Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények az angol telivér...

Vélemények az angol telivér ménről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az angol telivéreket, főleg a méneket. Pedig tudom, hogy a mének tapasztaltabb lovasoknak valók, és az angol telivérek is.

Ezekre kérnék választ:

1. Nektek mi a véleményetek az angol telivér ménről?

2. Kiknek ajánljátok (saját lóként)?


2011. júl. 5. 09:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jól van ez az biztassátok csak vegyen csak egy angol telivér mént azt kínlódjon vele... én csak segíteni akartam , de látom itt tényleg csak ilyen ostoba kezdők vannak vannak akik már láttak lovat és azt képzelik magukról hogy mindent tudnak . 25 éve dolgozom angol telivérekkel úgyhogy engem senki ne próbáljon meg kioktatni akármiről is velük kapcsolatban
2011. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
de nem értem mért én magyarázkodok, végül is nem az én dogom ha ő úgy érzi menni fog hát csinálja és csak jót akartam
2011. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ja és elöttem szólónak nekem is van angol telivérem 2 is , mindkettő kanca és igenis az egészséges ló igényli a mozgást, nem azt mondom hogy agyon kell hajtani , de nem olyan mint egy magyar félvér pl amire elég ha egy héten egyszer ülsz fel... nem tudom te milyen telivéreken lovagolsz, de kettőnk közül szerintem te nem vagy tisztába 1-2 dologgal. és nem azt mondtam h nincs közöttük nyugodtabb, könnyebben kezelhető, csak nem akarom hogy magával csesszen ki... (Előző kettő voltam )
2011. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem is fogok most angol telivér mént vásárolni, csak szeretem őket, és a véleményeiteket kértem róla.
2011. júl. 10. 12:40
 15/15 anonim ***** válasza:

Én zsokéiskolás vagyok, tehát Alagon lovagolok. Nálunk vannal a telep legbolondabb lovai. Biztos sokaknak lesz ismerős e két telivér neve: Ben Hur és Love Story. Az istálló majd legrosszabb lovaglásai. Alánk nem is adják. Ben Hur nemcsak kanos(meglát egy kancát és nyerít, ágaskodik, bakol, kipördül) hanem istállóból karámba is csak úgy lehet kivinni, ha kivesszük a nyelvét.

Love Story pedig martingállal és lekötött nyelvvel dolgozott a legelfogadhatóbban.

Véleményem szerint, ha mén vásárlására kerül a sor, ismerd meg előtte minél jobban. Nem mindegyik ilyen lökött, mint ez a kettő, de hiddjetek nekem, hogy jobb a herélt. Vagy egy nyugodtabb természetű telivér mén(igen, olyan is létezik). A kancák sem mindig jó választások. Nálunk java részt azokkal több gond van.

És még egy jó tanács: Vigyázzatok a Lidohill és En Passant apaságúakkal! ;)

2013. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!