Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, nektek vannak ellenér...

Lovasok, nektek vannak ellenérzéseitek a kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának. Lószerető emberek durván nekem estek, hogy mit képzelek, a kutyázás az semmi és a lovaglás a csúcs, az életveszély, a testmozgás stb. Mikor semmi rosszat nem mondtam a lovakról. Olvastam más kérdéseket is ahol a lovasok lángoló utálattal beszélnek a kutyásokról.

Az még valamennyire megértem, ha a "nem kutyások" összevesznek a kutyásokkal, vagy a gyerekesek. Mert ott van ütköző felület. A lovasok mégis milyer területen ütközhetnek a kutyásokkal?

Én csodálom a lovakat, de annyira nem foglalkoztatnak, mégsem utálom őket csak ezért.


2011. júl. 23. 18:40
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
48%
Azt meg nem hinném, hogy egy lóbarát ember azt mondaná, hogy "milyen sz*rok a kutyások", mert legalábbis társállatként, de szinte biztos, hogy aki lovat tart, az kutyát is. Esetleg ilyen tizenhárom-tizenöt-tizenhat éveseket tudok elképzelni, akik mindenáron a kiválóságukat szeretnék bizonyítani, de ez jellemző erre a korra. Ebből meg ki fognak nőni.
2011. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
0%

Az általad említett kérdésnél is a kutyások kezdték a kötekedést... Arról nem is beszélve, hogy alaptalanul. Mert a kutyakaki nem zavarna senkit, ha nem lenne oltári büdös és borzalmasan fertőző. (És nem a lakótelep egyetlen parkjában tornyosulna az összes, bár szerencsére én távol lakom minden ilyentől.) Pl. egy gyerek felszed egy kutyakakit, és utána a szemébe nyúl... Nem elképzelhetetlen, ugye? No, ezután (orvosok, kutatók bizonyították) a gyerek megvakulhat. Nem az esetek kis részében. Az esetek NAGY részében. A további fertőzésekről nem is beszélve. Ellenben, a ló növényevő, és az ürüléke javarészt növényi rostokból áll. Mi több, a növény, amit eszel jobb esetben ezzel van trágyázva. (Rosszabb esetben műtrágyával, de legrosszabb esetben, ami miatt a nemrégi hasmenéses járványhoz hasonló dolgok is kialakulhatnak, emberi fekáliával.)


Tehát csak utána kellene járni, hogy miért, és nem kötözködni és szándékosan provokáló kérdéseket feltenni. Ezért megintcsak nem értem a panaszodat. Az is egy nevetséges topikká nőtte ki magát, mert azon ment a veszekedés, hogy melyik állat jobb, holott nem emiatt kell eltüntetni a kutya ürülékét. =P

2011. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Arról hogy a kutya nem növényevő és a gazdája h/lye, nem ő tehet. Itt is más kérdésekben a lovasok maguktól jönnek azzal, hogy a lovak jobbak meg minden egyes dolog a legnehezebb dolog a világon amit csak velük csinálnak. Bárki bármilyen értelmes dolgot csinál az elfogadandó és tiszteletre méltó. Pont. Én csak ennyiról beszélek. Kategorizálni lehet a komoly versenyeken, hogy mi a nehezebb, de az egyszerű köztudatban semmi szükség ilyen kétségbesetten védeni a lovasoknak a helyét mert senki sem akarja őket bántani.
2011. júl. 24. 20:34
 34/50 A kérdező kommentje:
Meg azért elnézést de én nem akarok trágyában úszni akkor sem ha rostokból van, de mint említettem, a kérdés szerintem IS hülyeség volt de akkor nem azzal kell védekezni, hogy a kutyák milyen egy senkik. Nem csak azokat a részeket kell elolvasni a válaszomból ami téged igazol.
2011. júl. 24. 20:35
 35/50 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem mit ragozzuk tovább ezt a témát, amikor a konkrét kérdésre már mindenki megadta a választ: SEMMI BAJUNK A KUTYÁSOKKAL, SŐT NEKÜNK IS VANNAK KUTYÁINK, ÉS MÁR NEM EGY LOVASMÁRKA GYÁRT KUTYÁKRA SZABOTT TÉLI TAKARÓKAT.

