Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan nyugtassam le?

Hogyan nyugtassam le?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha az én lovammal kimegyek terepre nem bír nyugton maradni. Számára terepen csak a vágta létezik! Ügetni is csak úgy tudunk hogy fenn van a feje és már alig várja a legkisebb jelet amikor beugorhat vágtába! A lépés lehetetlen, nem ismert fogalom, számára! Hogyan nyugtassam le?
2011. jún. 18. 12:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem láttuk mi már egymást?!XD

Tiszta én vagy!Nekem is van ijedős lovam...Nem egy....

Szóval akkor forgalomtól is megijed meg a zajoktól is...

írok tippeket hogyan tudnál ezen segíteni:)

-fogj egy zacskót,ne szatyort mert az nagy!és akkor rázd meg a fejénél aztán ha semmit nem lép,nem fél tőle mehetsz lejjebb(lábnál),közben beszélj hozzá így nyugtasd meg.Adj neki jutalmat ha jól viselkedik közben.

Egy kicsit hagyd abba a zörgést ,majd megint.

-Biztos van valami zeneszólós tárgyad...Mp3,telefon,stb. állítsd be vmit elősszőr halkan aztán fokozatosan hangerő....Énekeld ha kell az is megnyugtatja.Tapiskold meg a nyakát.

-ugye tudod hogy máshogy látják a színeket is,vigyél oda mindenféle felesleges ruhadarabot és szagoltasd meg vele,játsszál vele a karámban mikor kint van húzd végig a testén...

-az is jó megoldás hogy 2 szatyrot felkötsz az oldalára és ügetésben futó szárazod.Közben beszélsz vele...

-Nem lovagolni mész ki vele hanem csak sétálni egyet: vagyis a kantárt felrakod rá és mellette sétálgatsz,ha kell legyen vki melletted aki segít ha van vmi.

Csak ügyesen!Sok sikert,remélem tudtam valamit segíteni:)

2011. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
xD . És ha zacskókkal ijesztgetem akkor nem fog félni terepen!? O.o
2011. jún. 19. 19:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ha kiviszed terepre, előtte foglalkozz vele 1 órát, akkor már tuti nem lesz energiája a terepre :)
2011. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy nem fog félni,de biztosan segítesz neki" nem félni" nem 100%an,de minél többet csinálod vele terepen is,annál jobban fogja tudni hogy ezektől a dolgoktól nem kell félni...Meg az előttem lévő is jól mondja..hallgass rá is
2011. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!