Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, nektek vannak ellenér...

Lovasok, nektek vannak ellenérzéseitek a kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának. Lószerető emberek durván nekem estek, hogy mit képzelek, a kutyázás az semmi és a lovaglás a csúcs, az életveszély, a testmozgás stb. Mikor semmi rosszat nem mondtam a lovakról. Olvastam más kérdéseket is ahol a lovasok lángoló utálattal beszélnek a kutyásokról.

Az még valamennyire megértem, ha a "nem kutyások" összevesznek a kutyásokkal, vagy a gyerekesek. Mert ott van ütköző felület. A lovasok mégis milyer területen ütközhetnek a kutyásokkal?

Én csodálom a lovakat, de annyira nem foglalkoztatnak, mégsem utálom őket csak ezért.


2011. júl. 23. 18:40
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
38%
Enmagam is kutyas is meg lovas is vagyok. De bar mindketto idomitasa betanitasa tudast es gyakorlottsagot igenyal azert egy lo megis sokkal nagyobb kihivas es felelosseg is egyben, s ezt szerintem a kutyasok is elismerhetik mar csak abbol is kiindulva hogy a kutya az okosabb. De egymas allatok irant valo erdeklodeset es szeretetet lehordani nagy gyokerseg.
2011. júl. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
28%

A kutyázás szerintem azért nem lesz soha olyan elismert, mint a lovazás, mert a lovazás jóval több felkészültséget igényel. (Nem a hobbilovaglásra gondolok most.) Merthát...

1. Egy jó pl. westernlovat nem egy vagy két év alatt képzel ki, hanem sokszor akár hat-hét éves is lehet a ló, mire tökéletes a tudása.

2. Egy lovas általában minimum három-öt év lovaglás után lesz csak viszonylag "jó" lovas.

3. A jó lovas olyan apró segítségeket ad a lónak, amit az észre sem vesz. Pl. a csípőjének egy leheletnyivel gyorsabb vagy lassabb mozgásának hatására kell a lónak gyorsabban vagy lassabban vágtáznia. Vagy egy minimális súlypontáthelyezésre is reagálnia kell. Eztáltal a ló folyamatosan figyel a lovasra, szinte együtt lélegzik vele.

4. Ott van pl. a lovasíjászat, ahol az alsó testeddel irányítod a lovat, és a felső tested ettől teljesen függetlenül kell, hogy célba találj, és minél gyorsabban minél több nyilat kilőj.

5. Én sajnos nem lovagolok, mert már az első fél órás ügetés után olyan izomlázam volt a combomban, hogy másnap szó szerint nem tudtam leülni. =P Igazából két napig csak úgy tudtam leülni, hogy először letettem hátul a két kezemet, arra támaszkodtam, és a lábamat meg kicsúsztattam magam alól. Aztán sajnos feladtam a lovaglást. Azóta inkább maradok a kocogásnál, az nem olyan fárasztó.

6. A lovaglás és lovazás jóval veszélyesebb is.


Összegzésként annyit mondhatok, hogy az előttem válaszolóknak szerintem egyiküknek sem volt baja a kutyásokkal, csak azzal, hogy egyenjogúsítani akartad a kutyasportot a lovas sporttal. Ami már csak azért is lehet számukra sértő, mert rengeteget dolgoznak, és azt látják, hogy más meg egy kevésbé megterhelő sport űzésével a "babérjaikra tör". De, mint mondtam, szerintem az előttem válaszolók közül senkinek nem volt komolyabb baja sem a kutyákkal, sem a kutyásokkal. Én inkább úgy látom, hogy neked van bajod azokkal, akik nem ismerik el kutyasportot "egyenrangúnak".

2011. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

" A jó lovas olyan apró segítségeket ad a lónak, amit az észre sem vesz."


Úgy érted, az nem veszi észre, aki kívülről nézi...? =D Mert ha a ló nem venné észre, az vicces lenne.

2011. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
Igen, úgy értettem, bocsi. :)
2011. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Sok dolgot ismerek ami nehezebb és veszélyesebb mint a lovaglás, mégsem nézik le azok a lovasokat. Mindenkinek más a nehéz és máshogy. Beteg dolog olyanokat mondani, hogy " féltik nehogy egy szintre kerüljön a kutyázás" Mert akkor mi lesz? Utálni fogják a lovaglást és senkit nem fog érdekelni? Ugyan már...

Amúgy pedig szerintem az senki nem tagadhatja, hogy a kutya rengeteg dolgot tesz az emberért, tett, és létfontosságú volt az ember fejlődése során. És bizony ha már itt tartunk sokkal sokoldalúbb.

