Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem találkoztam még...

Miért nem találkoztam még KÓBOR LÓVAL?

Figyelt kérdés

Pedig elég sokat mászkálok réteken, erdőkben, és nem egy lovarda van a környéken.

Pedig mennyi kóbor kutyát-macskát, sőt görényt is láttam már, de lovat azt nem...

Ha találok egy gazda nélküli lovat, haza vihetem, megtarthatom?


2011. júl. 13. 19:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Senki se "hagy el" lovat...xD A ló valamivel nagyobb darab hogy ne lehessen észrevenni ha elszökik... Ha hazavinnéd, nem godnolnál az előző tulajdonosra?? ez olyan eltulajdonítás-gyanús
2011. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer ellógott a lovam (nem tőlem), futószárral lobogott végig, szerencsére nem az utcákon, hanem egy nagy mezőn ment. Bement egy tanyára szerencsére. Persze rögtön a fél család a keresésére indult, 1 órán belül megvolt.


Aggódtam is, hogy nehogy befogja valaki, mert akkor az életbe nem lett volna meg. Sajnos szerintem, aki befogja más lovát, az vagy egy kupec, aki gyorsan túlad rajta, vagy viszik vágóba, de aki ilyet tesz...

Ha szerencséje van az illetőnek és egy lovas fogja meg vagy egy becsületes ember, akkor meg megkeresik a gazdit.


Sajnos azért elő szokott fordulni, hogy elszabadul egy-egy ló, de azért egy lovat nem olyan egyszerű eldugni meg tartani, hogy ne tűnjön fel másnak. És a lovat úgyis fogják keresni. Mert nagyobb érték, mint egy kutya. Én mondjuk a kutyámat is keresném, de nyilván itt a kidobott kutyákra gondoltál. Abból is fogadtam már be.

2011. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam. Egy gátoldalba volt és kötőfék is volt rajta meg vezető szár is. Lehet hogy felelőtlenségnek tűnik de oda mentem megfogtam a vezetőszárat . Mivel tudtam hogy van a közelbe egy lovarda és láttam a lovon hogy nem ilyen falusi tanyaló hanem valószínűleg egy lovardai ló , elvittem a lovasiskolába. Mikor közeledtem vele már ott állt a kapuba valszeg a tulajdonos és egy pár ember. Megkérdeztem nem-e az ő lovuk-e.? De hát hogyne az övék lett volna, megkérdezték ogy hol találtam meg ilyenek. Megköszönték és bevitték. A ló valószínűleg megijedt valamitől és kitépte a vezetőszárat a gazdája kezéből aztán elfutott. :) Vannak ilyenek. De láttam már gáton legelésző likötött lovat a semmi közepén. xD Vannak ilyenek!
2011. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
én már többször is talűlkoztam kóborral, de inkább visszavittem :)
2011. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!