Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Függ valamitől a csikó neme?...

X) kérdése:

Függ valamitől a csikó neme? Miért szívjuk meg ennyire a csődörcsikókkal? :D

Figyelt kérdés
Van egy kis sárga arab fedezőménünk és már fedeztük vele párszor (4 alkalommal) a kancánkat és eddig mind a 4 csikó csődör lett. Már előre félünk hogy az ötödik is az lesz, mert egyszerűen nem tudunk mit kezdeni a csődörökkel ötöt csak nem tarthatunk együtt, eladni meg elég nehéz őket és nincs is szívünk hozzá :) mi rontottunk el valamit vagy egyszerűen nem szeret minket a genetika? :D
2011. szept. 12. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen népi hagyományok, meg a Ceizel is mondta, hogy mivel kell öblögetnie a nőnek előtte, enyhén savas van lúgos oldattal, attól függően, hogy lányt vagy fiút szeretne inkább. Ez kicsit segíti a beválást, nem tudom lovaknál működik-e, de valószínű, mert a hatásmechanizmus ugyanaz, az XX kromoszómát hordozó spermium kicsit nagyobb, nehezebb, mint az XY-t hordozó.
2011. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Konkretan az xy kromoszomaktol fugg - de, ha ennyi csodor szuletik, miert nem herelitek ki es hereltkent konnyebb tartani, banni, eladni...?

Es gondolod, hogy jo otlet nem eladni oket? Irod hogy nincs szivetek eladni - egy ido utan lesz 200 lovatok, akiket etetni-kormolni-patkolni-allatorvos stb kell. Szoval hereles, eladas...

2011. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem tartjuk meg már csak a legutóbb született csikó van itt a többit nagynehezen sikerült eladni csak hát fáj, gondolom a legtöbben tudjátok :) Herélni meg nem akarunk mert szép kis lovak úgyhogy jó lenne párszor fedezni velük (ha nekünk nem akkor majd másnak)
2011. szept. 12. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Bocs az offért, DE....

Legtöbben csak herélnének!!! ÁÁÁÁhhhhh!!!! Tudom, hogy a mének macerásabbak, de az az igazság, hogy legtöbbször nem a ménnel van a gond, hanem a töketlen gazdival. Már bocsánat!! Egy lótartónak tisztában kell lennie azzal, hogy mire és mikor való a herélés. Először is nekem két ménem van, fedezőmének. Nem hagytam őket elkanászodni, és néhány dolgot figyelemmel kell tartanom, de nincs amúgy velük különösebb probléma. Na meg a másik: mert hogy a lovakat etetni kell, vakcináztatni, bla bla bla... Ezt már szerintem minden lótartó megtapasztalta!!! Mit kell más dolgába beleavatkozni? Lehet, hogy ő bírja pénzzel! Akkor meg mit kell szekálni? Abban egyetértek, hogy akinek nincs rávalója, az inkább ne tartson lovat, mert azzal mind a ló, mind a saját ló életét megnehezítheti, de ha bírja, akkor miért ne? Rosszmájúak társasága!!! Cöhhh!!!

2011. szept. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
És még valami!!! 24/L vagyok
2011. szept. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg most egy 7-8 hónapos lovat hova heréljek? -.- elveszik belőle az a csődörös szépség ha túl korán heréjük. :)
2011. szept. 13. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most le is szavaztatok, de gondoljatok csak bele, hogy nem csak a mének, hanem rengeteg kanca és herélt is felvesz nagyon sok rossz szokást, mert a gazdi egyszerűen képtelen megnevelni a lovát. Akkor még ne is beszéljünk arról, hogy ha csődör lova van... Még egy alkalmas fedezőménnek való lovat is kiherélnek, csak hogy minden felelősséget elhárítsanak magukról, és ne kelljen a lóval vergődni. Arra viszont képtelenek, hogy megtanítsák a lónak, hogy mi az, amit nem szabad. Figyelembe sem veszik a ló igényeit, aztán meg csodálkoznak, ha a lovuk agresszív és engedetlen. Nem vagyok én ellene a herélésnek, HA SZÜKSÉGES (alkalmatlan fedezőménnek, túlzottan csődörös, durva, lefogy, mert nem eszik, stb, stb). De emberi hanyagságból, félelemből, és a nevelés hiánya miatti herélés nem célszerű! Egyszerűen arról van itt szó, hogy nem való mindenkinek ló!
2011. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy a vadlovaknál vizsgálták ezt, és ott attól függött a csikó neme, hogy az adott év mennyire volt jó. tehát ínségesebb időkben kancacsikó született, míg a jobb időkben inkább csődörcsikók
2011. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez tök érdekes :D mondjuk itt nálunk tényleg elég jó sorsuk van mostanság, szép nagy legelőjük van kapnak mindent amire csak szükségük van..
2011. szept. 13. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!