Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg fél valamitől vagy...

Tényleg fél valamitől vagy csak játszik velem? Csak próbára tesz?

Figyelt kérdés
Szóval, mostanába a ló amin lovagolok a pálya egyik egyenesébe elindul a befelé! De úgy hogy meg se bírom akadályozni már csizmát nyomok, pálcát nyomok az oldalához és szársegítséget adok neki, de nem hat! Eloldalazik befelé! De nem az egész egyenesen hanem egy ponttól, és utána már vissza csak lépésbe tudom hozni. Ügetésbe ugyan így zajlik csak ott vissza se tudom hozni, olyankor már a kanyarokat is levágjuk, pedig megteszek mindent amit csak lehet hogy egyenesbe menjünk vissza de nem megy! Vágtába még nem próbáltam! Amúgy ha a másik irányból közelítjük meg a pályát akkor nem fél! Sőt akkor se fél ha egy másik ló megy előttünk! Most komolyan fél vmitől vagy csak velem próbálkozik hogy mit tehet meg és mit nem!?
2011. jún. 22. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valami van ott amit kerülne. Ha előtted van egy ló,akkor nem látja. Rá kéne jönni,hoyg mi az amit elkerülne.
2011. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Benne van a pakliban az is, hogy egyszer rá lett hagyva a dolog, és utána próbálja kitapasztalni, hogy meddig mehet el. Ha kell, gyengéd erőszakkal is rá kell venni arra, hogy azt tegye, amit te akarsz.
2011. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mit értesz gyengébb erőszak alatt?
2011. jún. 22. 12:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Fordítsd vissza élesen.
2011. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod hogy mennyek neki mégegyszer ennek az egyenes szakasznak?! Hmm ezt elkezdtem csinálgatni meg megkértem egy másik lovast hogy ügessenek előttünk az bejött! De ezt a vissza fordítós dolgot folytatjuk majd! Jah és majd megkérem az oktatómat hogy üljön fel rá hogy alatta is ezt csinálja-e! :)
2011. jún. 22. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van ott valami amitől fél, mondjuk egyszerr vitted arra, és mondjuk látott egy gyíkot,kígyót, vagy valamit, és nem mer arra menni!
2011. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hmm ez lehet! :) Csak mert mint ahogy írtam vissza fele nem fél!
2011. jún. 22. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd meg edződet, vagy egy tapasztalt lovast, hogy üljön fel rá, és lovagoljon el vele arra. Ha vele is megcsinálja, többször is, akkor fél valamitől.

Először biztos meg fogja próbálni a tapasztalt lovassal is, ám ha a lovas "helyre tudja rakni", vagyis eléri, hogy elmenjen ott, akkor van egy rossz hírem. Palira vett téged a ló, és simán szórakozik veled. Iskolalovak sajnos gyakran unatkoznak, és kitalálnak maguknak szórakozásul dolgokat:) Ne keseredj el, próbáld ki, amit írtam. Ha csak szórakozik, azon lehet segíteni!

Azt nem értem, hogy az edződ ilyenkor miért nem segít? Miért nem mondja, hogy mit kellene tenned?

2011. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikor megkaptam a lovamat még nem nagyon ismert,kiakarta ezt használni.Amikor eszébe jutott akkor elkezdett hátrafelé menni én meg azt hittem hogy fél valamitől,de kiderült hogy csak a kancához menni vissza.Nem kell ezt hagyni,rövidebb szár és ne engedd neki hogy levágja,irágyítsd!Ha sikerült rendesen elmenni az előtt a "félelmetes" dolog előtt akkor simogasd meg és dicsérgesd meg hogy átment.A lényeg az hogy ne arra menjetek amerre ő akar mert rád fog kapni és utána majd azt hiszi hogy mindent megtehet.
2011. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát az edzőm csak azt mondta hogy: Biztos oroszlánra gyanakszik!! Pff... Mondom kössz a segítséget!
2011. jún. 22. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!