Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell összelovagolni...

Hogyan kell összelovagolni egy lovat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ti hogyan csináljátok, nekem nem mindig sikerül, bár az igaz, hogy senki nem szól mit csinálok rosszul és mit kéne tennem néhány helyzetben.
2011. júl. 24. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is rendezem magam a nyeregbe, szabályos ülés tartás. Ezután, jól odateszem a lábam, sarkam, majd megtartom, a fejét. Rövidített ügetés, majd szépen be is adja a fejét, és gyönyörűen megy. :)
2011. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyes ülés, ne dőlj előre. Szépen szárral tartod csizmádat odateszed. A külső szárral megtartod, a belsővel kicsit játszol. Kifele és befele kicsit meghajlítod a fejét (1-2 mp) majd egyenesre állítod. Fontos hogy ne rángasd a fejét, hanem aprókat hajlítgasd a fejét és óvatosan "játszál" a zablával. Ha leadta a fejét akkor csak finoman tartod a szárat, de ne legyen túl hosszú. Ha megint felemelné a fejét, akkor megint hajlítod, kicsit megmozgatod a zablát ...
2011. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
az edződdel nem beszélgettetek az elengedtetésről? tudod, szár tart, ha enged, engedsz :) én hajlítgatom sokat, az segít, meg az is nagyon jó gyakorlat, hogy lépésben egyre rövidíted, míg szinte megáll, de miielőtt ezt megtenné, megint nyújtod. ezzel nagyon szépen maga alá fog lépni.
2011. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát én úgy szoktam csinálni hogy fogok rendes szármértéket csinálok állításokat sok átmenetet (az én lovam csak akkor megy szépen ha tanügetésben csinálom) nyújtás, rövidítés, combra való engedések közben a külső szár megtart a belsőt gyúrom mint egy szivacsot :P és ha a tarkóvonala egy egyenes és nem érzek a kezemben semmit kééész jéééé SURPRISE már csak lent is kell tartani :D

bocs :D remélem azért valamennyit segítettem (:

2011. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!