Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények az angol telivér...

Vélemények az angol telivér ménről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az angol telivéreket, főleg a méneket. Pedig tudom, hogy a mének tapasztaltabb lovasoknak valók, és az angol telivérek is.

Ezekre kérnék választ:

1. Nektek mi a véleményetek az angol telivér ménről?

2. Kiknek ajánljátok (saját lóként)?


2011. júl. 5. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Aki tud vele bánni és akinek van hol tartani.

nem egyszerű a kezelésük,telivért sokat kell mozgatnod.

És a mént nehéz tartani. Bértartásba általában nem engedik csak heréltet.

2011. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hány év tapasztalat kell hozzá?
2011. júl. 5. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Kb 3 év tapasztalat, ha már sok mindent tudsz.
2011. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nehéz években mérni, inkább tettekben.

Ha el tudod vezetni, lovagolni egy sárló kanca mellett, az már nem rossz :)

Egyébként ugye ahhoz h saját lovad legyen, és ne nézzen téged mindenki, h még ügetni se tud, de már lova van, illik mindhárom jármódban biztosan, önállóan közlekedni, pályán, terepen egyaránt.


Egyébként ki lehet fogni nagyon jókat is, barátnőmé pl egy tündér, és nagyon könnyen kezelhető.

2011. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. júl. 5. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarlak megbántani, nem azért írom :)de ahogy így olvasom a kérdésed nem hiszem h egy mén neked való lenne, pláne egy angol telivér . Hidd el tudom milyen nehéz velük, mert én minden nap azokkal dolgozom... Az angol telivér alapból nem hobbilónak való, amire akkor ülsz fel ha van rá időd, hanem minden nap le kell mozgatni, különben nem bírsz majd vele.Az angol telivér rengeteg időt igényel, és nagyon érzékeny fajta. A mén pedig már egy következő fokozat... Bértartásba nem nagyon engedik, mert nem lehet más lovakkal összezárni egy karámba, ha pedig otthon akarod tartani akkor mindenképpen kell neki társaság ( másik ló). A ménekkel nagyon magabiztosnak és határozottnak kell lenni, különben rá jön hogy ő van erőfölényben és akkor lesz vele igazán bajod. A méneket inkább tenyésztésre veszik, de persze lenyűgöző látvány ahogy lovaglás közben "mutogatják magukat", de csak azért ne vedd meg. Ha mindenképpen angol telivért akarsz javasolnám a herélteket, amik nyugodtabbak és könnyebben kezelhetők a kancáknál és a méneknél is.
2011. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit beleszolok ( elöttem lévőnek )nem rosz indulatból nekem is van angol telivérem és csak angol telivéreket lovagolok minden ló más, valamelyik mén nagyon szelíd és kezelhető és nem érdekli egy kanca sem, és kezdő lovasok elmennek vele van egy kis csaj aki kb 8 éves és egy ménje van és olyan szépen megy vele nagyon kezelhető az a ló de vannak olyan mének akik mindent megtesznek és kezelhetetlenek,és még annyit tennék hozzá hogy hogy az Angol telivérekből a kancák nem kezelhetetlenek ő nekik is két csoportja lehet( kezelhető és kezelhetetlen )ez lótól függ ne is haragudj elöttem lévő csak igy ezt olvastam és hát ugye minden nap angol telivérekkel dolgozom és néhány dolog nem igy van....

Na mindegy az a véleményem hogy jól gondold meg miellött vennél egy lovat , ha már mindenképpen angol telivért akarsz vagy mént akkor sztem keres olyat aki " gyerek barát " vagy épen felnőtt barát , és ami télleg nyugis ez legyen a te döntésed azt javaslom hogy elötte probáld ki hogy tudsz e rajta lovagolni jól megy e szoval gondold át alaposan és sok sikert ..... bármit tudni szeretnél az angol telivérekről csak irj és segitek mindenbe :D

2011. júl. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
meg annyi hogy az angol telivérek hobbi lóként is nagyon jól mennek látnod kéne hogy milyen gyerekbarátok , pedig mindegyik galoppról lett lehozva és semmi roszat nem tesznek , szerintem igen is az angol ttelivérek hobbi lovak is lehetnek ... de gondolj amit akarsz ismerem a lovamat és azokat akiket lovagolok nagyon békés egy állatok tudnak ők lenni
2011. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
És az angol telivérekhez nem kell minden nap kijárni.... valamikor igen is kell nekik is a pihenés és a kikapcsolodás , ha jól vanak mozgatva és belovagolva akkor nem kell minden nap van olyan angol telivér hogy egy hét után is olyan lusta és fiatal még és kapot egy hét pihenőt és utána is lusta volt sztem ez lótol füg ( ezeket én az elöttem 3 nak irom aki mondta hogy igen is kell a mindennapi mozgás ..... van olyan ló aminek kell de van olyan aminek pedig nem szoval látszik hogy annyira nem ismered az angol telivéreket ... de mindegy nem vitatkozok csak elmondtam a véleményemet ...
2011. júl. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ezt az utolsó hármat nem a kérdezőnek irtam nehogy véletlenül magára vegye hanem az egyik válaszolónak , szoval itt elég sokat irtam most hozzá ... :D de az a lényeg hogy ezeket én irtam az utólsó ( ezzel eggyüt ) 4 et
2011. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!