Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma reggel szedtem ki a lovam...

X) kérdése:

Ma reggel szedtem ki a lovam nyakából egy kb 1 cm-es szögdarabot. Tetanusz ellen oltva van. Mit kellene még tennem?

Figyelt kérdés
Aprócska vékony kis szög volt, amennyire óvatosan csak tudtam kihúztam, nem látszott hogy fájt volna neki. Viszont kicsit föl van dagadva a helye. Gondolom állatorvost mindenképpen hívni kell. Vagy nem szükséges? Lemegy a duzzanat magától? Lehet hogy tályog? Tegnap még nem láttam hogy a nyakában lett volna úgyhogy valószínűleg éjszaka történt a dolog.
2011. szept. 11. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Keress valami fertőtlenítőt, arcszesz is megteszi, azzal kend be óvatosan, és holnap hívj ki hozzá egy dokit hogy nézze meg.
2011. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
hívd ki a dokit mert ha véletlenül is elfertőződne akkor annak maradandó károsodásai is lehetnek :(
2011. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
betadinnal fertőtlenítsd és mindenképpen hívj hozzá állatorvost!
2011. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
fertőtlenítsd és hivj orvost!
2011. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel telefonon az állatorvost, és mond el neki, hogy mi a helyzet. Valószínűleg semmi komoly baja nem lesz, ha megkapta a tetanusz oltást.
2011. szept. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!