Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet jelentkezni zsokénak...

Hol lehet jelentkezni zsokénak, milyen adottságok szükségesek?

Figyelt kérdés

Szóval én szeretnék zsoké lenni és az érdekelni mik szükségesek ehhez, és hol lehet jelentkezni,na meg hgoy meg felelek-e.

12 éves vagyok, lány, 165 cm. Viszonylag sovány vagyok, de nem nagyon. Lovagolni 2 éve tanuok vágtázni futószáron biztosan tudok, szabad még nem annyira.

Vannak zsoké iskolák magyarországon? Ha igen, van honlapjuk? Mi a címe?

Menyire lehet megélni a zsokéságból?


2011. júl. 3. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jerikó keresztény humán gimnázium széchenyi istván galopplovas tagozata... idén indult ez a tagozata az iskolának. A zsokék nem csak vasárnaponként kimennek,lovagolnak versenybe hanem 1 trénernél van és neki lovagolja a lovait minden nap
2011. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nem az összes angol telivér bolond.. dunakeszi-alagon lovagolok és van sok ami aranyos...
2011. dec. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Én is szeretnék zsoké lenni. 16 és fél éves vagyok 160 cm és 48 kg. Én is szeretnék a Jeriko szakiskolába menni és ha lennétek olyan kedvesek segítenétek informáciohóz juttnom? Felvesznek még? vagy talán vissza kell mennem 9.-be?? bármit megteszek csak kiakarom próbálni magam!
2012. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18 évesen érdemes még zsokénak elmenni?:D
2012. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
12 évesen 165 és csak most tanulsz lovagolni? hát nem tudom... akkor húzz bele és imádkozz h ne nőlj többet! én 17 évesen vagyok 155 cm és alig 50 kg és 13 éve lovagolok, de sajnos a szüleim nem engedik h zsoké legyek... én azért szorítok neked h valóra váljon az álmod :)
2013. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
hát ne nagyon nőjél ha zsoké akarsz lenni :) én 20 évesen vagyok 165 cm. (és zsoké)
2013. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Két év lovaglás után futószáron tudsz vágtázni! Nem kevés ez ahhoz, hogy a vágtából akarj megélni!?

A zsokéságból nagyon jól meg lehet élni, ha eleget tudsz tenni az elvárásoknak!(ami nem kevés)

2013. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Heyho_Alice ***** válasza:
6%
Ha 2 ev alatt csak futoszaron tudtal vagtazni, ne is haragudj az milyen lovarda? En kb. 3 honap utan vagtaztam eloszor egyedul. Ha 12 evesen voltal 165 cm akkor valoszinu noni fogsz, vagy a kerdes feltevese ota nottel. "Viszonylag sovany vagyok de nem nagyon" az mit jelent? 20 evesen en 164 cm vagyok, 46 kg es zsoke. Nemcsak zsokeiskolaba lehetsz zsoke. Kimesz alagra es megkerdezed lehetnel e munkalovas. Ingyen. De van zsokesuli, jerikonak a galopplovas tagozata.
2013. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
69%
Tudom,régi kérdés de valaki számára még hasznos lehet a válaszom. Tény, hogy a zsokék 99%-a alacsony és 53 kg körül mozog, DE én lány vagyok, 16 éves, 167 cm, 54 kg, nem vagyok anorexiás, teljesen normális alkatom van és ennek ellenére jelenleg ott tartok hogy tavasszal váltom ki a licencet és hivatalosan zsoké leszek már most biztosított futamokkal. Viszont ez mögött óriási háttér van, 5 éve rendszeresen lovagolok telivéreket, pályáról futottakat vissza és nem egyet tréningeltem fel úgy, hogy sikeresen futott a versenyen. Kitűnő egyensúly és nulla félelemérzet kell, mert ekkora súllyal az edzések alatt igenis van olyan hogy elvisz a ló, száguld veled és bármennyire is jó lovas vagy nem fogod tudni megfogni, de nem szabad megijedni! Tehát hajrá csajok, nekünk is van jövőnk viszont ez egy életveszélyes sportág, nekem kétszer szakadt be a fejem, tekeredtem már föl kerítésre és hasonló szépségek. Nagyon veszélyes, nem játék! Csak ki kell billenni és ott van a baj, futamon a mögötted lévő lovasok nem fognak tudni megállni és átgázolnak rajtad. Vagy a mégrosszabb ha a lovad lép rosszul vagy tapossák meg startgép után... durva idegrendszer kell hozzá. Szóval gondoljátok meg mit csináltok.
2014. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!