Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj, ha egy ló kehes és a...

Baj, ha egy ló kehes és a száján is "lélegzik"?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha kehes az elég nagy baj..
2011. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a ló nem tud a száján lélegezni, nem értem mire gondolsz, talán tátog vagy ilyesmi?
2011. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
vagyis kidugja egy picit a nyelvét oldalra (2-3 cm-re, épphogy látszik oldalról nézve)
2011. jún. 22. 19:29
 4/11 A kérdező kommentje:
az szokása lenne vagy.....?
2011. jún. 22. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:
A kehesség az nem szokás hanem légúti betegség.
2011. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt nagyon is jól tudom. Erre a nyelvkidugásra értettem, h szokás lehet-e..
2011. jún. 22. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha kehes az olyan mintha egy ember allergiás és fullad. Szegényeket ilyenkor jobb kinti karámban tartani és nem bokszban. Vagy ha bokszban muszáj, akkor a legközelebb az ajtóhoz. Sajnos ez a betegség csak romlik és nem tudnak belőle meggyógyulni. Különböző gyógyszerekkel lehet segíteni az állapotán, de teljesen meggyógyítani sosem lehet. NAgyon kell vigyázni, hogy ne legyen kehes, mozgatás után, vagy egy kiadós rohangászás után sosem szabad vizet inniuk egy jódarabig. 20 lovunk van, erről szól az életünk.
2011. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nyelv kidugás nem feltétlen betegség. Inkább szokás is lehet. Nálunk is van egy ló amelyik laza szárhasználatnál kidugdossa a nyelvét, de ez nem betegség
2011. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És még hozzátenném a 20:28 válaszához hogy CSAK jó minőségű takarmányszénát szabad neki adni azt is locsolva, pormentesen...

Nekünk is 20 lovunk van, itthon tartjuk őket és nem egy lovunk volt már kehes...:)

2011. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És még annyi h nem tudom h mennyire sújos de ha csak kicsit akk ha jól odafigyelsz rá és az etetésére akk észre sem lehet majd venni(persze csak hobby lovaglás mellet, megeröltetni nemszabad őt..):)
2011. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!