2011. júl. 24. 12:23
 26/50 anonim ***** válasza:
0%
Látod, végülis neked van bajod a lovasokkal, mert nem ismerik el egyenrangú sportként azt, amit te csinálsz, és nem fordítva.
2011. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az a bajom hogy nem értem a lenézést. Nem a lovaglással van a bajom, nem én kezdtem el érveket hozni, hogy miért jobb a lovaglás, de úgy érzem ha már valaki megtette akkor meg kell védenem ezt a sportot ha nem tartok jogosnak valamit. Nem azt mondtam, hogy írják bele a törvényekbe, hogy a lovaglás egyenlő a kutyázással, és doboltassák ki meg legyen olimpiai szám. Hanem csak azt, hogy a köztudatban ne nézzék már le azt aki kutyázik.
2011. júl. 24. 12:36
 28/50 anonim ***** válasza:
24%

"Egyszer feltettem egy kérdést, hogy a kutyás sportokat miért nem ismerik el értékes dologként, és a lovakat (mint állatokat akikkel a sportolást elismerik) hoztam fel példának"


Tehát a kezdetektől fogva neked volt bajod, mert "irigyled", hogy a lovaglást elismerik (igen, akár az Olimpián is), a kutyázást meg nem. (És ez viszont nem csak a lovasok esetében van így, mert a kutyázást nem csak ők nem ismerik el.) Ha viszont a lovasok a lovaglást védik, akkor azt te már azonnal úgy veszed, mintha semmibe vennék a kutyázást. Ez pedig nem feltétlenül így van, nem veszik semmibe, csak nem is becsülik meg annyira SPORTKÉNT, mint a lovazást. Attól még hobbiként megbecsülhetik. Így tehát a lovasoknak szerintem nincs baja a kutyásokkal.


Arról meg nem is beszélve, hogy a válaszadó lovasok egy részének nem is volt baja a kutyasporttal, mint értékes sporttal sem.

2011. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
50%

Amugy meg mien dolgokat tudsz ami nehezebb a lovak tanitasanal, mert nekem az oroszlanokon kivul mas nem is jut az eszembe. Ha mar a veszelyessegnel tartunk akkor igen a lo akar jelentosen meg tudja roviditeni az elettartamod.

Ettol eltekintve meg mindig nem nezem le a kutyasokat.

2011. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Felőlem forgasd ki amit mondtam, nem érdekel. Nekem a lovaglással nincs bajom, nem nézem le, csupán azzal nem értek egyet, hogy a kutyázás kevesebb lenne.

Nekem az volt a bajom, hogy kb még párnacsatát (ott sem a párnacsatával van baj, hanem hogy akkor a többinek is joga van hozzá) is sportnak ismerik el, de a kutyázáson meg csak röhögnek, mert az csak egy állat. És a lényeg az "csak egy állaton" van. Ha az állatokat védem akkor milyen példát hozzak fel? Hát csak olyat tudok amiben állatok vannak. Mivel állatos sport kevés van, ezért volt kézenfekvő a lovaglás. Semmilyen rossz gondolatom nem volt, de két perccel később az összes lovas ott szídott és őrjöngött. És nem tudom felfogni hogy miért.

Ez olyan mint amikor azt mondom, hogy "meghalt a kutyám", erre az emberek felháborodnak, hogy mit képzelek, "halni" csak az emberek tudnak. De könyörgöm az csak egy szó! Kinek fáj ha az én kutyám meghalt, nem megdöglött? Ki életét zavarja meg? Kinek fáj, ha tisztelik a kutyázást is? Tehát ha az észérvek nem érdekelnek akkor sajnálom. Én nem bántottam a lovaglást.

Azon kívül ebben a kérdésben is csak példaként szerepelt az előző kérdésem, és nem az volt a kérdés, hogy a kutyázás miért nem egyenrangú a lovaglással, hanem hogy mi baja van a lovasoknak a kutyásokkal, amiért ilyen izzó gyűlölettel tudnak beszélni róluk (legalábbis az én kérdésemben meg másokéban). Ti keztétek el bizonygatni hogy a lovaglás igenis jobb. De ha még jobb is lenne, akkor is sem kéne utálni, ahogy egyes válaszolók tették más kérdésekben.

Volt például egy másik kérdés is, hogy "a lovasoknak miért nem kell felszedni az ürüléket, ha a kutyásoknak kötelező?". IGEN, a kérdés szerintem is h*lye volt!! DE pár oldal után már ott tartottak, hogy a kutyák és a kutyások milyen sz*rok és a lovaglás a csúcs és mindennél többet ér. Csak ezt próbáltam megérteni, de úgy látszik ilyenkor sehol sincsenek azok akik ilyeneket írtak.

2011. júl. 24. 13:12
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!