Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, nektek vannak ellenér...

Lovasok, nektek vannak ellenérzéseitek a kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának. Lószerető emberek durván nekem estek, hogy mit képzelek, a kutyázás az semmi és a lovaglás a csúcs, az életveszély, a testmozgás stb. Mikor semmi rosszat nem mondtam a lovakról. Olvastam más kérdéseket is ahol a lovasok lángoló utálattal beszélnek a kutyásokról.

Az még valamennyire megértem, ha a "nem kutyások" összevesznek a kutyásokkal, vagy a gyerekesek. Mert ott van ütköző felület. A lovasok mégis milyer területen ütközhetnek a kutyásokkal?

Én csodálom a lovakat, de annyira nem foglalkoztatnak, mégsem utálom őket csak ezért.


2011. júl. 23. 18:40
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudom, én imádom a kutyákat és a lovakat is, mindkettő van nekem és imádom őket.


Aki ilyenen elkezd vitatkozni, az nem normális, de komolyan. Két különböző állat, más más dologra használják, ugyanakkor jó esetben mindkét állat a társunk és nem egy eszköz a sikerhez.


Én csak hobbis vagyok, de sajnos sok olyan embert ismerek, aki még az olyanokat is lenézik, akik nem versenyeznek, csak hobbiznak, mert annak már nincs is olyan értékes lova/kutyája...


Szóval én az ilyenekkel nem foglalkozom.

2011. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
85%

Én ugyanúgy szeretem a lovakat, meg a kutyákat is.

Bár lóval terepen nem kellemes kutyással találkozni, aztán kutyasétáltatás közben meg lovassal.:)

2011. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
74%

Én lovas vagyok, nekem nincsenek ellenérzeteim a kutyásokkal, nekem is van otthon kutyám. Viszont sejtem, mi lehet a bajuk...

A lovassport és a kutyássport ég és föld. A lovassportban azt djazzák, ahogy te a lovat irányítod, hogy TE milyen ügyes vagy, vagyis a lovast díjazzák, ellentétben a kutyássportban, ahol határozottan a kutya kapja a díjat. A lovassport emberi sportág, a kutyássport nem számít annak.

A másik: lovaglás közben, főleg tereplovaglásnál tűnik ki nagyon - a kutyák imádják a lovakat - üldözni. Ez egy tapasztalt lovasnak nem, de egy ijedős lovon ülőnek, vagy kezdő lovasnak igenis sok problémát okoz. Szerintem az sem számít, hogy a veszélyt okozó kutyák többsége kóbor... Lényeg, hogy legyen kit utálni. Egyébként már csak azért is undorító ez a hozzáállás, mert szinte nincs olyan lovarda, ahol ne lenne min. 1 kutya.

A harmadik: a legtöbb lovas - tisztelet a kivételnek- a felső 10 000 kategóriájába tartozik, különösen, aki meg is engedheti magának, hogy versenyezzen. Ez körülbelül azt jelenti, mint angliában a golf - úri sport. Aki "úrként" nem lovagol, az gáz... Ez a gazdagok hozzáállása. Ne törődj velük... Ott a kutyákat - ha vannak, nem maguk idomítják, de még csak nem is ők etetik. A lovakkal sem foglalkoznak, csak ülnek a hátán... És úgy cserélgetik őket, mint más a laptopját vagy az autóját, nem mint életre szóló társként tekintenek az állatokra.

2011. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
79%
utsó vagyok... mielőtt félreértenék: a hobbilovasokra nem ez a jellemző általában.
2011. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Ha a kutyát díjazzák, akkor már miért nem megy a kutya egyedül a versenyre? Most érted, a kutyából magától soha az életben nem lesz bajnok. Meg a lóból sem. Ez egyszerűen nem logikus. Legalábbis nekem nem.