Az egy másik dolog, hogy a lovasoknak igenis bosszantó azt hallani bárkitől - nemcsak a kutyásoktól vagy a macskásoktól, vagy bánom is én kiktől - hogy a lovaglás miért elismert sport, ha ez meg az a hobbi tevékenység nem az. Én elhiszem, hogy mint nagy kutyást téged is mélyen érint, hogy nem mehetsz kutyás olimpiára, de ez pl nem a lovasok hibája. Azt viszont te magad is tolerálhatnád kedves kérdező, hogy a lovasok is ugyanúgy fel tudják kapni a vizet, mert rengeteg lenéző és bántó sértést KELL LENYELNIE a lovassportot űzőknek, az emberi tudatban ugyanis az szerepel - még talán a tiédben is - hogy a lovaglás nem is sport, mert az ember csak ül a lovacska hátán, és nem csinál semmit, mert be van idomítva a ló.

Ami nálam konkrétan kivágta a biztosítékot az a következő: "a kutyák sokkal sokoldalúbbak". LOL

CSak azt szeretném kérdezni, hogy ha visszanézünk a történelembe, akkor mely állatot hasznosítottuk nagyobb arányban, a lovakat vagy a kutyákat? A kutyákkal szántottak, vetettek, takarmányoztak, utaztak és nyerték a háborúkat? MEly állatot hajtották rabigába önös érdekekből? Igen, a kutya rendkívül fontos társa volt az embernek mindvégig, jóban rosszban, hóban fagyban a segítségünkre volt. Azt is szívesen megnézném, hogy a lovat mint házőrzőt hasznosították volna. Szóval ha belegondolsz, a kutya nem lehet sokoldalúbb a lónál, de a lovat sem emelhetjük magasabbra a kutya szintjénél.

Unom az összehasonlítgatásokat, és azt is, hogy szítod a tüzet, kedves kérdező. Mindenki elmondta, hogy semmi gond a kutyákkal, és hogy igen, ha a sakk lehet sport, akkor a kutyázás is lehetne, de többet mi sem tudunk tenni az érdekedben. Itt szerintem senki nem kezdett el fröcskölődni, egyedül arról van sző, hogy kiborult nálad a bili, és szerettél volna egy kicsit visszavágni ezzel a dologgal. Felesleges tovább törnöd magad, mert azon kívül, hogy azt mondjuk, 'igen, a kutyáknak is rendezhetnének olimpiát' mi nem tehetünk többet.

A közvéleményt nem 10 a gyakorikérdéseken böngésző netező fogja megváltoztatni. Le kell nyelni a békát. A lovasok is kapnak eleget a közvélemény mocskolódásaiból elhiheted, nemcsak a kutyások. Ez van, ilyen ez a "popszakma".

2011. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Mondd kedves válaszoló tudsz olvasni?

1, LESZ*ROM az olimpiát, egyszerűen arra vágyom hogy köztudatban éljen olyan dolog is hogy sport a kutyával. Például, hogyha a gyerekem megkérdezik az iskolában, hogy mit sportol, hogy kapjon évvégén egy darab nem hivatalos papírt érte elismerésként akkor ne legyen az hogy őt kinevetik (a tanárok) mert kutyás, de a lovast azt kitüntetik mert megnyert egy noname versenyt (miközben a kutyás lehet, hogy országos neadjisten európa, világ stb bajnok). Félreértés ne essék, még nincs gyerekem de velem ez is volt az iskolában... Mert ha valaki megnyer egy versenyt az elismerem. De nehogy már egy kisebb lovas verseny többet érjen mint országos ilyenolyan bajnok kutyával.

2, NEM mondtam, hogy miért sport a lovaglás ha a kutyázás nem az. Azt mondtam miért ne lehetne sport a kutyázás is, ha a lovaglás az, amit ugyanúgy ÁLLATTAL csinálnak (ez itt a kulcsszó).


De ez az egész reménytelen. Úgy látszik a lovasok többsége betegesen fél attól hogy bárki is jobb legyen valamiben a lovaknál és mindent úgy olvasnak hogy nekik legyen igazuk... És mivel őket olyan sokmindenki bántja akkor nekik is joguk van bántani a kisebbeket. Akkor azt hiszem nekem a macskásokat vagy a hörcsögtartókat kéne szídnom, mert ugye ez a normális...

