Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A múltkori tereplovaglás után...

A múltkori tereplovaglás után a lovamnak elkezdett vérezni az orra, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2,5 órát lovagoltunk terepen . lépés, ügetés, vágta rendesen, de nem hajtottuk jobban a lovakat mint máskor. Miután visszaértünk az istállóba elkezdett vérezni a lovam bal orrlyuka, de néhány perc múlva elállt. Pár perc múlva a jobb oldali orrlyuka kezdett vérezni, de az is elmúlt pár perc után. Normál tempót mentünk, nem hajtottuk agyon a lovakat, ideges sem volt. Szerintetek ?
2011. máj. 19. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Elpattanhatott egy ér az orrában a nagy melegben. Akkor lett volna nagyobb baj, ha nem áll el a vérzés. Akkor kellett volna doki, de sztem ez csak egy sima hajszálérpattanás volt. Nekem is mostanában szokott vérezni az orrom, mert a meleg miatt kitágulnak az erek, és ha gyorsan veszem a levegőt - a lovad is gyorsabban vesz vágta közben - az erőltetéstől elfárad és elpattan.

Csak figyelj oda, mert néha napszúrás jele is lehet orrvérzés, a nagy melegben. Tehát ha már az orra is vérzik és bágyadt is, kedvtelen, akkor napszúrás.

2011. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, erre én is gondoltam, de elég valószínűtlennek tűnik h leléptetés után 10 percel kezd el vérezni, ráadásul mind a 2 :(
2011. máj. 19. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést tedd fel lovasok.hu-n a belinkelt menüpontnál állategészségügyes topik e-mail címen. [link]

Esetleg az állatorvosod is felhívhatod ezzel kérdéssel. (kihívni nem kell, csak kérdezni )

2011. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Nem szippanthatott fel tiklászt edetleg?

2011. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*esetleg :))
2011. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nemigazán volt kondiban?

Mindennap lovagolod? Szoktál menni ilyen hosszabb (2 óránál hosszabb) köröket kerülni?

lehet h kicsit túlterhelted, ha nincs igazam akkor a meleg miatt lehetett.

Milyen idős a ló?

2011. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hetente 2-3 alakalommal megyek rajta, de akkor 2-2,5 órát
2011. jún. 7. 17:25
 8/8 A kérdező kommentje:
8 éves
2011. jún. 7. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!