Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen a jó lovas...

Szerintetek milyen a jó lovas tábor?

Figyelt kérdés

Mennyi lovaglás legyen? Inkább játékos vagy tanulós jellegű?

Lovas elmélet? szerszámápolás? játékos verseny, bemutató a tábor végén? bennlakásos vagy bejárós? amikor a táborozók pucolják a lovakat, esetleg etetik és trágyázzák is (nem kötelező jelleggel)

Milyen kézműves foglalkozásokat, egyéb időtöltéseket kedveltek, szeretnétek csinálni?


kort írjatok légyszi, és esetleg azt is hogy mennyi ideje lovagolsz.

Szülők válaszát is várom.


2011. máj. 24. 20:07
1 2
 11/18 anonim válasza:
Én még nem tudom. Csak 8. osztály után mehetek
2011. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Amibe én voltam nagyon szar volt . Volt egy csomó nagyképű gyerek és nemhogy minket tanítottak volna meg lovagolni még őket kezték jobban! És mi alig csináltunk valamit ső lecsutakolni , felnyergeleni kantározni nem volt lehetőség borzalmas volt!
2011. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

15/L 10 éve lovagolok

Na szóval hol is kezdjem.

Szerintem legyen bentlakós

mindenkinek legyen lova amivel foglalkozhat ha ez nem lehetséges akkor max ketten "használjanak" egy lovat.

reggel legyen 1 óra lovaglás, itt a munkáról szóljon, tanuljanak stb. és egy óra este itt már játékos feladatok (pl ügyességi).

Szerintem kötelező legyen a "saját" ló etetése ápolása trágyázása stb.

elméleti óra szerintem annyira nem szükséges (az elméletet beleviheted a játékokba és lovaglásba, igy nemlesz uncsi a gyerekeknek)de külön elméleti órát ne tarts.

Kézügyességinek pedig szerintem ha már lovas tábor, akkor csináljátok pl. azt h párba vannak a gyerekek, vagy egyedül ahogy teccik. És szereljetek le teljesen egy nyerget és kantárt és időre rakják össze. Ez jó móka a gyerekeknek, gondolkozniuk kell, tudni kell h mi hova tartozik stb. ami ezzel jár.

Jah és elméletnek mondjuk én azt a feladatot adnám, hogy miközben tanulják a héten a dolgokat az utolsó napot szánjátok rá arra h a gyerekek a hét közben gyűjtsék az információkat és utolsó napon pedig egy kis "előadást" tartanak élményükkel kapcsolatban.

Szerszámápolás fontos, hogy megtanulják mit hogyan kell ápolni meg ilyenek.

remélem segítettem. Üdv. (küldhetsz privit a van egyéb kérdésed ezzel vagy a lovakkal kapcsolatben!)

2011. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

napi 2x 20-30 perc lovaglás (délelőtt, délután) Szerintem a bentlakásos a legjobb! Reggel 7 kor kelés, 8 kor reggeli 10-től lovaglás. 11-12-ig szabad program (lovak ápolása, etetése, lovak simogatása esetleg csocsó,futball,ping-pong, medence stb) 12-13-ig ebéd! 13- 15 ig ismét szabad elfoglaltság a fentiekben leirtakkal. 15-15:30-ig lovak felszerelésének ápolásának bemutatója, 16-tól lovaglás. 16-19 ig külömböző programok(ügyességi verseny, kézműves foglalkozás, lovaskocsikázás, társasági játékok stb) 19től vacsora. 20-23 ig tábortűz melletti játékok, történetmondások stb! 23-kor bevonulás az alvóhelyekre. 00-ig őrség nehogy valaki kiszökjön, és akkor végig megy egy felnőtt a táboron és mindenkit alvásra int!

Szerintem ez egy kiváló program lovastáborba! Nekem egy ilyen tábor az álmom! *-*

13/L

2011. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
16:18-as vagyok! én 1 éve lovagolok még csak :)
2011. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nállunk minden évbe van júniustól-agusztusig tábor. A gyerekeknek nagyon szokott tetszeni sokan még ha nem is abba a megyébe laknak deh visszajárnak. bentlakásos legyen.5 napos. 1nap mindenki üljön össze ismerkedjen meg és felmérni a lovasok tudását. a következő napon a tudások szerint beosztani őket: futószár(heveder vs nyereg),szabadon(lovarda,terep). napi 2 lovaglás. futószárasoknak fél-fél óra. szabadonosoknak 1-1 óra. napi 5x étkezés.legyen valamelyik nap elméleti rész a lovakról.gyakorlati(pucolás,nyergelés stb...)hogy ne legyen unatkozás este egykis nyársalás,a gyerekeknek valami játszási lehetőség(nállunk játszótér van). ha napközbe megszomjaznak,meg éheznek legyen büfé ahol tudnak jégkrémet venni,itókát. kobak,gerincvédőt lehessen biztosítani hátha valaki nem hoz.és a tábor végén mikro jönnek a szülök,meg lehessen mutatni mit tudnak a gyerekek.naggyából ennyi :) nálunk nagy a lovarda sok mindent tudnak csinálni a gyerekek( sok állat van lovon kivül) jah és 3éve lovagolok :)
2011. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én most megyek a Szép almai hotelba és ott van lovas tábor már voltam ott de nem lovas táborba. Lovagolunk meg erdőbe megyünk lovon túrázni és a lovakkal nagyon sokat fogunk foglalkozni. :D
2012. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én a világ legjobb lovastáborában voltam. 6 napos volt, ottalvós. "Inkább játékos vagy tanulós jellegű?" Nem is tudom, leginkább mindkettő. Napi 2× 2 óra lovaglás volt, de volt amikor kimentünk du. 2-órás terepre. Nem olyan típúsú volt, hogy mindenkinek volt saját lova 6 napig, hanem mindig váltogattuk a lovakat. Ami persze jó, hisz mindegyik tökéletes ló! Lovaglás előtt/után mindenki fel-, lenyergelte és lecsutakolta a saját lovát, szóval az ilyen dolgokat is megtanultuk. Reggel nem volt ébresztés, mindenki akkor kelt amikor akart (9-ig mindenki felkelt), de az oktató már kb. fél 8-kor felkelt, hogy megetesse a lovakat stb (általába mindenki segített). Volt pár program mint pl bowling, fagyizás (mindenhova biciklivel mentünk). A kaja tényleg nagyon finom volt, mert az edző családja főzött. Ilyen versenyek a végén nem voltak mert az a lovardában is szokott lenni. Kézműves foglalkozások, játékok nem voltak, ami szerintem nem is baj, mert semmi köze egy lovastáborhoz. Szóval igen, életem legjobb tábora volt, idén is megyek. :D Ja és 2 és fél éve lovagolok.

14/lány.

2012. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!