Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, nektek vannak ellenér...

Lovasok, nektek vannak ellenérzéseitek a kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának. Lószerető emberek durván nekem estek, hogy mit képzelek, a kutyázás az semmi és a lovaglás a csúcs, az életveszély, a testmozgás stb. Mikor semmi rosszat nem mondtam a lovakról. Olvastam más kérdéseket is ahol a lovasok lángoló utálattal beszélnek a kutyásokról.

Az még valamennyire megértem, ha a "nem kutyások" összevesznek a kutyásokkal, vagy a gyerekesek. Mert ott van ütköző felület. A lovasok mégis milyer területen ütközhetnek a kutyásokkal?

Én csodálom a lovakat, de annyira nem foglalkoztatnak, mégsem utálom őket csak ezért.


2011. júl. 23. 18:40
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
24%
Jaj, hagyjátok már szegényt...! Lehet, hogy az egyetlen elismerés, amit a suliban kapott volna, az a kutyázásért lett volna. Azt hiszi, mások nem tudnak olvasni, holott ő nem tud fogalmazni. Ez van. :D Ha meg valaki következtetni mer, az kiforgatja becses kis szavait.
2011. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Hát igen mindenki magából indul ki. :)
2011. júl. 29. 11:11
 43/50 A kérdező kommentje:
A kutyások pedig sehol sem szóltak be a lovasoknak az említett kérdéseknél. A lovasok vesznek mindent támadásnak.
2011. júl. 29. 11:14
 44/50 anonim ***** válasza:
33%
Ha mindenki magából indul ki, akkor valószínűleg a lovasok "támadását" is csak ezért gondolod támadásnak. =)
2011. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%
És mielőtt még elkezdenél olyan butaságokat írni, hogy de "énnemiseztírtam, a támadást arra írtam, hogy a lovasok veszik annak", megjegyzem, a te gondolatmenetedet - már ha van olyan - próbáltam követni.
2011. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
Nos, hát akkor nincs semmi gond, a kutyázás legalább olyan jó és nehéz mint a lovaglás és ez nem fáj senkinek, nem?
2011. júl. 29. 11:34
 47/50 anonim ***** válasza:
66%
Javaslom vegyel egyt csikot. Ugy 10-12 honaposat, lehetoleg olyat ameiken meg nem volt kotofek. Probald megtanitani par egyszeru dologra mint pl ne szoritson falhoz harapja le az ujjaid vagy eppen rugjon hasba. Ha ez megvan, es meg mindig egyform neheznek talalod a kutyazast a lovazasssal, akkor elismerem hogy a kutyazas a nehezebb, es lorol leszalva szalutalok minden kutyas elott.
2011. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
65%
Látod, végre beismerted, hogy így gondolod. =P Viszont ez nem igaz. És ne csodálkozz, ha az igaztalan állításért fel vannak háborodva az emberek.
2011. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
31%

A kutyázás ugyanolyan jó, mint a lovaglás, csak míg egy lovas egy kutyát megtanít mindenre max 1 hónap alatt, a saját lovát évekig képzi és még ül is rajta - mozog.

Szóval egy átlagember számára, aki csak kutyázik, biztosan baromi nehéz a kutyázás, de nekünk lovasoknak a kutyázás alapvetően nem megerőltető.

Biztosan azért gondolod azt, hogy a kutyázás nehezebb, mert még nem idomítottál lovat. Persze laikusoknak nehéz a kutyázás. Mi lovasok ezért nem haragszunk rád, elvégre te csak a kutyázást ismered.

Tessék, most aztán hisztizhetsz, mert én is bunkózom, csak az baj, hogy ezek számunkra tények.

2011. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de jó hogy rákerestem...


"de nekünk lovasoknak a kutyázás alapvetően nem megerőltető."


Aham, ezért van az, hogy a környékünkön az összes lovardában kb. eldobható árucikk a kutya. Le sem szarják őket, ápolatlanok, szöknek, az emberek félnek tőlük. A múltkor az egyik helyen még hat volt belőlük, nagy testű, agresszívan viselkedő kutyák, minap már csak kettő. Többször volt már szó erről a helyi facebook csoportban, nyilván akik lovasiskolába járatják a gyereküket összetartanak, de ott is vállalhatatlan a lovasok megnyilvánulása. Arrogáns, lekezelő. Amikor persze a saját jogaikról van szó a csoportban, sipítoznak. Ahhoz van eszük, hogy plázacicaként illegessék magukat a fotókon meg hogy húú ilyen minőségi lovastábor.

Közben a saját kutyáikra, kerítésre szarnak.

A kutyáik meg terrorizálják az embereket. Ennyit erről.

2020. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!