Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, nektek vannak ellenér...

Lovasok, nektek vannak ellenérzéseitek a kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának. Lószerető emberek durván nekem estek, hogy mit képzelek, a kutyázás az semmi és a lovaglás a csúcs, az életveszély, a testmozgás stb. Mikor semmi rosszat nem mondtam a lovakról. Olvastam más kérdéseket is ahol a lovasok lángoló utálattal beszélnek a kutyásokról.

Az még valamennyire megértem, ha a "nem kutyások" összevesznek a kutyásokkal, vagy a gyerekesek. Mert ott van ütköző felület. A lovasok mégis milyer területen ütközhetnek a kutyásokkal?

Én csodálom a lovakat, de annyira nem foglalkoztatnak, mégsem utálom őket csak ezért.


2011. júl. 23. 18:40
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Igen, de az agilityn kívül nagyon sok sport van, arról nem is beszélve hogy azért gondolom nem profi szinten versenyeztél. Lehet hogy az a pár perc testileg nem megterhelő (de nem is láttam még kövér világbajnokot), de agyilag baromira az! De most nem is az a kérdés, hogy melyik sport a nehezebb, hanem hogy milyen jogos bajuk van a lovasoknak ha van.
2011. júl. 23. 19:39
 12/50 A kérdező kommentje:
A kutya dolgait meg szinte úgy állítod be mintha feleslegesek vagy cikisek lennének (gurul, piti).
2011. júl. 23. 19:42
 13/50 anonim ***** válasza:
79%

Ahol a lovamat tartom bértartásba, oda a legtöbb gazdi hozza a kutyáját és amíg a gazdi lovagol, addig a kutya ott jön-megy körülöttük. Van olyan, aki több kutyát is tart, és nagyon jól nevelt kutyák, szóval ők tuti, hogy ugyanannyira tartják a lovukat és a kutyájukat is. Ráadásul van pár lovardai kutyus, akiket szintén a bértartók etetnek.


És nem lehet összehasonlítani a kutyázást meg a lovazást. Mindkettő gyönyörű és csodálatos társ.


Sajnos régen volt velem is olyan, hogy a kutyám megkergetett lovasokat és tudtam, hogy én vagyok a hibás, nem győztem bocsánatot kérni, szerencsére nem volt gond.


Most a másik oldalon vagyok általában, engem kergetnek a kutyák, szerencsére az én lovam nem ijed meg a kutyáktól, de ha már nagyon bosszantja a kutya, akkor odarúg, eddig nem volt gond, de ha lenne, akkor sem érezném magam hibásnak.


De még egyszer: én az összes négylábút imádom és nem tudnék választani, akkor sem, ha kell!

2011. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
79%
szerintem ez az utálkozás csak azért mert más sportot,hobbyt szeret értelmetlen. Én lovas vagyok,lovaglást tartom mindenek előtt, de a kutyákat is szeretem, sőt tisztelem azokat akik kutyákkal foglalkoznak és jó kapcsolatot alakítanak ki a kutyákkal.
2011. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondoljátok páran. :) Nekem is van legjobb barátom aki lovas, meg egy csomó más barátom aki ellentétes velem, mégis jól megvagyunk de úgy látszik mások erre nem képesek. -.-"
2011. júl. 23. 19:59
 16/50 anonim ***** válasza:
57%

Ez olyan, mint amikor arról vitáznak, hogy melyik a jobb, a kutya vagy a macska. Egyik sem jobb, max valaki valamiért nem szereti az egyiket és akkor már a másikat isteníti csak, de én az ilyenek véleményére nem adok.


Pl. sosem tartanék halakat, de attól még nem ítélem el azokat, akik tartanak, és ha látok valahol, akkor megcsodálom őket és ennyi.


Szóval szerintem semmilyen állatot nem érdemes ilyen szempontból összehasonlítani.

2011. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
71%
Én teljesen megértem, hogy mit érez az, akit egy másik állatos csoport "lenéz". Engem mondjuk épp a kutyások egy nagy része, mert galambozok. Pedig szerintem az is van olyan nehéz, míg a galambokat felkészíted egy versenyre. =( Csakhát, az nekik "csak egy madár". Viszont a lovazás szerintem is "nehezebb", ezért a lovasokat valamivel jobban tisztelem.
2011. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
79%

Van kutyám, és lóbolond vagyok.

Szerintem ezen a szinten így ennyit erről. :)

2011. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
60%

Abszolút nincs ellenérzésem a kutyásokkal, nekem is vannak kutyáim a lovam mellett. Versenyeken is mindig megdögönyözöm a többiek kutyáit, mert elhozzák versenyekre, hogy 'szurkoljon' a gazdinak. Néha, ha egy kutya betéved a pályára, akkor a versenybírók még poénkodni is szoktak: 'Kérem a pályán kóborló kutyát, hogy kösse meg a gazdáját' XD.

Szerintem a fő sérelmet az okozta a lovas válaszolóid körében, hogy nehezményezed azt, hogy a lovassport elismert dolog, míg a kutyás nem. Persze, hogy felkapják a vizet! Nem igazán tudják elképzelni, hogy a kutyázás milyen nagy munkát és elkötelezettséget igényel, úgy mint a lovaglás. Csak a lovaglás abból a szempontból más, hogy a lóidomítás jóval eltérőbb és mondhatom azt, hogy nehezebb, mint a kutyaidomítás. Nem azért, mert a ló nehezen tanul meg vmit, vagy ilyesmi. Mert tudom, h vannak olyan makacs és öntörvényű kutyák, hogy ihaj. Hanem azért, mert a lovaknak a hátukon ülünk és tizedmásodpercnyi időnk van dönteni, vagy korrigálni. A lovassport is nagyban fejben dől el, na meg persze testmozgás is. Szóval a lovasok azért nehezményezik, ha a lovaglást a kutyázással említik egy lapon, mert tényleg nem ugyanaz a kettő, és a lovassport persze veszélyesebb, míg a kutyázás földi munka, az ember a versenyeken nem sérülhet - max ha megtámadja egy kutya de erre elég kicsi az esély.

Viszont joggal mondhatod, hogy a kutyássport is lehetne úgy igazán elismert sport, ha már pl a sakk meg a snooker meg a golf is elismertek. Mert tulajdonképpen mindegyik a koncentrációkészségen múlik, meg a kutyáknál persze az idomítottságon, ami még plusz tényező, meg ha pl agility pálya van, akkor még testmozgás is.

Ne foglalkozz az ilyen sznob "hű én lovagolok, ezért én vagyok a király" felfogású emberekkel. Igazából ők nem utálják a kutyásokat, csak lenézik őket, mert ők a felhők felett járnak 20 méterrel. Aki normális lovas, az állatszerető, így a kutyásokkal is jól kijön :D

2011. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
De én nem nehezményeztem. Mégis hogy értesse meg az ember magát ha nem hoz fel példákat? Nem azt mondtam, hogy "miért a h*lye lovaglás az elismert a kutyázás helyett?" hanem azt, hogy " ott van pl a szép és tiszteletreméltó lovaglás, amit szintén állatokkal csinálnak, akkor a kutyázás miért nem lehet olyan megbecsült?" Ha valamit nehezményezek akkor ahhoz nem akarnék haosnlítani.
2011. júl. 23. 23:27
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!