Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyugtassam le?

Hogyan nyugtassam le?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha az én lovammal kimegyek terepre nem bír nyugton maradni. Számára terepen csak a vágta létezik! Ügetni is csak úgy tudunk hogy fenn van a feje és már alig várja a legkisebb jelet amikor beugorhat vágtába! A lépés lehetetlen, nem ismert fogalom, számára! Hogyan nyugtassam le?
2011. jún. 18. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Le van lovagolva rendesen? Hányszor terepezel vele egy héten és ilyen hosszan?
2011. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én ugyan életemben csak néhányszor ültem lovon, nem is értek hozzá, de nem lehet, hogy nem igazán tudta megtanulni, ki is a főnök? hogy neked kell irányítanod?
2011. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen rendesen le van lovagolva(szerintem) . Múltkor fél órát vágtáztunk egy körbe körbe egy hektárnyi területen aztán terep! Kicsit nehezen indult de oda felé meg jó volt! De vissza fele újra rájön a rohanhatnék! Heti 3x járunk terepen! Őőő tudja ki a főnök, csak nála nehéz elérni azt is hogy lerakja a fejét! Nagyon kis tüzes kanca! ;)
2011. jún. 18. 12:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és 1-2 órát terepezek vele! De ez vissza fele jön rá ált!
2011. jún. 18. 12:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Menj hazafelé olyan útvonalon amit nem ismer. Nyilvánvalóan hazafelé rohan, ezért olyan hazafele utat kell választani, ami még neki is idegen.
2011. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó :)
2011. jún. 18. 12:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is menős lovam van...

Én hagyom hogy fusson,mert ez nekem is élmény,ellenben mikor már nem szeretnék akkor már jól viselkedik azután mikor hagyom hogy had fusson egyett.Szóval lehet az a baj hogy nem engeded neki a szabadságot,élvezd ahogy ő érzi jól magát veled ha száguldotok:)Hidd el megéri, és mondom utána meg próbáld meg hogy csak ügetésben mész vele.Aztán megint fuss vele,majd lépésben.

2011. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mi oda fele csak úgy repülünk! Imádom a hosszú vágtákat! ;)
2011. jún. 18. 20:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha rohanni akar, akkor nemcsak hogy hagyd rohanni, hanem hajtsd hozzá. Én néha megcsipkedem pálcával, meg hanggal is bíztatom. Hidd el, kifutja magát, oda kell dobni neki a szárat. Utána erélyesen felvenni, hosszú szár, séta, dicsérni. Nagyon sok lónál bevált már.
2011. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak hogy ő terepen ilyedős! Ezért félek ki hajtani! De majd megpróbálom! :)
2011. jún. 19. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!