Ha pedig valaki szereti a lovakat, vagy legalábbis ért hozzájuk, akkor az tudhatja, hogy egyik állat sem tehet róla ha rosszat csinál, tehát a kutya sem amikor kerget. Vagy a ló nem tehet róla, a kutya meg igen? Vagy ezek eleve a lóra is úgy tekintenek, hogy ő hibás ha bajt okoz?

2011. júl. 23. 19:03
 6/50 anonim ***** válasza:
55%
Ellenérzéseim nincsenek a kutyásokkal szemben, ha azok megfelelően viselkednek. De nem egyszer volt már, hogy terepen odaszaladt a kutya, és nem éppen barátkozni jött oda... Én meg attól kellett, hogy féljek, hogy a ló rátapos a kutyára. (Aminek sajnos végzetes következményei lehetnek.) És akkor mit fogok csinálni? Egyrészt, sajnálnám a kutyát, hogy a gazda hibájából baleset éri. Másrészt, biztos vagyok benne, hogy a gazdájának állna feljebb, mert ez általában így van. A lovamat meg nem tudom hirtelen megfékezni, mert a ló, ha pánikba esik, ösztönből cselekszik. Ezen kívül semmi bajom nincs. Viszont azt vettem észre, hogy a lovasok egy része inkább "lenézi" a kutyásokat, mert a lóval sokkal nehezebb a munka (ez mondjuk tényleg így van, lovazás előtt kutyáztam is, nem is egy kutyával), több figyelmet igényel, fizikailag fárasztóbb, megterhelőbb, és mert a ló drágább állat. És ritkább.
2011. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy nehezebb. Hanem MÁS. Az egy dolog hogy nagyobb az állat, vagy drágább. De a munka a kutyával nem lesz kevesebb értékű csak mert az kisebb. Egy ló nem tud olyan feladatokat megtanulni mint egy kutya. És egy kutya sem tud olyanokat mint a ló. Ez olyan mintha a körtét meg az almát hasonlítgatnád. Különbözőek.
2011. júl. 23. 19:24
 8/50 anonim ***** válasza:
Hát, nem is tudom, én agilityztem a kutyáimmal, (+ 1 kutyával csibészelés) és abban szerintem nem volt semmi nehézség, és fárasztó sem volt. De talán csak azért gondolom így, mert van hasonlítási alapom. Ez olyan, mintha a lóval csakis földi munkát végeznék. Pedig az csak az első lépés. Azután jön a többi. Az mondjuk igaz, hogy egy ló nem fog földön gurulni, pitizni (csak ágaskodni =D), meg pacsit adni. Erre is meg lehetne tanítani, néhány ember meg is teszi, de minek...? Na, mindegy is. Az pedig nem az én álláspontom, hogy azért "jobb" a lovazás, mert drágább a ló. Csak akik jómódukban nem tudnak mihez kezdeni, azok lenézik emiatt a kutyásokat. Ez olyan, mintha egy repülőpilóta lenézné a motorosokat, mert a motorozás gyakoribb és a motor olcsóbb.
2011. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmi bajom a kutyásokkal. Ahova járok a lovammal terepre ott kutyát is szoktak sétáltatni. Mindig figyelmesek megfogják a kutyát nehogy megijessze a lovat vagy valami. Szóval semmi bajom velük. Csak volt egy eset h lovagoltam és egy kiskutya rohant oda és ugatott a lovamra kergetni akarta ott futott a hátsó lábánál majdnem eltalálta a ló is mert idegesítette de szerencsére a gazdái visszahívták, rászoltak és utána ott maradtak nézni és a kutya is nyugton volt a gazdáinál. Szóval csak azokkal lenne bajom akik úgy hozzák a kutyát szabadon és nem tud neki parancsolni. Szerencsére ilyennel nem találkoztam Ezért semmi bajom. Nekem is van kutyám. Sajnos vannak olyanok akik lenézik a másikat... De nem kell foglalkozni vele.
2011. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk nem is találkoztam olyannal aki lenézné a kutyásokat .
2011. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!