2011. júl. 28. 15:48
 37/50 anonim ***** válasza:
33%

Csak jelezném, hogy normális iskolákban nincs külön kitüntetés meg ilyen-olyan jobb jegy attól, hogy valaki megnyer egy versenyt. Az én sulimban pl a tanár magasról tesz arra, hogy magánemberként milyen sporteredményeink vannak, az számít, hogy az órai munkát hogyan teljesítjük. Normális helyeken nincs megkülönböztetés.

Egyébként attól, hogy itt hisztizel, még nem lesz elismertebb a kutyás sportolás. Azt meg nem állítanám, hogy nincs elismerve. Ha valóban ez volna, akkor nem is tartanának versenyeket, és senki nem menne ki a civilek közül. Ez viszont tutira nem így van, mert mikor nálunk is van akár kutyakiállítás, akár dog dancing, rengetegen elmennek a városból megnézni, akkor is, ha csak laikusok vagy civilek. Gyere ki egy lóversenyre, nem látsz senkit a hozzátartozókon kívül.

Egyébként köszönöm szépen elég jól olvasok és a szövegértésemmel sincs semmiféle probléma, inkább azzal van probléma, hogy magad sem tudod eldönteni, hogy miért hisztizz inkább, azért mert itt senki nem köt beléd, és nincs lehetőséged oltogatni, vagy azért, hogy sajnáltasd magad. A lovasok nem vetik meg a kutyásokat, maximum az olyan begyöpösödött szűklátókörűeket, akik úgy tartanak kutyát, hogy közben nem tudják kezelni azokat - de sztem az ilyeneket mindenki megveti.

Arról pedig, h a közvélemény mit gondol, és hogy a kutyázást nem tekintik sportnak, nem a lovasok tehetnek - mint már mondtam.

2011. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Ti komolyan nem tudtok olvansi :) Papírt mondtam. Senkinek nem esett le hogy egy oklevélről beszélek? :D Ilyen kis "semmi" dolgokra gondolok csak. Nem kell nekem olimpia meg ilyenek. Már csak azért is kéne hogy köztudatban legyen a kutyázás, mert sokkal elérhetőbb mint a lovaglás és ha mást nem, azt biztosan állíthatom hogy a rendes kutyázás ugyanolyan pozitív hatással van az emberre mint a lovaglás.
2011. júl. 28. 22:17
 39/50 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel arról sem tehet senki ha a lovasoknak beszólnak vagy szídják őket, tehát nincs oka a lovasoknak kiakadni ha valaki "a babérjaikra tör".
2011. júl. 28. 22:19
 40/50 anonim ***** válasza:
51%

"Ennyi erővel arról sem tehet senki ha a lovasoknak beszólnak vagy szídják őket, tehát nincs oka a lovasoknak kiakadni ha valaki "a babérjaikra tör"."

De igen, erről az tehet, aki ezt megteszi, jelen esetben pedig a kutyások voltak azok - akármelyik kérdést nézem is. De most ez nekem úgy tűnik, hogy téged nem is az érdekel, amit feltettél kérdésként, hanem az, hogy vitatkozhass, meg hisztizhess. Különben én ahogy a gimire emlékszem, senki nem kapott noname versenyért semmilyen "oklevelet" (vagy mi a jóég...). Könyvjutalmat viszont kapott, aki országos díjlovagló vagy western versenyen ért el helyezést. Vagy bármilyen más sportból. Viszont pl. a lósportot sem értékelik (gondolom most vakarod a fejed, hogy mi a különbség lósport és lovas sport közt; a lósportban elsősorban a ló teljesítményét pontozzák, mint pl. az ügetőben és galoppban, a lovas sportban meg az emberét is - ez az összes többi lóval kapcsolatos sport). És szerintem a kutyasport az ugyanez a kategória. Arról nem is beszélve, hogy a bikarodeót sem ismerik el a suliban, pedig az igazán nehéz. =) 8 másodpercnél tovább senki nem bírja. Igaz, Amerikában úgy tudom, ez utóbbit valóban elismerik sportként is. Meg aztán, a suliban az országos horgászversenyért sem jár semmi. =P

2011. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!