Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet a lovat megtaníta...

Hogyan lehet a lovat megtanítani rá, hogy segítsen a lovasnak felülni rá?

Figyelt kérdés
Én alapból kis növésű vagyok.Bár el tudok minden lovat lovagolni,ha magas is,de nem tudok felszállni rá segítség nélkül,csak segítséggel.A kérdés erre vonatkozik,hogy ha a ló meghajol,vagy lefekszik akkor fel tud állni a lovassal?Meg lehet rá tanítani,hogy segítsen így a lovason?Akár a meghajlás is elég lenne.
2011. máj. 16. 09:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
világéletemben magas lovakat lovagoltam,ami azt jelenti,hogy 165 alatt nem nézek lovat
2011. máj. 17. 05:16
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

De nem lesz ott neked állandóan valaki, hogy segítsen felnyergelni, meg, hogy felrakjon a lóra. Magaslati pont se akad mindig, ha terepen mész.

Barátnőm is a magas lovakat szereti, vett egyet, de mivel ő is alacsony nem tudja normálisan felnyergelni se, mindig kell, aki átnézi. Egyszer jól fel is törte a lovat, mert nem tudta a hátát jól megpucolni.

Te tudod mit akarsz, de szerintem ha egyedül képtelen vagy maradéktalanul gondozni, akkor komolyan elgondolkodnék.

2011. máj. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
ez a történet kicsit sántít.' nem nézek 165 alatt lovat' B*ssz*s akkor tanulj meg felszálni! én is alacsony vagyok mégis 170-es lovat szoktam általában lovagollni!én sámlit használok és néha a kengyelt huzogatom! ha meg a többiek nem várnak meg szolj nekik!komolyan olyan lenézően beszélsz..én nem engednék neked lovat venni!nekem se segítettek mindig meg mondták milyen béna vagyok és megtanultam!én jó ideig lovagoltam pónit és tessék! nem mondtam rá a lóra marha alacsony és én nem kérem!...pff nagyon gáz vagy ha nem tudsz lórol kengyelt állítani
2011. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

"A kérdező kommentje:

terepen csak menet közben szoktam leszállni:D emlékszem egyszer egy 180 cm-es lovat lovagoltam,de leestem róla,és nem bírtam visszaszállni

A kérdező kommentje:

az idő igényes munka,ráadásul a kengyelt se tudom sose beállítani,még földről se,főleg ha a 157 cm-es magasságommal 180 cm-es lovat veszek..."


Nagyon gratulálok, annak az agyasnak, aki elenged úgy terepre, hogy egy olyan alapvető dolgot nem tudsz megcsinálni, mint a lóra szállás és a kengyelállítás ló hátról.... Felőlem lehet neked akár milyen biztos ülésed, sokszor van, hogy ha egy másik lovas terepen megsérül, valakinek segítségért kell mennie (nem mindenhova jut el a mentő). Játszunk el a gondolattal...: 2-en vagytok társad leesik nem tud felkelni, elsőre leszállsz hívod a mentőt, megnézed a sérülését eddig ok. De ha nem tud bejutni a mentő? Akkor lehet neked kell a legközelebbi lakott helyre menned, hogy segítséget kérj, de ahhoz fel kell szállni a lóra. Valahogy csak megoldod, de akkor is értékes percek telhetnek el.


Szóval ha megy a magas lóra fel és leszállás, kengyel beállítás, akkor mászkálj ki terepre, és akkor akarj magas lovat. Örülj neki egyáltalán, ha vehetsz, sokan nem tehetik meg.

2011. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyújtsál sokat. (ha tudsz spárgázni simán megy, én 17 évesen tanultam meg) Én 155 vagyok és gond nélkül fel tudok szállni. (és nem pónin lovagolok:P)
2011. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%
meg minden akarat kérdése... ha már megteheted h lovat veszel minimum tanulj meg felszállni...
2011. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Vegyél tevét, az lefekszik, amíg felmászol rá! Legközelebb olyan kérdésed lesz, hogy cipőd pucolására meg lehet-e tanítani a lovat? Kicsit nagyképűen hangzik a minden lóvat el tudok lovagolni, csak éppen felszállni nem tudsz! Egy cirkuszi lóval érdemes foglalkozni, de neked akárhány lovad lesz az alapkiképzés a fektetés, "térdeltés" lesz? Nem te vagy az egyetlen kis növésű aki lovagol! Mások is megtanultak felszállni a lóra! Ha neked nem jó a hosszabb kengyelszíj a felszállásnál és lóról visszaállítani, akkor még mindig van egy lehetőség, vetess magadnak kisebb lovat!!!
2011. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!