágtát szereted... akkor értem honnan fúj a szél. Gondoltam, hogy a shagya a gyorsasága miatt tetszik neked, de akkor is. Egy arab fajtát én minimum haladó lovasnak ajánlanék, vagy olyannak se. Én arab félvéren lovagolok és először neki is Bibliát kellett olvasni, hogy ügessen, de ahogy jobban megismered a lovat és ő is hozzád szokik, akkor jobban fog menni. :) Ezért nem kell egy gyors fajtát venni, mert abból az következik, hogy kezdő ló + kezdő lovas = elrontott ló + félő lovas. Egy elrontott lovat meg a legnehezebb helyre hozni... szóval én csak egy magyar félvért ajánlanék neked vagy ha tényleg arab fajtát akarsz, akkor hidegvérű legyen a családfájába a lónak és ott is ugyan úgy megmutatkozik az arab vérvonal, hidd el nekem. :) Van már ebben tapasztalatom. :)
2011. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A magyar félvér nem egyenlő azzal, hogy nem akar megmozdulni és olyan mint a döglöttcsiga. Amin te lovagoltál az minden bizonnyal egy életunt iskolaló volt.
2011. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az hogy gyors a ló, még nem jelenti azt, hogy minden esetben meg is tudod fogni. Főleg egy 3 éves kitudja hogyan belovagolt csikót. Felénk ezt hívják kamikaze lovaglásnak, épphogy fennmaradó lovas + fiatal ló+ rotyóvágta.... hosszútávon nem egészséges, mert előbb utóbb nagyon megütheted a bokád.

Szerintem nincs olyan lovas, amelyik nem szeretné a vágtát, de tudni kell különbséget tenni, mert nem lehet mindenütt rotyózni (nekem az jött le, hogy te azt élvezed).

Majd ha egyszer kétszer elvisz egy ló vágtában akkor kétszer is meggondolod, hogy milyen tempóban akarsz vele közlekedni.

Ha sebességre vágysz vegyél egy angol telivért, a galoppról szinte fillérekért lehet venni lovakat, amik különben vágóban végeznék. Azok mennek mint a golyó, viszont hamar kifáradnak, míg egy arab nagyon sokáig tudja tartani a tempóját, ha jó kondiban van.

2011. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!