Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt velem a ló?

Miért csinálja ezt velem a ló?

Figyelt kérdés

Amikor karámba ügetnék körbe a karám mellett, akkor egyre jobban vágja le a kört. Főleg ha előttem van egy másik lovas, akkor folyamatosan a ló "seggébe" megyünk, ami idegesítheti a előttem haladót.


Mit tegyek, hogy normális kört írjon le és ne menjünk más nyakára?

Egyébként ilyenkor mindig az ellentétes lábam hátrébb van, de mégis ezt csinálja. Tuti rosszul csinálok valamit, de mit?


2011. júl. 9. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A ló lusta. Mondjuk gondolj bele, milyen marha unalmas körbe menni egy életen át...

Kicsit erélyesebben vezesd ki a kör szélére. Addig piszkáld amíg nem csinálja. Meg persze beszélj az oktatóddal, hogy ő is figyeljen.

2011. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy kell kijjebb vezetni? Bal csizmát kicsit oda teszem, ha bal kézre megyek?
2011. júl. 9. 16:57
 3/13 A kérdező kommentje:
Általában futószáraztat, akkor ugye rendesen csinálja amit kell, de velem tudja, hogy kijátszhat, mert kezdő vagyok :S
2011. júl. 9. 16:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Belső csizmával told ki, ha ez nem megy, akkor belső kézben ott a pálca, próbáld azzal. És legyél határozott, kemény és igazságtalan :) (ezt mondja mindig az edzőm xD)
2011. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezért nem bírom a lovasiskolákat, ahol egy lusta lóra a kezdőket ültetik, mondván, nem viszi el és körbe-körbe mennek... És egy kezdőnek nincs olyan erős csizmája/akarata egy ló felett, mint aki több éve lovagol. Sajnos ez van, próbáld kitolni, gyakorlás kérdése, sok szerencsét.
2011. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Külső kengyelbe támaszkodsz, külső ülőcsöntra terhelsz, szárat kifelé húzod, belső lábbal piszkálod, pálca mindig belső kézben. Mindent leírtam, amit csak bevethetsz:D És mindig már kicsit korábban kezd kifelé tolni, ne csak mikor odaértetek, mert akkor bevisz..
2011. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18:00 --> hát beb@szna ha nálunk a kezdőket felraknák mondjuk a sportlóra :D az aztán megy, de úgy hogy egy kezdő tuti nem fogja meg...majdnem 4 év lovaglás után ülhettem fel rá ;)

és elárulom neked: ha lusta és/vagy szemétkedős lovakon tanulsz, sokkal jobban el fogsz bírni az összessel. tapasztalat :) én ilyen lovakon tanultam, és eddig minden lovat el tudtam lovagolni normálisan, idegen helyeken is. bnőm viszont olyan pacin tanult, aki kb a gondolataidra reagál, és lám-lám nem bír el csak az automata lovakkal... :) az érzékeny, menős lovak olyan lovas alá valók, akiknek már van tapasztalatuk és nem csak a száját tépik meg az oldalába vájják a csizmájukat.

off vége.

2011. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak tökéletesen igaza van.. Nálunk csomóan izélnek, hogy jaj, leesnek xy lóról, én meg úgy vagyok vele, hogy így tanulom meg kezelni az ilyeneket is, úgyhogy tényleg többet érsz ezzel valószínűleg, csak sok embernek ettől elmegy a kedve az egésztől..
2011. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rövidebbre veszem a külső szárat ;)
2011. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

18:00-s vagyok:

Arra akartam kilyukadni ezzel, hogy kezdőknek ne befásult lovakat adjanak.... nem azt mondtam, hogy azonnal egy érzékeny sportlovat kapjanak, egyértelmű, hogy nem. És igen, először meg kell szenvedni a hajtós lovakkal is. Csak sokszor azt tapasztaltam, hogy mivel a kezdő mindig egy életunt, befásult iskolalovat kapott, akivel csak kullogni tudott, ezért elment a kedve az egésztől.... De sajnos szinte a legtöbb iskolalóra igaz. Sajnos ez van, érzéketlenné válnak. Egyik felül rá, így cibálja a száját, letelik az óra jön, a következő, az meg úgy... És nyilván érzik, hogy aki ül rajtuk, azzal szemben milyen az erőviszony... Egyértelmű, hogy a ló az erősebb mint fizikailag, mint akaratban. Ha kevésbé terhelt lovak lennének a lovardákban, és az oktatás nem csak arról szólna, hogy felülsz a leápolt, előkészített lóra, hanem mindenki maga foglalkozna azzal a lóval, akin lovagol, akkor mindjárt más lenne minden... Minden lóra csak pár lovas kéne, nem pedig naponta 10 új... De ez meg kinek érné meg, főleg hogy Magyarországon lovasoktatásból nem nagyon lehet megélni... Szóval csak futószalagos jelleggel tudnak működni a helyek. Pedig mennyivel hatékonyabb lenne, ha a lovas ápolná, foglalkozna a lóval, akin lovagol. Jó, sok lovon kell ülni, de ez még nem zárná ki, nem csak ugyanazon ülne, de legtöbbet azon. Ez a véleményem, de ez off.

2011. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!