Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tennem ahhoz hogy...

Mit kell tennem ahhoz hogy saját lovam lehessen?

Figyelt kérdés
Minden lépést írjatok le légyszi. Köszi.
2011. jún. 29. 13:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igaz, még nem vagyok tapasztalt lovas, de már valamennyire tudok lovagolni (lépésben és ügetésben is lovagoltam már szabadon, futószár nélkül), járóiskoláztam, szlalomoztam. Hamarosan jön a vágta. Köszi a válaszokat.
2011. jún. 29. 13:46
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
A többiek mindent leírtak. :) De még hozzátenném az elméleti dolgokat. Pl: betegségek felismerése.
2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Aha
2011. jún. 29. 14:06
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Az kell hogy legyen egy biztos kereseti forrasod ami mellett van eleg idod arra hogy egy lovat megfeleloen tudj gondozni, emellett pedig megfelelo hely es terulet kell ahol tartani tudod lehetoleg kisse elkulonitve a hazadtol, de bertartasba is adhatod. (sajat tapasztalat peldaul hogy auto es lo nem fer el egy udvaron)
2011. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. jún. 29. 15:16
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Jó lovastudás, lóhoz értés, nagy terület, sok takarmány, sok idő, és még több pénz.

Kb ennyi kell.

Ha nem otthon akarod tartani, akkor lovastudás, lóhoz értés és sok pénz.

He ezek közül az egyik nincs meg, akkor ne vegyél lovat. Van akinek van pénze és tud lovagolni, de fingja nincs a lovakról, hogy mik a szokásai, mit miért csinál. Az ilyennek pl nem való ló.

2011. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha még csak vágtázni tudsz akkor van még mit tanulnod, és az is előny, ha minél több lovat ki tudsz próbálni, mert így sokkal több tapasztalatot szerzel.
2011. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nemsokára tanulok meg vágtázni szerintem, de már vágtáztam voltizshevederrel futószáron.
2011. jún. 30. 18:18
 19/20 A kérdező kommentje:
Jupii már tanulom is a vágtát :))
2011. okt. 21. 19:14
 20/20 anonim ***** válasza:

Pénz kell. Sok pénz. A lóra először, meg arra, hogy a vásárláshoz vihess magaddal szakembert, aki képes meállapítani a ló egészégi állapotát, használati tulajdonságait, stb.

Aztán kell egy hely, ahol tartod - megfelelő bértartást kell találnod számára, leginkább olyan helyet keress, ahol lehetősége van karámban ill. legelőn lennie a lónak.

Aztán kell egy edző - nem baj, ha nem tudsz lovagolni, ha meg tudod fizetni, hogy hozzáértő lovagolja a lovadat és közben tanítson téged.

Kell még legyen pénzed az olyan költségekre, mint körmölés-patkolás, kötelező oltások, féreghajtás, felmerülő állatorvosi költségek és természetesen meg kell vásárolnod a megfelelő felszerelést is a lovadnak, a kötőféktől a nyeregig, takaróig, stb. Millió dolog kell.


Szerintem egyébként ha ennyire nem vagy tisztában a lovakkal, nem kéne saját ló, keress egy jó lovardát és egy jó oktatót, tanulj meg lovagolni, ismerd meg a lovakat, a velük való munkát, törődést és ha még pár év múlva is lovat akarsz, akkor gondolkozz el rajta. Addig ne.

2011. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!