Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jelentkezni,...

Emilily kérdése:

Hogyan tudnék jelentkezni, dolgozni állatkereskedésbe, díszállatboltba?

Figyelt kérdés
Ugyanis hiába írtam be google-be, hiába kerestem apró hirdetésbe, sőt, rengeteg állatbolt oldalán megnéztem, hogy hirdetnek-e állást, nem találtam semmit! Aki esetleg dolgozik/dolgozott ilyen helyen, kérem segítsen, hogy hogyan is működik ez! (egyébként nincsen gazdasági vagy kereskedelmi végzettségem, viszont szívesen jelentkeznék eladónak, vagy csak dolgozónak, segítőnek! ) Előre is köszönöm a választ!
2011. jún. 15. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Egy állatkereskedésben általában 2-3 dolgozónál többre nincs szükség. Ha nem a fizetés a fontos, hanem az, hogy állatokkal foglalkozz, akkor inkább menj állatmenhelyre önkéntesnek, ott mindig szükség van segítőkre.
2011. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár én dolgozni szeretnék, pénzért. Mert ott szeretném hagyni az előző munkahelyemet.
2011. jún. 15. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, mert én is szeretnék egy ilyen helyen dolgozni. Azt vettem észre, hogy mindenhol családi vállalkozás megy és nem vesznek be senkit. Így épp azon gondolkodom, hogy nyitni kéne egy díszállatkereskedést, csak úgy tudom, hogy ehhez nagyon sok pénz kell. Ha kell hozzá valami tanfolyamot végezni, még azt is megtenném. Én majd most fogok érdeklődni ez ügyben, mert nincs semmi munkalehetőség és kilátástalanság van teljesen körülöttem. Én ezt tűztem ki célul magam előtt, egy díszállatkereskedést nyitni, csak nem tudok az egészről semmit, hogyan működik ez. A rágcsálókhoz és papagájokhoz nagyon értek, nagyon régóta vannak ilyen állataim, ennyi, egészen kiskorom óta foglalkoztat ez a téma, és pénzt is kéne keresnem.
2011. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Gondolom valami egyszerű eladói/kereskedelmi végzettséggel kell rendelkezni. Arra szerintem nem számíthatsz. hogy csak úgy felvesznek fizetett segítőnek, mert a bolt is egy vállalkozás, tehát olyan alkalmazottakat keresnek, akik több dologra is képesek, pénztárgép mögé engedhetőek.


2. Nekem is megfordult már a fejemben, hogy nyissak egy üzletet. Gyerekkori álmom volt. Ugyanakkor tisztában kell lenni azzal, hogy egy "klasszikus" vállalkozással szemben itt sokkal több a fix költség. Az állatokat etetni kell, almozni, és a villanyszámla is magasabb, ha vannak akváriumi állatok illetve hüllők. És, ha még ráadásul normális körülmények között is szeretnéd őket tartani, akkor egyrészt óriási üzlethelyiség kell drágán, és olyan forgalmat kell generálni, hogy a rengeteg beruházás ne csak megtérüljön, de még profitod is legyen annyi, hogy ne halj éhen, (Ez magyarázza a sokszor igen mostoha körülmények között tartott állatokat.) tehát kénytelen lennél magasabb áron adni mindent, és így lehetetlen versenybe szállni a plázás kereskedésekkel.

Úgyhogy rengeteg pénz, idő, kreativitás és elhivatottság kell hozzá.


Ha megvalósítható, és a kedved sem vettem el, akkor hajrá! :)

2012. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Csak azt felejtettem el mondani, hogy azt hiszem, az Örsön, az Árkádban keresnek munkaerőt. Noé bárkája az üzlet neve.
2012. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!